Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsot kérnék, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot kérnék, hogyan mentsem meg a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éves a kapcsolat (20/L és 25/F), de sajnos az utóbbi 2-3 hónapban nagyon megromlott. A párom azt mondta, hogy több egyedüllétre van szüksége és most nem érzi úgy, hogy akarja ezt folytatni, mert egyedül akar lenni, nem kell neki barátnő... de még fontos vagyok neki és szeret. Én nem akarom feladni ezt a kapcsolatot, nem tartanám egyszerűbbnek elengedni és nem próbálkozni. Nagyon nehéz vele leülni beszélgetni, bezárkózik és nem akarja megoldani a problémákat (ez az élet minden területére igaz nála). Teljesen befordult, nincsenek barátai már, a családjával sem jó a kapcsolata, nem jár el sehova, csak dolgozni. Próbáltam kimozdítani, de nem engedte. Régen beszélgettünk a jövőről, voltak tervei, de mostmár úgy gondolja, hogy neki sosem lesz semmije. Régen minden más volt. Sokkal vidámabb ember volt, eljártunk mindenfele, nevettünk, hülyéskedtünk, nagyon boldogok voltunk, tele tervekkel.

Szakítottunk már 1x, de valahol nem akarjuk elengedni egymást. Ezért érzek még reményt. Azt mondta, hogy szeretné ő is, ha jobb lenne a kapcsolat, de nem érzem, hogy tenni is akarna érte. Én kezdek belefáradni, de nagyon szeretem és a hiánya jobban fájna. Nekem ő a világot jelenti, akiért bármit megtennék. Tény, hogy néha hisztiztem emiatt, de mindig bocsánatot kértem és csak fájt, hogy nem kapom meg tőle azt a szeretetet amit régen és megváltozott. De próbálok nagyon türelmes maradni, csak néha előjön belőlem ez.

Mit tegyek? Hogyan viselkedjek? Szeretném a hétvégéket és a nyarat széppé tenni, amikor találkozunk, de fogalmam sincs, mi lenne a helyes. Nem erőltetni, hagyni és csak mellette lenni és szeretni? Félek, hogy más lány után fordulna, mert ő ilyen, szeret ismerkedni. De sosem volt semmi komoly, ami miatt félnem kellett volna eddig. Most viszont félek.

Teljesen tanácstalan vagyok már és nagyon szeretnék helyesen cselekedni :(


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 9. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha befordulós, akkor hogy ismerkedik?

Ha nem akar javítani a kapcsolaton akkor beleszakadhatsz akkor sem fog semmi változni.


Mi hiányzik, miért nincs már motivációja?

2013. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy elég hirtelen jött változásnak tűnik így leírás alapján. Mi történt, ami kiválthatta?

Sajnos, ha valaki nem hajlandó megbeszélni a problémákat, nem akar tenni valamiért, akkor az eléggé holtpont.

2013. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Felszínesen könnyen ismerkedik. De a komolyabb dolgokban befordul. Akkor változott meg, amikor én elmentem egyetemre (azóta egyéb okból 1 félév után passzívon vagyok és itthon) és ezzel egy időben a testvéreként szeretett barátja kiment külföldre. A többiekkel nem kereste a kapcsolatot, akik ittmaradtak. De azóta már mindketten itthon vagyunk, mégsem változott semmi.

Tudom, hogy elég esélytelen a szitu, mindenki lebeszél róla, de annyira szeretném :(

2013. júl. 9. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig kettőn áll a vásár én nem lebeszélni akarlak, de ha ő nem akarja, hogy nektek jobb legyen, akkor ott sajnos többet nem tudsz tenni. :(
2013. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom legbelül, de nagyon szeretem és így küzdeni akarok, amíg lehet :(
2013. júl. 9. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírtad a depresszió külsőleg felfedezhető jeleit.

A jövőkép teljes hiánya, szinte már apatikus hozzáállás, magábafordulás... emögött valami komoly lelki probléma húzódhat. Nagyon valószínű, hogy ez is közrejátszik abban, hogy ilyen elutasító veled.

2013. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mit tehetnék? Nagyon szeretnék segíteni neki valahogy, de ő sosem vallaná be, hogy ilyen lett. Ha erőltetem, akkor csak rosszabb. Szeretném olyannak látni, mint régen.
2013. júl. 9. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha valami enyhe gyógynövényes nyugtatót szedne depresszió ellen? Olyanokra gondolok, amikben citromfű, komló vagy macskagyökér (valeriána) van. Hajlandó lenne ilyesmire? Vagy ha iszik teát, akkor olyan formában is fogyaszthatja. És jó lenne neki valami teljes spektrumú vitamin-ásványianyag készítmény is.

Lehet, ez nem egy direkt megközelítése a problémának, de arra gondolok, ha a depresszióján picit segítene, akkor hátha közreműködőbb lenne veled is.

2013. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!