Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl magasak az elvárásaim,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl magasak az elvárásaim, vagy tényleg nem létezik ilyen lány?

Figyelt kérdés

Az elején kezdeném, 17 vagyok. Eddig két kapcsolatom volt, egyik sem működött jól. Nem volt közös téma, nem tudtunk miről beszélni az éppen aktuális történéseken kívül (tehát semmi elméleti dolog, mert nem volt közös érdeklődési kör, mert amit én értékesnek találtam, azt ő nem, és fordítva), ennek ellenére úgy gondolom mindkét alkalommal igyekeztem mindent megtenni, hogy rendbe jöjjünk - egy bizonyos pontig.


Szóval, vissza a kérdéshez. Próbálom magamról azokat a pontokat kiemelni, amiből lehet reflektálni az "elvárásaimra". 17 vagyok, szegedi gimnazista. Orvosi egyetemre készülök, nagyon érdekel a pszichológia /így később szeretnék majd pszichiáter szakorvos lenni/. Szabad időmben (döbbenjetek meg :D) tanulok, olvasok (pszichológia / társadalom tudományok, fantasy, II. VH-s könyvek), írok (szintén fantasyt, de nem a tipikus manga és társai kategóriában, inkább afféle Trónok Harca-LOTR keverék szerű világot próbálok összehozni), angolt tanítok és vívok. Hosszútávú terveim vannak, miután végeztem az egyetemen szeretnék külföldre (Anglia, Amerika) költözni (itthon nem fizetik meg az orvosokat, na meg, az vesse rám az első követ, aki nem gondolkozott még a külföldre költözésen, megélés szempontjából - de ebbe ne menjünk bele). Később, mint szakorvos, szeretnék publikálni.

Ami a magánéletemet illeti, mivel imádom a fantasyt és fanatikus rajongó vagyok :D, ezért szeretem a régi és stílusos dolgokat... néha úgy érzem túlságosan is, ugyanis sokszor hányingert kapok egy-egy modern dologtól, hogy mennyire jellegtelen, mennyire stílustalan és "semmilyen". Imádom, ha valaminek van hangulata, ha valamiről rögtön asszociálhatsz, aminek van impressziója. Imádom az eleganciát minden téren, főleg azt a tipikus brit arisztokrata stílust (igen, azt a nagyképű beképzeltet, egyesek szerint ez sokszor nem csak beszédben nyilvánul meg nálam :D).


Hasonló dolgokat tudnék igazán értékelni egy lányban is. Tehát, hogy legyenek ambíciói, elképzelései a jövőjéről, hogy merre is tart. Legyen célja a diploma valami hasonló területen, mint ami az enyém - nem azonos, akár csak valami, ami kapcsolódik az orvosláshoz, vagy van köze hozzá. Hogy legyen valami alap téma, amiről objektíven tudunk beszélgetni vagy vitatkozni. Legyen művelt és intelligens, és bár ez a három nem jár együtt, de mivel álmaim nőjéről van szó, ezért leírom az "ágyban ku.rva, konyhában tündér, társaságban királynő" szentháromságot. :D Mondjuk egy kapcsolat szexuális hátteréről is sokat tudnék beszélni, de úgy gondolom a legfontosabb minden apró részlet megbeszélése - ezzel tulajdonképpen minden megoldható, nem csak ezt a témát illetően. Alapvetően nem szeretem a "meleg személyiségűeket", akik mindenkin segíteni akarnak (annak ellenére, hogy orvos szeretnék lenni), mert ők általában nem haladnak sehova sem. Mindenki lehúzza őket, majd a kedvességükért semmit nem kapnak. Szerintem ez nem egy pozitív dolog... mármint ez a fajta személyiség. Inkább legyen valaki hideg és törtető, és csak bizonyos emberekkel - a családjával, de legfőképpen a párjával - gyengéd és meleg (mellesleg, úgy gondolom én is ilyen vagyok). Imádnám, ha a párommal is tudnék beszélni angolul vagy németül, csak ha épp nem akarjuk, hogy mondjuk a jelenlévők mindent értsenek. :) A kulcsszó viszont a fantasy. :D Egy lány sincs az ismeretségi körömben, aki mondjuk örömmel nézne Trónok Harcát, szeretné a Gyűrűk Urát, Harry Pottert, Vajákot/Witchert, vagy játszana bármilyen RPG-vel vagy szerepjátékkal, ami azért eléggé kétségbe ejt. :)


Külsőről nem esett szó, ugyanis nem tartom különösebben fontosnak. Persze mint mindenkinek, van egy elképzelt ideálom, amit semmiképpen nem írnék le, mert szerintem sokadlagos... inkább az öltözködési stílus az, ami a külsőségeknél nekem meghatározó. A konkrét testi kinézetet illetően egy elfogadható szintet és legfőképpen ápoltságot várok el, nőies viselkedést. Ezek pedig teljesen függetlenek attól, hogy van-e plusz három deka a fenekén adott illetőnek, vagy nincs.



