Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A "friendzone" másik oldala,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "friendzone" másik oldala, ebbe belegondoltatok már?

Figyelt kérdés

TLDR: Értem én, h a friendzone rossz érzés, de legalább annyira rosszul esik, ha valaki hónapokig, évekig hazudja magát a barátomnak, mert így akar közel kerülni hozzám, aztán ha rájön, h nincs esélye, gyakorlatilag otthagy, és ennyit a nagy barátságról. És még őt kell sajnálni, amikor ő vert át, és én maradok ott az állítólag legjobb barátom nélkül... Drága friendzone-ban síró fiúk/lányok, kíváncsi lennék a ti véleményetekre erről. Illetve, hogy MI AZ OKA, h nem bírtok hamarabb lépni, miért jó húzni az időt?


----------


Nagyon sokan, főleg fiúk, de lányok is szép számmal sírnak, h barátzónába kerültek, és mennyire rossz is nekik ettől. Én is volt már, h többet akartam volna valakitől, és nem jött össze (mondjuk nem játszottam hónapokig h a barátja vagyok...), tudom én h fáj, de nekem a "másik oldala", amikor az én barátzónámba került valaki, legalább annyira rosszul esik.


Alapvetően fiús társaságban mozgok, a karon ahol tanulok talán 10% lány van, játszom is gépen, ott is hasonlóak az arányok, éppen ezért adja magát, h főleg fiú haverjaim vannak. De már nagyon régen volt, amikor utoljára találtam egy BARÁTOT. Nagyon sok volt, aki teljes mértékben barátként közeledett, egy apró szexuális/párkapcsolati jellegű utalást nem tett soha, csak sok időt töltöttünk együtt, sokat beszélgettünk, jól éreztem magam velük. X hónap után elkezdtem elhinni, h végre végre végre találtam egy barátot, aki nem azért van velem, mert meg akar dugni/össze akar velem jönni, hanem lehet vele jókat beszélgetni, stb, miért is ne, hiszen én is ezt keresem... Aztán mondjuk fél év után kibújt a szög a zsákból, és hozzám vágták, h nekik mennyire rossz, h én friendzoneba raktam őket, nem azért tették meg nekem ezt meg azt meg amazt a szívességet (nem mintha nem kapták volna vissza hasonló szívességek formájában...), hogy ne kapjanak meg, és lelépnek...


Mindenkivel sajnáltatják magukat, h nekik milyen rossz, h én nem viszonoztam az ő érzéseiket, amikor gyakorlatilag ők voltak azok, akik átvertek, kihasználták h elhittem, h barátkozni akarnak velem, aztán otthagytak.


Bírom hallani, h azért nem lép valaki időben, mert nem akarja kockáztatni a barátságot... De valahogy mindig az a vége, h NINCS IS BARÁTSÁG, aztán valamikor valahogy kiderül, és vége is. Milyen barátságról beszélünk akkor?


Még ha nem is lett csúnyán vége, akkor is a minden nap órákat beszélgetünkből redukálódott a dolog odáig, h 1-2 hetente beszélünk fél órát... Ennyit a barátságról.


Érdekelne, hogy csak én látom-e így, vagy más is érzi hasonlóan.


Főleg arra lennék kíváncsi, h aki ezt játssza hónapokig, az MIÉRT nem bír lépni? Mi az oka, h hónapokig húzza valaki, anélkül h kifejezné az érzéseit? Ezzel végül is elvágva maga elől a lehetőséget, és megbántva egy másik embert.


Gondolom flamewar ON, bár örülnék, ha nem ez lenne belőle. De ha már ilyen sokat írtam, legyetek szívesek értelmesen, részletesen megfogalmazni a válaszaitokat.



