Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak tényleg mindent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak tényleg mindent hisztinek tartanak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni, miért van az, ha nagyritkán felhozok valami komoly témát, vagy egy olyan sérelmet, amit nem tudok már magamban tartani, és elmondom kultúráltan, odafigyelve a hangsúlyra, és hogy még véletlenül se csapjon át őrjöngésbe a flegma reakciói, és a tény miatt, hogy még kb. a figyelem látszatát sem hajlandó megadni..És mindenért azt kapom, hogy hiszti, hiszti hiszti. nem lehet néha napján az embernek olyan jogos fájdalma-akár mással, akár a párjával kapcsolatban-, amit szeretne vele megosztani, szeretne dűlőre jutni, tanácsot kérni, vagy megbeszélni, hogy mi nem stimmel?

És nem csak a saját barátomtól kapom ezt, hanem amikor kívülálló férfiakat kérdezek erről általánosságban, akkor is hasonlóak a reakciók. Miért van az, hogy ami 2 mondatnál több, ha kicsit jobban szeretnék valamit kifejteni, az már hisztinek minősül egy férfi szemében?


2013. júl. 8. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ja és észre sem veszik hogy ők hisztiznek h nem hisztizzünk ezen jókat szoktam virulni!! XD
2013. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha van jogos sérelmed akkor azt az aktualitás pillanatában kell felhozni. Mert ha később hozod fel, annak már elég kevés a létjogosultsága.


És persze olyan férfit kell választani, akivel lehet kommunikálni.


Bár bevallom, nekem még ilyen gondjaim nem voltak.

De ha írnál konkrét példát, lehet előrébb lennénk.

2013. júl. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 moonlightsentinel ***** válasza:

Tényleg könnyebb lenne, ha konkrét példát írnál... amúgy ált két dolgot szoktunk hisztinek venni: 1. amit begy semmiség hatalmas túlreagálásával érzünk, amire 2 mondatot is felesleges vesztegetni 2. bonyolult, érzelmi jellegű, nem megoldható problémák, aminek se vége, se hossza. Ha egy férfinek elmondasz egy problémát, akkor úgy működik az agyunk, hogy rögtön elkezdjük azt keresni, hogy lehetne azt megoldani, ha viszont nem ilyen jellegű (sokszor a nők nem azért beszélnek egy problémáról, hogy megoldást találjanak, csak, hogy elmondják valakinek), azzal nem nagyon tudunk mit kezdeni!

De tényleg könnyebb lenne konkrétumokkal.

2013. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 moonlightsentinel ***** válasza:
túlreagálásának*
2013. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, vele elég nehézkes kommunikálni..


Legutóbbi példa, hogy el akart menni a haverja bulijára, akivel én nem szerettem volna találkozni, mert mostanában olyan dolgot tett/ olyan dologban működött közre, amit nem tudok elfogadni. Nyilván nem akarom szétválasztni, meg szembeállítani őket..Barátommal sajnos csak 3-4 hetente tudunk találkozni, és ő tudhatta, hogy én nem fogok elmenni vele ide, és ebből probléma lehet. Mondhatta volna, hogy emiatt menjek pár nappal később, de nem szólt róla, így én kénytelen voltam nemet mondani erre a programra. Mire ő azt mondta, hogy akkor jobb lenne, ha buli előtt hazamennék, mert ő egész éjjel ott marad. Tehát ez fájt nekem, hogy távkapcsolatban még engem küldött haza a saját meggondolatlansága miatt. Mikor szerttem volna ezt megbeszélni vele, és kérdeztem, h nem látja, nem gondolja, hogy beszélnünk kéne? Erre benyögte, hogy nem érdekli mi bajom van. Mint később kiderült azért, mert állítása szerint mindenen hisztizek. Pedig szimplán arról van szó, hogy ő nem képes, nem hajlandó beszélni semmiről, ami kicsit is kellemetlenül érinti..

Most nem leszek 1-2 napig gépnél, de előre is köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 8. 07:37
 6/12 A kérdező kommentje:
*buli előtt hazamennék= jóval előbb, mint ahogy meg volt beszélve, ameddig alapból ott maradtam volna.
2013. júl. 8. 07:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A véleményem az hogy a férfiak is a nőők is hisztiznek csak könnyebb azt mondani hogy "női hiszti". Miért ha a pasi duzzog akkor az mi??? Én tuti nem lennék együtt olyan lánnyal nővel aki megfordítva a helyzetet ha kérdezgetem valamiről a véleményét akor azt faggatásnak tartja...
2013. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Bizony sok lereagálásra ragasztják rá a bélyeget a férfiak: hogy hiszti. Ez azért van,mert általában sérti őket a véleményünk, és könnyebb ezt rávágni,mint megbeszélni a problémát Az esettel kapcsolatban amit előbb leírtál: velem is előfordult már hasonló történet, ugyanúgy távkapcsolatban voltunk és éjjel 2-kor haza akart zavarni röpke 90 km-es út tükrében...


Annyit tudok,hogy beszéljétek meg , és kössetek kompromisszumot, ha pedig nem megy, akkor nem szabad tovább folytatni. Tapasztalatból írom. Sok sikert és kitartást hozzá!

2013. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Előre is bocsánat a véleményemért.


Nekem már ez a kérdés is hiszti, pedig nem tartozik hozzá hangsúly.


A konkrét példát illetően: te is tudtad, hogy lesz a buli, miért mentél el egyáltalán? És ha ez azzal jár, hogy nem lehetsz a szerelmeddel, akivel 3-4 hetente találkozol, akkor miért nem mentél el te is? Miért nem vagy egy kicsit rugalmasabb?


A másik a kommunikáció: ha valamit kérsz egy pasitól, vagy felhívod a figyelmét valamire, amit nem jól csinált, legyél rövid, tömör és határozott. A férfiak problémamegoldásra vannak berendezkedve, ők nem beszélnek csak úgy, hogy teljen az idő (mint mi nők). Ez a bajom, oldjuk meg, ennyi elég. Nem kellenek a barokkos körmondatok a lelkivilágodról, mert az nem érdekli. Csak a probléma, azt meg tudja oldani.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy ne beszélgess a pasiddal, de ne akkor, amikor valami problémára akarod felhívni a figyelmét. Érdemes felfogni, hogy van a nemek között kommunikációs különbség.

2013. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már maga a kérdésed is csak hiszti:D
2013. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!