2013. jún. 6. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mennél inkább homokzsákot pakolni te is..
2013. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy túl magasak az elvárásaid nem ugyanaz, mint hogy tényleg nem létezik ilyen lány?
2013. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 The Other ***** válasza:
100%

Na, végigolvastam és az a véleményem, hogy

1. Te itt hirdetni akarod magad, abban a reményben, hogy valami tinis*na megdob egy privivel


2. Túlzottan gyerek vagy még, nem ismered az elképzelés és realitások közötti különbséget.


Valamint, ha orvosira készülsz, de a pszichológia és társadalomtudományok érdekelnek, akkor elég húzós lesz neked az a 6 év (eleve a bekerülés is, mert ha jól tudom, neked már kötelező a dupla emelt szintű érettségi, ráadásul 2 reáltárgyból).

2013. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A diplomás részt leszámítva (mélyponton van jelenleg a lelkesedésem sajnos) rám kb. minden feltétel igaz, pedig nem vagyok nagy szám szerintem.
2013. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Magasak az elvárásaid, de ez így van jól. Egy kapcsolatba nem érdemes megalkuvással menni, mert abból nem sül ki semmi jó. Lehet, hogy így tovább tart, mire megtalálod a megfelelő lányt, viszont mivel tudod, mit keresel, tudni fogod biztosan, hogy ő az.
2013. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

The Other:

Vannak "tinis*nák", akik enélkül a kérdés nélkül is "dobnak privivel", csak nem itt. :) Egy "tinis*na" és egy számomra megfelelő partner közt azért hatalmas különbség van. Az orvosi pályám miatt nem kell aggódnod, köszönöm. :)


Aki értelmes választ adott, mindenkinek ment a zöld kéz.

2013. jún. 6. 22:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy te egy kissé elszállva magadtól? Rendben, teljesen alaptalanul feltételezem, de valamiért nekem mégis ez jön le a soraidból.

Hogy a kérdésre is választ adjak, rengeteg ember küzd ezzel a problémának nemigen nevezhető dologgal, köztük én is, de hiszem, hogy vannak még kivételek és egyszer szembejön velem az a special one. Arra egyébként még nem gondoltál, hogy az ellenkező nemben is akadnak jócskán, akik pont így gondolkodnak, mint te? Rájuk kell bukkannod, itt van rá az egész életed.

2013. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt elárulom, hogy jó ízlésed van fantasy és RPG-k terén (Witcher játékban és könyvben is kiemelkedő pl.), de sajnálom, már foglalt vagyok :D Meg úgyse illik rám 1-2 dolog amit itt felsoroltál (ambíció és diploma pölö XD)

Amúgy szerintem lehetséges, hogy találj ilyen lányt, gondoltál esetleg arra, hogy ilyen rendezvényekre menj, vagy szerepjáték találkozókra, vagy ilyenekre? Biztos vannak ott nőnemű egyedek is, és akkor már legalább egy pontot kipipálhatsz. Szóval lehet, hogy rátalálsz, de tovább kell várnod, hogy megtaláld.

Aztán ki tudja, lehet találsz valakit, aki nem olyan lesz, amilyet te elképzeltél, beleszeretsz, és nem fog számítani. Én mondjuk egy fantasy-gamer-művészetet értékelő srácot kerestem, és találtam, piszok nagy mázlim van. Kívánok neked is hasonló szerencsét :D

2013. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Konkrétan az ÖSSZES elvárásodnak megfelelek, de engem sosem érdekelne egy ilyen beképzelt, törtető fazon...

Picit nézz magadba!


Nem baj, úgyis csiszol majd az idő, fiatal vagy még.

2013. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
hát ez hízelgő, azthiszem én vagyok álmaid nője. kár hogy nem vagy idősebb 2 évvel meg közelebb 200 kilóméterrel :D az önbizalom meg az egészséges szinten értékes dolog, nekem tetszik az önértékelésed,tarts meg, csak később se vidd túlzásba.
2013. jún. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!