Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdjem le ezt a dolgot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a párommal.

és az a baj h nagyon féltékeny vagyok. De tul.képpen nincs rá okom,mert sosem marad ki, sehova nem megy nélkülem, mindig csak velem. De mégis. Bennem van ez régóta.

Mert a korábbi párkapcsolatokban nagyon sokat csalódtam.

Hazudtak, megpróbáltak hülyének nézni, csak nem sikerült mert rájöttem.

Tudnátok tanácsot adni hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Mert ez miatt nagyon sok veszekedés van, és az a baj h ilyenkor amikor elkap ez az érzés nem igazán tudok uralkodni dolgokon. és bizony tudok néha olyanokat mondani, h. késöbb megbánom és elsírom magam, h. megbántottam.

Pl. tgnapi nap is így zajlott. Ill. a tgnap este.

Mi a megoldás?

Köszönöm előre is a tanácsokat.

Szép napot nektek!



2013. júl. 26. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát igazából csak magadat tudod meggyőzni, szerintem épp ezzel kergeted más nő karjaiba, hogy nem bízol benne.

Próbálj nem gondolni ilyenekre, elrontja az egész kapcsolatot.

Bocsi, igazán jó tanácsom nincs, csak egyszerűen ne ezen járjon az agyad és ha épp ezzel kapcsolatban akarsz faggatózni, inkább magadba tartod, egy idő után hátha hozzászoksz :D

2013. júl. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, sokan mondták azt h. ha ok nélkül mondja az ember a magáét akkor a másik egy idő után eljut arra a szintre, h. igen? mondtad? Akkor megteszem.... Nagyon állítani kéne magamon:S De nemtudok, vagy csak nagyon nehéz:S

2013. júl. 26. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Szakíts vele, és addig ne gyere össze senkivel amíg ilyen pszichopata vagy, mindenkinek jobb lesz úgy. Az ilyen lelki terror borzalmas, senkinek nem kívánom. Inkább ne kínozz senkit, majd ha normális emberi lényként tudsz viselkedni, akkor újra próbálkozhatsz. Attól vagy (vagyis lennél) ember, hogy értelmesen tudsz gondolkozni és aszerint cselekedni, nem mint egy dühöngő állat, aki a tetteivel mindenkinek csak árt, még magának is.
2013. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javits külső vagy belső tulajdonságaidon. Valszeg önértékelési zavarokkal küzdesz és ezt vetíted ki rá. Aki önmagával elégedett, és a párja sem ad rá okot, az nem hisztizik feleslegesen. Túl sokáig nem fogja tűrni, szóval szedd össze magad.
2013. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen megértelek,viszont tudnod kell,hogy ezzel a hozzáállásal gyakorlatilag elmarod magad mellől a párodat.Nem bízol magadban,nem szereted magad,ez feszültté tesz,amit a barátodon vezetsz le.Amíg saját magadat el nem fogadod,meg nem szereted,másokban örökké csak a riválist fogod látni.

Egyébként ismerős,hasonló problémáim nekem is voltak,bár nálam az is gond volt,hogy a barátom nem foglalkozott velem eléggé,és rosszul esett,hogy másokkal pedig igen.Ha a barátod amúgy mindent megad neked és jól meglennétek,ne tedd tönkre a boldogságodat ilyen paranoiákkal!Nem éri meg.

2013. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a helyzet...betegesen féltékeny tudok lenni és egy nap minimum 2 veszekedésünk is van ebből...Én is úgy látom, hogy az önértékelési problámáid miatt csinálod ezt, tanulj meg bízni önmagadban, és ami még nagyon fontos, hogy csak akkor vagyunk féltékenyek, ha a tulajdonuknak tekintjük az illetőt, a barátod pedig gondolom egy szabad ember:)ezt gondold át...vannak technikák, amik segítenek, ha kitart melletted, ő is segíthet neked az önértékelésed helyreállításában, beszéljétek meg, ha eddig nem történt ez meg.
2013. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!