Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha nem tudok szabadu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha nem tudok szabadulni az első szerelmem emlékétől?

Figyelt kérdés
18 is elmúltam, amikor először szerelmes voltam. Olyan idillinek indult az egész. Aztán három randi után vége lett. Ő volt az első, akivel csókolóztam. Azóta eltelt egy év. Most újra szerelmes vagyok. Boldog párkapcsolatban élek a barátommal. Szeretjük egymást mindennél jobban. Boldog vagyok, de mégis ott lapul a szívemben az első szerelem emléke, nem tudok tőle elválni. Olyan jó érzés visszagondolni rá, még akkor is, ha a fiú vetett neki véget, és rohadtul fájt, hogy vége lett. Életem végéig el fog kísérni ez az emlék? Anyukámmal beszélgettem erről, hogy mitévő legyek, ő annyit mondott, hogy ez így normális, és ő is ugyanígy érez, ha eszébe jut az első szerelme (pedig apukámmal már 35 éve boldog házasok). Azért bánt ez az egész, mert úgy érzem, hogy ezzel megcsalom a barátomat.
2009. okt. 20. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
e idővel elfog múlni. az első szerelem mindig sokáig él az emberben. de idővel múlni fog majd.
2009. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is anyukádnak igaza van.


Az első szerelem különleges, kitörölhetetlen nyomot hagy. Nagyon erős ez a kötelék. És nem fogod "elfelejteni". Idővel másképp gondolsz rá, mint ahogyan már most is másképp gondolsz, de mindig lesz egy kis sarok a szívedben, ami az övé. Ezzel nincs semmi baj, teljesen természetes. Nem elfelejteni kell, hanem együtt kell élni ezzel az emlékkel. Befogadni.


Azt sem jelenti, hogy egész életedben Őt fogod a legjobban szeretni. Idővel a kötődés gyengül, és a sokadik partnerrel már eleve kisebb kötődés alakul ki. Viszont az, hogy kit szeretsz a partnereid közül jobban, vagy téged ki szeret jobban közülük, nem a kötődés mértékén múlik. Azon az múlik, hogy milyen nehéz az elválás, ha el kell válnotok.


A másik fele a kérdésnek, hogy ezzel NEM CSALOD MEG a mostani barátodat. Ez csak egy emlék, egy érzés, a TE részed. Ma nem lehetnél az aki vagy, ha megtagadnád énednek ezt a részét. Ne is tegyél ilyet! Helyette fogd ezt a rossz érzést, és tedd le valamelyik sarokba, és hagyd is ott! Semmi szükséged rá. Ha ezen emészted magad, az mindenkinek rossz. A mostani barátodnak is. Pedig te jót akarsz mindkettőtöknek, nem? ;)

2009. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 évig szerelmes voltam egy srácba reménytelenül. Semmi nem volt köztünk,csak egy csók.Még csak nem is jártunk. Én mégis imádtam. Ő ezzel visszaélt,mindig a lelkembe tiport,fájdalmat okozott. Ha akkor nem állnak mellettem most nem lennék itt...Anyukám még pszichológushoz is elakart vinni,csak nem engedtem.Nagyon kivoltam.

Azóta eltelt 3 év,de még mindig eszembe szokott jutni a fiú. Ha látom az utcán egy furcsa érzés fog el. De ugyanakkor voltak jó dolgok is és ezek jó emlékként megmaradtak bennem. De a sebek is megmaradtak,talán örökre.

Azóta van lassan 2 éve egy barátom és őt szeretem,nem a másik fiút és ha a volt szerelmemre gondolok,szerintem az nem számí megcsalásnak. Biztos,hogy a barátomnak is néha eszébe jut a volt barátnője,akivel sokáig együtt voltak. Nincs ebben semmi. Ez ilyen :)

2009. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!