Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek vállalni babát?

Figyelt kérdés
20éves vagyok. van egy barátom, szeretjük egymást, de még komolyabban csak 1hete vagyunk együtt.de már ő is szeretne 24éves.jó fizetése van, ugy hogy semmi kifogást nem látok, a szüleimen kívül. mert tudom hogy ők kivágnának ha terhes lennék! de én nagyon szeretnék. mit tegyek merjek vagy ne merjek?mert igazán a szüleim miatt félek, hogy mit fognak szólni, na meg persze félek, hogy fiatal vagyok beleélem magam, és még esetleg beteg lesz. nagyon kínos lenne...mit tegyek?
2007. szept. 23. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán látok összefüggést a "beleélem magam" és a "beteg lesz" között, de Te tudod... viszont úgy gondolom, hogy ha esetleg ne adj' I(sten beteg lenne, akkor az nemcsak KÍNOS lenne. Az meghatározná az egész életed és a barátodét is.

Saját tapasztalatból mondom: 20 évesen én is annyira szerelmes voltam, hogy babát szerettem volna. A barátom is nagyon szerelmes volt belém. (és nemcsak 1 hete voltunk együtt...éveket!!) Lényeg: nem lett baba, de milyen jó, hoyg nem lett!!! Nem emiatt, de aztán ternmészetesen tönkrement a kapcsolatunk. Úgy gondolom, hogy 20 évesen, ráadásul 1 hét "együttlét" után az ember borzasztóan fiatal a mai világban ilyen komoly dolgokhoz. Én "áldom az eszem", hogy nem vállaltuk be a babát akkor, mert valszeg együtt bírtunk volna maradni és nem maradtam volna egyedül a babával, de mindenki megérdemli huszonévesen- mondjuk 25-26 évesen, amikor már esetleg elmúlik a nagy szerelem- hogy boldog lehessen valaki mellett. De nem biztos, hogy ugyanez a szerelmes fiú lesz akkor is az, aki boldoggá tud tenni. Én biztos nem vállalnék a helyetekben babát. Ha szeretitek egymást, úgyis együtt lesztek még jó ideig, lezs rá időtök pár év múlva is, addig pedig élvezzétek, amikor csak ketten lehettek és csak egymással kell foglalkoznotok!!!

2007. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem mar ott kezdodik a gond hogy eggyaltalan ha te nem vagy biztos a dolgodba ,mert ha valakit szeretsz igazan akkor nincs ,,HA" !!!Es ha felmerul benned az ki mit szoll,az mar gond!De kulomben en se ertem az osszefuggest a betegseggel meg a gyerk vallalasal !szerintem te meg nem vagy eleg erett ahhoz hogy gyereket vallaljal!bocs ,de nem szeretnelek megbantani !az a fontos hogy te mit gondolsz,hogy erzed!mert bizony egy gyerek megvaltoztat mindent!!!
2007. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, de én is úgy gondolom, hogy még éretlenek vagytok egy babavállaláshoz.1 hetes kapcsolat? Egy gyermeknek biztos háttérre van szüksége(nemcsak anyagilag). A soraidból úgy vettem ki, hogy még erősen függsz a szüleidtől, valószínüleg még ők tartanak el, van saját lakásod? És ha véletlenül mégsem az a férfi az igazi? Akkor a szüleid fogják eltartani a gyermeket is? Nem a baba egészsége a kérdés, mert testileg már nyilván fel vagy készülve, de az, hogy egyáltalán felmerült benned ez a kérdés, ez éretlenség, és felelőtlenség. Hisz még legbelül Te is gyermek vagy! Bocs, ha kemény voltam veled, de sajnos a világ ennél még keményebb!!
2007. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetes kapcsolatban még egyáltalán nem ismeritek egymást (még ha ezt is hiszitek), úgyhogy mindenki érdekében várnotok kellene még a babavállalással. Az sem véletlen, hogy a hozzászólók egyike sem támogatja a gyereknemzést. Ismerjétek meg egymást, és ha tényleg olyan szoros lesz a kapcsolatotok a későbbiekben is, akkor gondolkozzatok el a babavállaláson! És az, hogy "beleéled magad", nem függ attól, hogy beteg lesz-e a kisbabád. Éretlen is vagy még sajnos egy babához, ha úgy állsz hozzá, hogy "kínos lenne, ha fogyatékossággal jönne a világra", hiszen ez nem kínos, hanem... Rengeteg jelzőt tudnék sorolni, de a kínos egyáltalán nem lenne a felsorolásomban. Szóval ebbe nem is megyek bele, mert hosszú fogalmazásokat lehetne írni erről a témáról... Járj inkább iskolába, vagy dolgozz, hogy megalapozzátok a jövőjét, hiszen sajnos az sem biztos, hogy az apuka fogja felnevelni ezt a gyereket (bár kívánom, hogy ne így legyen!), lehet, hogy egyszer úgy hozza az élet, hogy egyedül maradsz vele. És akkor neked elsősorban neked kell helyt állnod, na de végzettség és munkahely nélkül ez sajnos nem nagyon megy...
2007. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nem akarlak megbántani,de az összefüggéstelen soraidból az éretlenségedre következtetek. Nem igazán értem mi a kapcsolat a jó fizetés és a gyermekvállalás között?! Az sem teljesen tiszta, hogy mit jelent "komolyabban csak 1 hete vagyunk együtt", bár sejtem, hogy 1 hete feküdtetek le egymással. Szerintem kicsit korai lenne a Ti korotokban főleg ilyen rövid idő után. Igazán még nem is ismerhetitek egymást, bár Ti biztosan úgy érzitek, hogy ez örökké fog tartani. Kívánom, hogy így legyen! De akkor meg főleg van még időtök babát vállalni. Élvezzétek kettesben az életet! Hidd el egy babával nagyon sok gyönyörű dolog jár együtt, de ugyanannyi lemondás is. Főleg, hogy elmondásod szerint a szüleidre sem számíthattok. Akkor kire bíznád a babát, ha szeretnétek 1 szabad estét? Ilyenekre is gondolni kell. Akkor merj babát vállalni, ha nem hirtelen felindulásból döntötök. Természetesen egy anya sohasem bánja meg a gyermekét, de saját életedet nehezítheted meg, ha esetleg mégis egyedül maradsz. Szerintem még várjatok!
2007. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne várni az biztos a kérdésedbol ítelve meg pláne!
2007. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a probléma ott kezdődik h egy ilyen döntésen gondolkozol és a szüleid reakciojátol tartasz. Nekik akarsz gyereket szülni vagy egy családot akarsz alapitani a pároddal mert nem mind1! szerintem ne szülj mert nem való még neked...
2007. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!