Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan, aki nem alkalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, aki nem alkalmas a párkapcsolatra? Kötődési hiányosság, fiatalkori hiányok miatt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, én ilyen vagyok. Minden jól kinéző nőt megbámulok, még akkor is, ha épp egy lánnyal vagyok, ami nagyon udvariatlan. Néha (5 évente) nagyon megtetszik egy lány, de az erős lelkesedés az idővel gyorsan lecsökken, még akkor is, ha a vonzalom megmarad, egyre jobban elhanyagolom, stb. Nem vagyok képes kitartani mellette, nem tudok elköteleződni, csak az vonz, ami nem az enyém, ami az enyém, az már nem érdekel. Megbántom az embereket, nem vagyok képes igazi mély szeretetre, ilyenkor mindig előjön valami mély fájdalom belőlem. Sajnos tinédzserkoromban nem voltam túl sikeres, mert nem voltam vonzó, és nem sokat tettem a helyzetem javításáért. Olyan hiányaim vannak, amik már sose fognak beteljesülni, de mégis ezek határozzák meg a preferenciáimat, amikor meg tetszik egy lány (nálam jóval iatalabbak tetszenek). Nem nőttem fel rendes családban, még ha szerelemből meg is házasodnék, és családot alapítanék, nincs rá garancia, hogy nem unnék rá. De egyedül mégsem vagyok jól el. Ugyanakkor a nők nem szeretnek, nagyon kevésnek tetszem, ezerből egynek, és annak is csak addig, amíg meg nem ismer, nem tudok bánni velük, nem igazodom el rajtuk, a rutin hiánya miatt, és a gondolkodásom és a személyiséem is távoli nagyon az átlagtól. Mit tegyek? 34/F
2013. júl. 27. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna
2013. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mesélj akkor, gondolkodjunk együtt. Én NEM akarok ilyen lenni. Nem vagyok hiú, nem vagyok már 17 éves, nem zavarna, ha nem vonzódnék a nőkhöz, ha teljesen elégedetté tudna tenni egy nő, aki velem van. De a nehéz előzményeim miatt hálásnak kellene lennem, amikor valaki nekem szenteli magát, de én már más csajokat stírölök. Azért van, mert nem éltem ki magam tizen-huszonévesen, és örökklé ilyen maradok?
2013. júl. 27. 19:56
 3/9 A kérdező kommentje:
...mármint nem zavarna, ha a nők nem vonzódnának hozzám...
2013. júl. 27. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus. Komolyan. Én ismerek ilyen súlyos önértékelési zavarral rendelkező pasit (eleve a fiatalabb nőkhöz való vonzódás is az önértékelési zavar jele, ezt jó, ha tudod), és komolyan aggódom érte... ugyanez, amit írsz. Nem hiszi, hogy elég jó egy kapcsolatra.

Nekem is voltak önértékelési problémáim, kötődéi problémáim, de segítséggel (szakember segítségével) túljutottam rajta. Aztán újra előjött, most újra igyekszem kezelni. De nem érdemes csodára várni, ide segítség kell!

2013. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ember nem monogám, mindig a jobb kell neki... Ez lenne a normális, csakhogy sokan, akik hűséget fogadnak a másiknak, akkor ezt képesek kiiktatni az életükből. Az "ösztöneid" erősebbek, ennyi.
2013. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy ez pusztán ösztön kérdés... hiszen léteznek nyitott kapcsolatok, léteznek swinger klubok, párcserés szex, elvben megoldható...

A kérdező esetében a gond az, hogy nem érzi magát alkalmasnak kapcsolatra...

2013. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os, a párcsere, swinger, nyitott kapcsolat távol áll tőlem (ami a fentiek ismeretében furcsa). Szerintem az arról szól, hogy egzisztenciálisan össze vagyunk kötve, tehát a pénz vagy a gyerekek miatt együtt akarunk maradni, de nem egymásra vágyunk. Volt kapcsolatom, pont olyan lánnyal, akit szerettem volna, nagyon szeretett, és kiüresedtem, kiégtem, nem figyeltem rá, nem törődtem vele, és szakítottam vele. Ő nagyon szeretett, és nagyon fájhatott ez neki.


5-ös, ha ki tudnám az ösztöneimet iktatni hosszútávon, boldog lennék. Az a baj, hogy kevés nő vonz igazán, azokért bármit megtennék (eleinte), amelyik meg csak úgy szép, de a személye nem vonz, arra nem tudok energiát áldozni, vagy nem tudok jól csajozni, egyszerűen nem ér annyit az egész. Ezzel egyébként elég őszintének számítok. :-)


4-es, Te férfi vagy nő vagy?

2013. júl. 27. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek.

Szerintem próbálj hasonló partnert keresni.

Akivel megbeszélitek,hogy csak jól érzitek magatok együtt,de nem terveztek semmi komolyat,és ha valaki akar,akkor kilép ebből az egészből.

Így megmarad a szabadság érzése,és van némi kötöttség is.

2014. szept. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus.

Ha én 34 évesen ilyen lennék nem halogatnám tovább, hogy valódi segítsége kérjek. Elég rövid az élet.

2016. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!