Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ha a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a párotokkal jol ellenétek de a családjával (egy házban lakunk) nem jöttök de nincs hova mennem lakni?

Figyelt kérdés
Saját fizum van de abbol nem lehetne fentartani magam,viszont egyre jobban feszélyez hogy a családja nem szeret!
2013. jún. 27. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
és a párodnak van keresete? akkor külön is költözhetnétek két fizuból csak menne már
2013. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok? miért költöztél oda? N
2013. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Költözz haza a saját szüleidhez....Ezért nem jó ha otthonról egy pasi lakásába,vagy a pasid szüleinek a házába menekülsz...
2013. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem szeretnek? Engem mindegyik pasim családja szeretett/kedvelt (oké, nem volt olyan sok). Nem azért írom, hogy én mekkora király vagyok, vagy ilyesmi, a lényeg az, hogy ennek érdekében annyit tettem, hogy udvarias voltam a párom családjánál, kicsit visszafogtam magam, nem voltam ordenáré (nehogy félreértsd, nem állítom, hogy az vagy), nem káromkodtam, odamentem anyóshoz ismerkedni/beszélgetni, stb... egyszerűen érdekelt, hogy "honnan jött" a párom. Szóval semmi extra. Én mindenképpp megpróbálnék jól kijönni velük, attól függetlenül, hogy együtt kell-e laknom velük, vagy nem. (Mégiscsak ők lesznek -terv szerint- a gyerekeim nagyszülei). Szerintem először erre kellene valamilyen megoldást találni, hogy jobban kijöjjetek egymással. Ha gondolod, és kifejtenéd, hogy miért is nem jó a kapcsolatotok, talán tudunk ebben segíteni. A pénzhiánnyal itt nem tudunk mit kezdeni, viszont ezzel kapcsolatban megkérdezném, hogy a párodnak van-e keresete.
2013. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elég összetett a dolog nem vagyunk már fiatalok mindketten elváltunk és van saját gyerekünk az előző házasságunkból akik nem velünk laknak de elég sokat nálunk vannak,az én szüleim már nem élnek és az együtt lakás pedig ugy néz ki hogy egy családi ház két külön szintjén de mégis egy házban lakunk.

Én elötte nem laktam ilyen helyen igy mikor odakerültem nem, tudtam és nem is nagyon akartam a kertel foglalkozni hiszen sosem kellet és nem is vágyom rá,talán ez volt az első hiba,aztán meg hogy elég sokat vitáztunk és hangosan igy ők is értesültek ezekről a vitákról ami persze nem tett szinpatikussá engem,ami még baj lehet hogy nálunk még othon laktam nem volt divat ez a nagy családi összejárás,meg együtt evés,beszélgetés,mindenki élte az életét de náluk meg pont ez az összejárás,mindent megbeszélünk együtt eljárunk ide-oda a divat ami nekem nagyon idegen és nem is megy igazán.Ha ez még nem lenne elég ott lakik a nagymamája is a szüleivel aki engem kifejezetten utál(nem lehet tudni a pontos okot) de olyan szinten hogy én nem mehetek be hozzájuk mert kitiltott onnan,igy korlátozodik az is hogy mikor és hol találkozhatnék a szüleivel,de ha meg mégis összefutok az udvaron a kedves nagyival elmond minden ,meg folyton beszologat hogy meddig akarok még ott élősködni ilyen és ehez hasonlókat mond.Ezért már egyre jobban kivagyok és ha lehetne elmennék még akkor is ha szeretem a párom,de ő nem hajlandó elköltözni hiszen az ő házrésze ő ujitotta fel és szeret is ott lakni,nem költözne el már kijelentette!De egyedül meg nem boldogulnék,főleg hogy a gyerekemet is szeretném látni és ő meg tölünk 40 km-re az apjánál lakik és amikor tudom elhozom de mivel a páromnak van kocsija igy ha nem lennénk együtt nem tudnák elmenni érte,esetleg busszal ami megint olyan költség amit nem birnék kifizetni!

