Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Maradjunk barátok, szakítás után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjunk barátok, szakítás után?

Figyelt kérdés
Miután szakít két ember, az egyik mindig azt akarja, hogy "azért maradjunk barátok". ha egyszer vége a szerelemnek, hogyan tudna két ember "barát" maradni? Milyen barátság lenne abból? (2 évnél hosszabb kapcsolatra gondolok)
2009. okt. 2. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha már kihűltek azért rossz, ha még nem forrtak ki azért, legalábbis valamelyiknek rendszerint jobban. Egyébként meg jó út a totál gyűlölet felé, talán, vagy a teljes érdektelenség felé egy idő után..
2009. okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ne maradjatok barátok. Semmi értelme. Valamilyen "kapcsolatot" fent lehet tartani, mondjuk születésnapon sms, de ha beszélő viszonyban maradtok, az kifejezetten rossz szerintem, úgy sincs már miről beszélni...
2009. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Á, ez csak olyan kapaszkodás abba ami már nincs esete. Ugyanis abban a pillanatban amikor egyikőtöknek lesz más, egyből el fog tűnni az a bizonyos "barát". Egyébként szerintem sem egészséges összemosni a kapcsolatok formáit. Egy párkapcsolat alapja a szexuális vonzódás. Viszonylag rövid idő alatt kialakul, ám sok esetben hamarabb ki is hűl. Egy barátság kialakulásához ellenben évek kellenek (másképp nem kipróbált) viszont ha kiállta ezeket a bizonyos próbákat akkor akár egy életen keresztül megmaradhat, és még azt sem feltételezi hogy mindenképpen lássátok egymást. Ugyanakkor ez utóbbinak KÖZE SINCS egy kicsit sem a szexualitáshoz, ergo férfi nő között ezért sem létezhet a szó szoros értelmében vett barátság. Párkapcsolatból meg pláne nem lehet az. Ha nem hiszed teszteld le magad, amikor majd az exedet egy másik személlyel látod, sőt továbbmegyek, ha annyira hisz valaki ebben, akkor pusztán "baráti" alapból segitsen a másiknak összejönnie mással ha egy szituációban lehetősége nyílik erre. Ugye hogy nem menne! Ennyi! Csak öszintének kell lennünk magunkhoz, az érzéseinkhez (és persze a másikhoz). Menni kell tovább.
2009. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Aki a barátságot felhozza egy szakításkor, az a másikat "tartalékolni" akarja. Vagy sosem szerette a párját/házastársát. Ki kell hűlnie az egésznek. Egy bizonyos idő elteltével lehet barátság, de közvetlen szakítás után nem.
2009. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi az 5. évben jártunk és hallani sem akartam barátságról. Abból csak az sűlne ki, mivel még mindig közel lennének egymáshoz,h az egyik fél újra hódít(könyörög) és szánalomból, sajnálatból újra együtt lesz a pár, vagy utálatot eredményez.
2009. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én és a volt barátnőm csoporttársak voltunk, úgy ismerkedtünk össze is.

9 hónap után szakítotunk, de azóta 1 hónap szünet után most több mint 1 hónapja nagyon jól kijövünk egymással, levetkőztük a gátlásainkat és mindent megtudunk beszélni egymással, meg kisebb beülős-kajálós programokat is simán összedobunk. Mivel főiskolások vagyunk, ez amiatt is működik, mert senkit nem érdekel a szakunkon a mostani kapcsolatunk, ha valakit meg igen, azt tartsa csak meg magának. Szerintem simán működhet, csak az nem mindegy, hogy milyen közegben, környezetben történik meg. Pl. gimnáziumban ez már majdnem lehetetlen, mert az osztálytársak csak azzal foglalkoznak mindig akinek alakul valaki, és 25 ember csemegézik azon, ami a te és a volt barátnőd magánügye.

2009. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én most szakítottam barátnőmmel 1,5 év után és én se akarnám hogy megszakadjon a kapcsolat azért mert már nem vagyok szerelmes még emberileg kedvelem és ennyi időt csak úgy nem lehet kidobni a semmibe. szóval ha nem is lesztek puszpajtások egy darabih de sztem emberileg korrekt ha kapscolatban maradtok.
2009. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy minden megnyilvánulását, kezdeményezésnek veszem... hogy hátha újrakezdjük. ezért nem tudom, hogy jó ötlet-e.
2009. okt. 2. 09:42
 9/15 anonim ***** válasza:
azt tisztázni kell hogy miért szakítottatok gondolom tudod ha azér mert már nem szeret valószínűleg nem fog közeledni max ő se akar téged egyik napról a másikra elfelejteni (nem is lehet egy normális ember vagy ha igen akkor semmi értelme nem volt a kapcsolatnak)
2009. okt. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
azt mondta már nem szerelmes belém, viszont találkoztunk egy 2 héttel ezelőtt, és minden ugyanolyan volt mint azelőtt, kézenfogva mentünk, beszélgettünk, ölelkeztünk. pedig már 1,5 hónapja szakítottunk.
2009. okt. 2. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!