Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alkoholfüggőség. Hogy segítsek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholfüggőség. Hogy segítsek neki? Ki lehet belőle gyógyulni ha nem fordul szakemberhez?

Figyelt kérdés

Barátom elég bunkó tud lenni velem, ha iszik. Ez az egyik. Pár év ismeretség után és ismerve a piálási szokásait kicsit utána olvastam az alkoholista/alkoholizmus fogalmának.

Kiderült, hogy a barátom alkoholfüggő. "Azt az embert tekintjük ugyanis függőnek, aki ivása fölött elvesztette a kontrollt." Ha elkezd inni, nem bír megállni, addig amíg be nem rúg. Az a fajta ember, aki nem szokott rosszul lenni az alkoholtól (egyik feles után, jön a másik, szó szerint) és hányni sem szokott, tök mindegy mennyit iszik, így meg végképp nem tudja mikor kell megállni.


Nekem ezzel úgy nem is lenne nagy gondom. Nagyfiú már, igyon. Nem is érdekel annyira mennyit iszik, ha a haverjaival van. De ha ilyen bunkón viselkedik velem (bulikban otthagy, k*rvának szólít, megszorítja a kezem, flegma és még sorolhatnám), akkor jó lenne változtatni.


Tudtam, hogy észérvek nélkül nem fog nekem hinni, ezért utána olvastam és a fontosabbakat bemásoltam neki, hogy elhiggye, tényleg alkoholfüggő. Belátta, hogy az. Ez már jó jel, ha belátta. Mondta is hogy most már nem fog csak sört inni, és kontrollálni magát.


Én bíztam benne, de megint ivott. Nem tudom mennyit, mivel nem voltam ott, csak feljött face-re, én meg még pont fenn voltam (most történt) és megint olyan flegmán bunkó volt, megkérdeztem, hogy mennyit ivott, azt válaszolta, hogy "amennyi jól esik" ergo jó sokat..


Mit tegyek? Szeretnék neki segíteni :(


2013. jún. 2. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Hagy a francba. Ebből csak egy életnyi szenvedés lenne...
2013. jún. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Adagold be neki análisan! Többé nem kell elviselned mert ott helyben megdöglik.
2013. jún. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Látszik nem voltál még szerelmes, vagy nincs olyan ember az életedben akit mindennél jobban szeretsz, ezért segítenél neki. Szerinted ha baj van, akkor le kell sz*rni? Tudjuk mi a probléma gyökere, belátta, hogy ez így nem jó. Már csak meg kell oldani.


Most pedig már csak olyan válaszokat kérnék, akik segítenek is vagy használható tanácsokat adnak. Köszönöm!

2013. jún. 2. 00:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azonnal szakítanék vele.
2013. jún. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fordul szakemberhez, akkor nem fog kigyógyulni belőle az biztos, meg ez az elismerte dolog is csak azért volt szerintem, hogy "végre hagyd már békén ezzel".
2013. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

alkoholfüggőség, aki már napi szintem műveli,

az hogy mértéket nem tud tartani, azt neki tudnia kell, de ez soha nem fog megváltozni, Te hiába akarsz, tanuld meg, csak azon lehet aki engedi, ő nem fogja N

2013. jún. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Olvass utána! Nem kell ezt napi szinten művelni. Amúgy meg forduljon fel mindenki, sok pesszimista magyar -.-
2013. jún. 2. 00:51
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Kíváncsi vagyok, hogyha majd részegen összever akkor mit fogsz mondani...
2013. jún. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De voltam már szerelmes. És láttam már embert, akinek problémája volt/van. És azt is tudom, hogy nagyon kis százalékuknak sikerül megoldani a problémát.

Józanul belátja, hogy baj van, elfogadja ami mondasz. Te írtad, ha iszik bunkó veled, megszorítja a kezed. Ilyenkor már az is játszik, hogy nem igazán örül annak amit mondasz neki, előbb utóbb csattan az első pofon.. Persze, de neki problémája van,és segíteni kell neki. Majd jön a következő ilyen alkalom.


Aki akar ellene tenni az tesz, sőt általában az ember időben észre veszi, hogy baj van.. ő mit tett, újra ivott.. Mit mondott: nem fog csak sört inni. Ismerek olyan embert, aki belátta, hogy alkoholgondjai vannak. Ő több, mint 20 éve nem ivott egy korty alkoholt sem, mert tudja ha elkezdene inni nem lenne megállás.


Nem pesszimista vagyok, de nem pazarolnám el az időt ilyen emberre akármennyire is szeretem.

2013. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Alátámasztod az előző kommentemet! Nem hiszem el, hogy ennyi pesszimizmus árad belőletek.. MIÉRT VERNE ÖSSZE??? jézus úristen -.- tudod mit. nem is érdekel. Nem kérek több kommentet senkitől. Megoldom egyedül
2013. jún. 2. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!