Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan legyek önmagam? Hogya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek önmagam? Hogya hozzam azt a formámat, amelyik mindenkit megnevettet?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyok együtt. 17 évesek vagyunk.

Alapjába véve(nem nagyképűségből) egy olyan lány vagyok, aki majdnem mindenkivel megtalálja a közös hangot(persze csak ha akarom). Az osztályomban nagyon megoszlóak az emberek: van aki az a laza típus, cigizik, menő, van a "pávább", van aki csendes visszahúzódó....de valahogy mindig tudom, hogy kivel hogy kell viselkednem, és mosolyt tudok csalni az arcukra. Mindig mondják, hogy engem mindenki szeret.

VISZONT. A barátommal valahogy úgy érzem, hogy nem tudok ilyen lenni. Konkrétan feladtam az életemet érte, és Ő is az övét értem.Sülve-főve együtt voltunk. Sajnos én túl hisztis voltam, abszolút ragaszkodtam hozzá, ha egy kicsit is mással volt levágtam a hisztit...mondanom sem kell, rosszul esett neki, mire elhatároztam, hogy megváltozom. SIKERÜLT. Nem hisztizem, előbb végiggondolom a dolgokat. Így viszont sokkal többet megy el,és "megkapta" az életét. Ritkábban vagyunk együtt, nem ölelget annyit, nem puszilgat annyit. De szeret. Valahogy ha érzi, hogy baj van megint egyből többet bújik, de így, hogy nem vagyok hárpia, nincs velem a nap 24 órájában. Viszont így az együtt töltött perceket se csak a csók és társai teszik ki(eddig igen), hanem a baromkodás, a hülyülés. Mégis úgy érzem, hogy sokszor nem tudom fenntartani a témát(ami másoknél megy). Hogy elhetnék a barátommal is olyan?


2013. máj. 17. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más az hogy az osztálytársaiddal milyen vagy, és az hogy a pasidal. Tudod egy kapcsolatban fő a komolyság. Lehet az osztályban mindenkit megnevettetsz, de lehet hogy a pasidnál ez nem így megy.:D
2013. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de folyton félek, hogy it mondjak, vagy, hogy megun. Van egy felnőtt, akivel erről szoktam beszélgetni, és Ő is mondja, hogy ez természetes, de ajj..:D
2013. máj. 17. 16:09
 3/12 anonim ***** válasza:

De miert kene jofejnek lenned mindig, és mindig kozos temarol beszelni? Ne agyalj ennyit ezeken, csak erezd jol magad.


Az hogy ennyire magathoz akarod lancolni az valoszinu azert van mert nem kaptal elég szeretet a szuleidtol. Valami hiányod van.

Te is menj el mindenfele ahogy a baratod is. Szeress mindenkit , ne csak a baratodat. Ha csak 1 emberre "zuditod" a szereteted azzal el fogod tolni magadtol.

2013. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"Hogy lehetnék a barátommal is olyan?" hm. Érdekes. Úgy gondolom, hogy a barátoddal mélyebb a kapcsolat, mint az osztálytársaiddal, vagy bárki mással, ezért mélyebbről jönnek a dolgaid, a gondolataid, érzéseid is - így úgy gondolom, Te inkább vagy ilyen, mint "olyan" Nem kell erőltetni "formát" -csak figyelj rá í8ez fonots és forma nélküli!)- és reakciókban természetesen hozd magad:) hiszen ő is igazi lényedet szereti -nem a felvett formákat, szerepeket, bohóckodásokat.. talán pont ez a lényeg a szerelemben- hogy ezeken a maszkokon (ami szükségszerűen rajta vannak az embereken) keresztül lát a szerelmes- annak lényege felé.. és a lélek befelé végtelen, ahogy a világ kifelé- és talán ezért is olyan megrendítő élmény a szerelem - rányit a végtelenre:)
2013. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. teljesen igazad van.

Aputól mindig megkaptam a szeretetet. Anyutól is, ő viszont depressziós, és ivott a gyógyszerekre..jártam két pszichológushoz, voltak pánikrohamaim, stb...Most fogok egy harmadikhoz járni. Igyekszem összeszedni magam.

Mióta van, nem érdekelnek a barátok. Nem tartok igényt rájuk.

Azért akarok mindig jófej lenni, hogy ne veszítsem el.

2013. máj. 17. 16:14
 6/12 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, ebben igazad van. De folyton félek attól, hogy túl sok vagyok, mert néha tényleg az vagyok.

És lehet, hogy tényleg ez vagyok inkább én. De túl rámenős vagyok. Úgy értem, hogy nem hagyom élni. És sose tudom, mi a jó, mikor vagyok sok, mert már össze zavarodtam, hogy mi a helyes viselkedés. Mert szívemből vele lennék a nap 24 órájába, de nem folythatom meg.

2013. máj. 17. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:

jav.:**figyelj rá (ez fontos és forma nélküli!)

+ a gondolat, a beszéd, is egy forma (ezt látható, vizuálisra szokták a hétköznapi életben alkalmazni, de a gondolat is formált, forma - a figyelem viszont nem.

2013. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Bírom ezeket a "hogyan legyek önmagam" kérdéseket...

Mondd már meg, amikor éppen "nem vagy önmagad", akkor ki vagy? A szomszédasszony?

2013. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elobb en irtam a szeretetrol.


Nem kell hogy mindenki szeressen téged, és mindig vidámnak lássanak hidd el!! Azért pánikolsz, mert elrejted az érzelmeidet és azok törnek elő olyankor.


Amint irtad, anyukádnak gondjai vannak, valoszinu nem tudott neked szeretet adni. De csak feltetelezem. Es az is lehet hogy apukaddal sincs minden rendben.


Tanács:


Vállald fel az érzéseidet. Sirj ha sirhatnekoda van. Ha szomorú vagy légy szomoru.

És szeress mindenkit. LEginkabb anyukad meg apukadat.

Lehet h anyukadnak ugyanaz a szeret hianyzik amit Te sem kapsz meg....

2013. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Azt, hogy nem vagyok önmagam úgy értem, hogy nem természetesen viselkedek, hanem görcsösen, és sokszor nézek egyet, hogy: "húúú, ez én voltam?"

Apuval szerencsére minden rendben, sőt, még jobb lett a viszonyunk. Anyuval kapcsolatban lehet...sajnos alig figyelek rá, így zárkóztam el a "fájdalmaktól". PEdig mindenkinek kell szeretet

2013. máj. 17. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!