2013. júl. 22. 15:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyenek megérdemlik, hogy tényleg kihasználják őket. Én is azt akartam javasolni, hogy légy te az okosabb, és mondogasd már az elején, hogy "nem vonzódom hozzád, sohasem leszünk többek, mint barátok". Inkább ezzel csinálj hülyét magadból, mint ők belőled több hónap barátság után. Csak az a baj, hogy néhányan még abból sem értenek, hogy a lánynak már van párja. Az ő szemükben az egy bántalmazó kapcsolat, amiből ki kell szabadítani a lányt. Komolyan, erről elvitatkoztam egy darabig egy sráccal, aki nem értette, hogy a már foglalt lánybarátai hogyan lehetnek bizalmas kapcsolatban vele romantikus érzések nélkül.
2013. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Itt van egy pár nagyon retardált komment, pl az előttem lévő is
2013. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáltak utalást tenni, csak neked nem esett le :D én is úgymond ezt "játszottam" egy lánnyal fél évig, mielőtt léptem, de nem azért, mert majd jól átvágom a hülye fejét és az hú de jó lesz, hanem mert szerettem volna, hogyha megismer és én is őt. Mert úgy biztos nem lett volna esélyem, hogy 2 hét után megkérdezem járunk-e, annyira nem vagyok nagy szám csávó. Akartam adni egy esélyt arra, hogy jobban megismerjen. Meg szar passzban is vagyok/voltam, ezért is nem akartam elmondani neki, mert úgy nincs semmi értelme, ha még egy pohár vízre sem tudom meghívni. Aztán eljött a pont, amikor nem bírtam tovább titkolni, mert minden nap egy pokol volt. Most pedig azért beszélünk keveset, mert nem adott még egy esélyt sem arra, hogy ismerkedjünk, így, hogy tudja mit szeretnék tőle, pedig ennyit érdemelnék. Így is pokol, meg úgy is az volt. Azt pedig nem fogom végignézni a "barátjaként" ahogy más srácokkal hetyeg. Ennyire azért nem vagyok önmarcangoló. Értem én a te oldaladat is, csak ez nem ilyen egyszerű. 26F
2013. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

Én csak felhúzom magam ezen a kérdésen, de tényleg:D

Nagyon buta nő lehet a kérdező, valszeg 13 éves.

2013. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

nekem pont ezért nincsenek fiú barátaim csak haverok velük nem beszélek minden nap..

Magamat ismerve én is simán bele tudnék szeretni egy fiúba akivel minden nap beszélek


fiú és lány közt nincs barátság,mert egy idő után úgy is vmelyik fél többet fog érezni a másik iránt!


ja akkor lehet fiú és lány közt barátság ha a fiú pl meleg nyilván nem hajt rá a lány barátjára és ez fordítva is igaz..

2013. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 ManderleyRe ***** válasza:
33%

Sajnos nem néztem hanyadik válaszoló írt a fiú-lány barátságról, de igaza van abban, hogy sokkal mélyebb, mint ha átjön egy barátnőd és csacsogtok. Sokkal többet jelenthet egy fiú barátsága, ha helyén tudod kezelni, de ahogy én látom te fel sem fogod azt, ha egy fiú nem barátkén közelít hozzád (és amíg ezt nem veszed észre, hogy akarhatsz fiú barátot?)

Én is voltam fél évig friendzone-ban és csak mert nem vagyok olyan, hogy két nap után megkérdezem járunk-e. De nehogy már te legyél a szegény kis bárány, az ártatlan szűz, te találkozgatsz velük, ami egyértelmű jel a fiúk felé, és akkor te vagy az akit átvertek? Ő az, aki felé egy lány közeledett bizalmasan, és rengeteget találkozott vele, majd egyszer csak közli a csaj: "Ja, amúgy én csak a haverod akarok lenni" Nehogy te legyél a sajnálni való... kérlek... hány éves vagy? 12?

2013. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez honnan jött ez a "sokkal mélyebb a fiú-lány barátság" dolog?

Egyrészt ha sokkal mélyebb mint egy barátság, akkor nem barátság. Másrészt ha a barátnőiddel (lányként) vagy a barátaiddal (fiúként) nem elég mély a viszonyod, akkor az se barátság. Az pedig egyenesen vicc, hogy azt hiszitek, hogy csak mert ti ellen tudtok állni a másik félnek, ő is ellen tud állni nektek. Könnyű ám úgy helyén kezelni a fiú-lány barátságot, ha te nem akarsz a másiktól semmit, de a természet már csak úgy működik, hogy fiú és lány nem véletlenül vonzódik egymáshoz, tehát legalább az egyik fél akar valami többet. Lehet, hogy csak dugni, lehet, hogy szerelmes, az is lehet, hogy csak érez valamit, lényegében mindegy, mert mindenképp többet érez mint a másik fél. És itt dől össze a "mély barátság" dolog, mert egy szimpla barátságban a két fél pontosan ugyanazt akarja a másiktól: a barátja lenni.

