Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha én úgy nőttem fel, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én úgy nőttem fel, hogy a szüleim sokat veszekedtek, bántották egymást szavakkal, akkor valószínű, hogy én is olyan leszek?

Figyelt kérdés

Mikor 14 múltam apukám meghalt.

Előtte folyamatosan veszekedtek, nem telt el úgy nap, hogy anya ne kiabáljon apára. Legfőképp anyós-após viták voltak.

Anya mindenbe belekötött.

Most van nekem is egy kapcsolatom, több, mint 8 hónapja vagyunk együtt,és elkezdtem azon a dolgon gondolkodni, hogy mi lesz, ha olyan rosszindulatú leszek, mint anyukám.

Láttam már akkor is, hogy az ő hibájából volt legtöbbször a konfliktus. És mostanában egyre többet kapunk össze a barátommal. Kezdek rájönni, hogy néha csak az én hülyeségem miatt, hogy ennyire ragaszkodom hozzá, és néha apró dolgokért veszem elő. Hogy ezt meg ezt miért így tette, mikor nekem másképp mondta.

Akkor jogosnak érzem, viszont ilyenkor rájövök.

Nagyon nem szeretnék olyan lenni, mint anya majd. Én boldog kapcsolatot akarok, ahol tiszteljük egymást. Mi a legjobb módja, hogy 'azt is megtanuljam' hogyan kell normálisan viselkedni helyzetekben, mert ugye én egész életemben nem úgy láttam.

Mostanában kezdtem kinyitni a szemem, hogy mások mennyivel boldogabbak, és nyitottabbak a világ felé, mint mi.

Szerintetek? Hogyan legyen belőlem normális felnőtt, honnan tanuljak? Ti mit mondtok?

16 éves vagyok.


2013. júl. 10. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem leszel. Te ennél okosabb vagy;)

~Egy még rosszabb helyen él ő lány~

2013. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól még nem leszel olyan!!!!!

Ne agyalj ezen,mert saját magad kergeted bele.

Egyszerűen csak gondold át,hogy mit mondasz/teszel,mielőtt megtennéd.

2013. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De félek, hogy olyan leszek, mert ennyi éven keresztül átvettem valamennyi szokását. Észrevettem ezt a kapcsolatomban. Nem tudom hogyan győzzem le, és ne olyan felnőtt legyek majd.
2013. júl. 10. 15:40
 4/9 A kérdező kommentje:

De honnan vehetnék példát, hogy mikor mi a helyes pl? Csak róluk tudtam mindent, hogy mikor hogyan reagáltak.

Meg ez az egész ma kezdett el nyomasztani, amikor azt a mondást olvastam, hogy 'Nézd meg az anyját, vedd el a lányát...'

2013. júl. 10. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ilyennel, semmi ilyen gyökérséggel, tényleg. Csak szeresd a barátod, úgy, ahogy te tudod, ne ami alapján kreálod a butaságokat
2013. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ösztönből.

Nem kell egy peldat követni,hanem tedd az,amit érzel.

2013. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ilyen esetekben két véglet van,vagy teljesen átveszi az ember a szülei szokásait (ehhez butának kell lenni),vagy pedig felismeri,hogy ez mennyire rossz viselkedés,és a problémás szülőnek az ellentéte lesz mindenben. Például a nagyfater nagy szerencsejátékos volt,apám még egy lottót sem adott fel soha,a testvére eljátszott több milliót nyerőgépen. Ha van eszed,belátod,hogy anyukád nem normális,és minden megteszel,hogy te más legyél. Sok sikert!
2013. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt teszem legtöbbször. De néha észreveszem magam, hogy teljesen az ő stílusa szerint tettem. Úgy viselkedtem...

Ezt akarom legyőzni.

Mi segíthet?

2013. júl. 10. 15:48
 9/9 anonim válasza:
Hatalmas önuralom. Mindenki meg tud változni,ha van kiért. ÉS igyekezz minél előbb módosítani a szokásaidon,ahogy az idő halad,csak nehezebb lesz.
2013. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!