Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan, hogy valaki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valaki nem alkalmas párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és most van először párkapcsolatom. (Az erre vonatkozó beszólásoktól légyszi kíméljetek meg.)

A gond az, hogy világéletemben imádtam egyedül lenni, és rosszul éreztem magam másoknál, akár a saját nagyszüleimnél is. Most, ha nálam találkozunk, nincs semmi gond, csodálatosan érzem magam, de ha én megyek hozzá (másik városban lakik), akármilyen jó is együtt, alig várom, hogy itthon lehessek. Olyankor tiszta ideges vagyok, alig tudok enni, a múltkor szabályosan rosszul voltam, pedig egy étterembe mentünk, teljesen semleges helyre.

Arra is nehezen veszem rá magam, hogy felhívjam, vagy ráírjak a neten, pedig ha elkezdődik a beszélgetés, általában élvezem, mégis komplett görcs vagyok előtte, és sokszor órákig nyüglődök, hogy mit csináljak.

Tudom, hogy ez nem normális dolog, de mit gondoltok, esélytelen így a kapcsolat, vagy csak meg kell szoknom, hogy nem magam vagyok. Vagy ehhez már pszichológus kéne?


2013. jan. 21. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szociális fóbia a neve. Manapság gyakori betegségről van szó. Pszichológus segíthet, de idővel te is megszoknád a dolgot.
2013. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LeftBehind ***** válasza:
74%

A pszichológus elkönyveli depressziónak és felír neked egy adag tablettát.

Tapasztalat.

2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pszichológushoz nem szívesen mennék, de ezek szerint van rá esély, hogy egyedül is legyőzzem ezt a szorongást. Remélem, a páromnak lesz türelme kivárni, míg sikerül lazítanom egy kicsit.

2013. jan. 21. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre próbáld bevenni a keserű pirulát, ha át kell menned hozzá, és minél természetesebben viselkedni! Aztán ha nem megy, fordulj pszichológushoz.

És 2. válaszoló, azt meg kell jegyeznem, hogy azért pszichológus és pszichológus között van különbség. Te meg pszichiáternél jártál, mert csak az írhat fel gyógyszert, a pszichológus nem. :)

2013. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi. Ez tök normális. Énis ilyen ember voltam, mindig egyedül voltam aztán mikor kapcsolatom lett énis éreztem ezt a 'honvágyat'. Egyszerüen szokatlan csak ez a helyzet hisz mostantól felelősséged is van egy másik ember felé.. Megfogod szokni, ne aggódj :)
2013. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, megpróbálok kitartani. Már maga a tudat is megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.
2013. jan. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!