2013. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
VAN fiú-lány barátság. Nem az a kérdés, hogy az egyik fél érez-e egy bizonyos ponton többet a másik iránt vagy nem, hanem hogy képes-e felfogni hogy barátok, és csak elrontja az egészet azzal ha a pillanatnyi hősszerelmes érzéseivel lerohanja a lányt. Több mint 10 éve a legjobb barátaim fiúk, egyikükről tudom hogy még a megismerkedésünk táján többet akart, de megértette hogy nem, és azóta oda jutottunk hogy én leszek a tanú az esküvőjén 2 hét múlva. Alapszintű kulturáltság, hogy nem erőltetem rá a másikra magamat, ha tisztában vagyok vele hogy "csak" barátként kellek neki, és nem hozom kellemetlen helyzetbe pusztán önzésből. Megértem a kérdezőt, nagyon szar helyzet ez, és tényleg nem ő a hibás, nem lehet naponta megsérteni a másikat azzal hogy "aztán este ne rám verd ám a farkad, mert csak pajtik vagyunk". A többség meg kb. csak ebből értene. Ne már mindig a nő legyen a hibás, csak mert a teremtés koronái nem bírják megérteni, hogy van olyan akinek nem kell az aranyba öntött farkuk. Nincs szánalmasabb ennél a sunyiban lesben álló viselkedésnél, amikor arra vár a csóri hogy na majd egyszer egy gyengébb pillanatában rávetődhet a lányra és akkor végre nem kell tovább játszania a barátosdit.
2013. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért néhány hozzáállás elég érdekes.

A szerelem nem "érdemel egy esélyt" alapon megy.

Ha valakivel az ember nem barátkozni akar, hanem többet, akkor ne barátkozzon, hanem udvaroljon.


A legtöbb nőnek viszonylag egyszerű elcsavarni a fejét. Az a trükkje, hogy csinálni kell. Ezt kellene felfogni a sok síró málészájúnak. Akik egyébként általában meg se próbálkoznak vele, mondván a "mai lányoknak" nem ez kell. Pedig nem a fenét...

2013. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. Utolsó 2 válaszban jobban látom, h megérti valaki mi a gondom, de korábban is volt pár, de mind érdekes.


Amivel gondom van nekem is, az az "érdemel egy esélyt". Ilyen nincs. Ha nem tudok vonzódni hozzá, akkor 8 esélyt is kaphat, nem tudok vonzódni hozzá. Ez fél év barátság után már BIZTOS. Ha az elején bepróbálkozott volna az illető, akkor vagy igen, vagy nem, de legalább hamar kiderül, és nem sokáig húzza 0 eséllyel.


Ezért nem értem az egészet, mindenki csak sérül, senkinek nem lesz jó tőle.


Egyébként nem értem, pár válaszolónak igen érdekes világképe van. Miért kéne 2 hét után megkérdezni, h "járunk?", vagy akár később? Lehet udvarolni, flörtölni, és azt nem 2 hét után kell és nem is fél év után, hanem végig. Aztán ha úgy érzed, egyenesben vagy, akkor igenis pár hét, max egy hónap után lépni kell. Nem azt mondom, h muszáj a fiúnak, lehetsz te a lány is, ha már egy hónapja találkozgatsz valakivel, akitől te többet akarsz és csak-barátkozni nem, akkor LÉPJ VALAMIT. És akkor mindenkinek jó. Max nem jön össze, de legalább nem vesztegetsz el hónapokat mindkettőtök életéből.


Itt is az egyik válaszoló leírta, h ezt a sunyi gusztustalan módszert próbálta alkalmazni, és most neki fél év után pokol az élete, mert elmondta a lánynak (akinek szintén rosszul esik ám!!!), h többet érez, és most se kapcsolat se barátság és ráment fél év... Ez a taktika ezerből egyszer talán bejön, de akkor bejött volna hamarabb is, mert a másik fél is mutatott érdeklődést, csak ő is nyuszi volt lépni.

2013. júl. 22. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!