2013. jún. 27. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh, ez tényleg nem semmi, főleg a kedves nagyi. Most nézz hülyének nyugodtan, de az első dolog, ami eszembe jutott, hogy odamegyek a nagyihoz, és kedvesen, ártatlanul megkérdezem, hogy miért utál engem? Biztos meglepődne a mama. x) Ezt a családi összejárás/családi vacsik, stb. dolgot teljesen átérzem, furcsa és nehéz dolog ebbe beilleszkedni, ha nálad nem ez a megszokott. Ezt alkalomadtán akár el is mesélheted a kedves szülőknek. Tudom, így gép mellől könnyű beszélni, de talán kezdetnek az lenne a legjobb és legnehezebb lépés, hogy beszélsz velük. Őszintén elmondani, hogy te szereted az ő pici fiúkat, és szeretnél beilleszkedni ebbe a családba, de érzed, hogy nem kedvelnek, az okát nem tudod, de szeretnél ezen változtatni. Ha kicsit is intelligensek, akkor megfordul a fejükben, hogy ehhez mekkora bátorság kell, egyenes jellemre vall, stb. Pároddal beszéltél erről? Az elköltözésről biztos, hiszen írtad, hogy ő nem hajlandó rá, ami részben érthető, ugyanakkor nem tudom, hogy ezt megbeszéltétek-e, hogy téged utál a nagyi, a szülők nem kedvelnek, miért lehet ez, és hogy ez neked rossz, furcsa is, hogy őt nem zavarja a dolog. Az utálkozás, főleg házon belül sok energiát kivesz az emberből, az állandó rosszkedv pedig hosszú távon tarthatatlan, és elképzelhető, hogy tudat alatt ebből is fakadnak köztetek viták. Szerintem én elmesélném neki, hogy oké, te önző módon (kicsit finomabban fogalmaznék) nem látod/nem érdekel téged, hogy nekem ez mennyire rossz helyzet, de én hajlandó vagyok érted a kompromisszumra és itt maradok veled, mert szeretlek, viszont szeretném, ha legalább ebben segítenél nekem, hogy jobb viszonyt alakíthassak ki a szülőkkel/nagyival. Közösen biztosan ki tudnátok találni valamit, hiszen ő ismeri őket a legjobban, tudhatja, hogy mit kellene tenned ahhoz, hogy megnyíljanak feléd/megkedveljenek. Mit gondolsz?
2013. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj dehogynem beszéltünk erről,sőt a szüleivel is beszéltünk,felhivtuk magunkhoz elmondtam nekik hogy ez nálunk nem igy müködött és hogy ez nekem ezért nem természetes sőt lehet nem is megy ugy ahogy kéne de igazán semmi változás mert ők azt mondták hogy én mentem oda nekem kell beilleszkednem és felvennem az ő szokásaikat de nekem nehezen megy és az hogy havonta összeülünk egyszer egyzser meg az ünnepeken,szüli és névnapokon nekem elég,főleg ugy hogy ahányszor együttvagyunk mindig valamibe bele tud kötni a kedves anyuka,pl. ezt a virágot igy meg ugy kéne rakni,vagy hogy amaban a virágban mekkora gaz van vegyem már ki,vagy hogy ha főzők valamit akkor ezt te igy szoktad én nem igy meg hoyg én nem igy csinálnám stb. és már nagyon unalmas és ezért sem akarok velük nagyon találkozni,meg hát ha én vagy mi valamit kitalálunk hogy igy vagy ugy megyünk valahova akkor mindjárt jön a koment hogy de ez igy nem jo ,.meg hogy nem igaz hogy miért nem velük megyünk ha megyünk kb. fél évenet egyszer mozdulunk ki a sok meló és teendő miatt,ááá szóval valahogy nagyon nem jo!
2013. jún. 27. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy beszéltetek erről a pároddal, de úgy látom, nem sokat (kb. semmit sem) tesz annak érdekében, hogy változzon a dolog, márpedig ha ő sz-@rik rá, egyedül egy család "ellen" nem igazán tudsz mit csinálni. Az, hogy "te mentél oda, neked kell beilleszkedni", sajnos jogos, csak hát a te esetedben nagyon nehéz. A lényeg, hogy én nem hagynám, hogy a párom lesz-@rja a dolgot, amit a 6-os válaszban írtam, aféle ultimátumként elmondanám neki. (" Szerintem én elmesélném neki, hogy oké, te önző módon nem látod/nem érdekel téged, hogy nekem ez mennyire rossz helyzet, de én hajlandó vagyok érted a kompromisszumra és itt maradok veled, mert szeretlek, viszont szeretném, ha legalább ebben segítenél nekem, hogy jobb viszonyt alakíthassak ki a szülőkkel/nagyival.") Amikor pl anyós belédköt ("ezt a virágot igy meg ugy kéne rakni,vagy hogy amaban a virágban mekkora gaz van vegyem már ki,vagy hogy ha főzők valamit akkor ezt te igy szoktad én nem igy meg hoyg én nem igy csinálnám stb."), akkor a párod nincs ott? Hogyan reagálja le a dolgot, esetleg "megvéd" (bár a leírtak alapján sajna nem nézem ki belőle, pedig ezt kellene tennie), vagy nem is érdekli különösebben? Egyébként ha ilyenkor egyedül vagy anyóssal, vagy a párod meg se hallja ezeket, akkor én maximum a "nyalizást" tudnám javasolni. Nagy levegő, és "őszintén", kedvesen mosolyogva: "tényleg, és hogyan csinálná? Aha, ez így tök jó, minden nap tanul az ember". Ha tényleg rosszindulatból köt beléd, akkor ha látja, hogy ez téged nem bánt, és nincs rád hatással a dolog, sőt, értékeled a "segítségét", akkor egy idő után biztosan leállna vele. Emelkedj felül ezen a rosszindulaton, legyél te az érettebb, okosabb. Ha már nagyon a kiakadás szélén állsz, ehhez a "gondolathoz" tudsz fordulni vigaszért. Sajnos mostmár az a benyomásom, hogy őszintén jó kapcsolatot nem biztos, hogy ki fogsz tudni alakítani velük, szóval innentől a cél a "színészkedés", hogy ne kössenek folyton beléd, és később megkedveljenek. Hosszú és nehéz "munka" lesz, de szerintem a későbbiekre nézve megéri. A párodnak pedig ne hagyd, hogy lesz-@rja a dolgot, igenis segítsen neked ebben, ezt a minimális áldozatot igazán meghozhatja a kapcsolatotokért, és azért, hogy neked könnyebb legyen.
2013. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!