Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is kihasznal anyagilag?

Figyelt kérdés
A parommal kulfoldon elunk egyutt 10 honapja. Mikor osszekoltoztunk, kulon kasszan voltunk ugy-ahogy. En sporolos vagyok, o koltekezik. Folyton azt vettem eszre, hogy en fizetek a boltban, mert o elfelejtett levenni penzt a kartyajarol vagy csak epp nem vette elo a penztarcajat a kasszanal. En egy darabig keszpenzben kaptam a fizetesem, ezert nalam volt penz, szoval akkor azert fizettem. O sok - szamomra - felesleges dologra kolt, allandoan az ebayrol vasarol es nem gondol a rosszabb idokre. En ki voltam borulva, hogy minek vagyunki itt, ha nincs felretett penzunk, mert o elveri, ezert egy darabig ugy csinaltuk, hogy o levette a fizetese nagy reszet, en meg kulon boritekokba pakoltam (lakas, kaja, tartalek stb.) Akkor ismerosoknek azt adta elo, hogy neki semmit sem lehet, nala csak ennyi meg annyi penz van, o nem vehet semmit. Ez szerinte poen volt csak, szerintem nem vicces, mert iszonyu osszegeket koltottunk kajara, ami neki kellett(kb. 40 ezer forintnak megfelelo osszeg hetente). Egy-ket honapig csak alkalmi munkaim voltak, igy nagyreszt o tartott el. Harom hete megint rendes munkam van, szoval en fizetek megint mindent. Megbeszeltuk, hogy a kozos dolgainkra beadunk x osszeget (lakas, kaja, haztartasi dolgok), csak o "elfelejtette" odaadni a penzt, tehat en fizettem a lakast teljes egeszeben, ami annyi, mint a beleadott penzunk osszesen. Mivel hetvegen van szabadnapunk, egyutt mentunk vasarolni, ahol szinten mindent en fizettem, ket kolan kivul. O laptopokat es telefonokat vesz a fizetesebol. Nagyon keves dolgot eszek meg, de o megeszi es nem vesz helyette. Ejjel erek haza, akkor mar nem tudok hova menni vasarolni, de nem baj, lefekszek ehesen. Amugy semmit sem potol, se mosopor, se wc papir. Penteken kapunk fizetest, tegnap dolgoztam, mikor felhivott telefonon, hogy fizessem mar be a tv-t, mert neki mar nincs penze. Vannak egyeb konfliktusaink a takaritas tema korul is, mivel egy darabig foztem, eletettem a kajat es meg a tanyert sem rakta el maga utan, csak leult a gep ele. A ruhak kimosodnak maguktol, a lakas pedig tiszta lesz. Aztan besokalltam, most valtozott a helyzet. Ugyanis nem fozok, es mindenki maganak vasarol, es az o dolga a mosogatas es hogy kivigye a szemetet. Nem tudom, mit tegyek. Mindig azt hangoztatta, hogy az en penzem a te penzed, de ugy erzem, hogy az en penzem az o penze es az o penze is az o penze. En felre akarok rakni, nem akarok itt lenni evekig, haza akarok menni a csaladomhoz. Kaptam egy nagyobb osszeget az adovisszateritesre, mondtam, hogy semmikepp sem akarok hozzanyulni. Megis muszaj volt, mert o nem fizet semmit. Gondolkodom, hogy elkoltozok, de meg felrerakni sem tudok ebben a helyzetben ra. Nem tudom eldonteni, tudatosan huz-e le, vagy nem, allitasa szerint szeret es velem akarja leelni az eletet. De en megorulok az anyagi dolgaitol. A vicc, hogy a duplajat keresi az en beremnek, megsincs soha penze. Szerintetek kihasznal anyagilag es csak erre tart? Mert en mar nem tudom, mit gondoljak.
2013. júl. 31. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kihasznál. Jobb lenne még most megszabadulni tőle, mert ha később netán összeházasodtok, esetleg gyerek is lesz akkor sokkal nehezebb lesz. Ő pedig nem fog változni!
2013. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kihasznál. Gondolom, néha bedobja a szöveget, hogy mennyire szeret és veled akarja leélni az életét, és olyan jó színész, hogy az valami hihetetlen. Neki így a kényelmes, az meg, hogy TE mit eszel, ha hazaérsz holt fáradtan, senkit sem érdekel? A párodról beszélünk, akiknek fontosabbak a hóbortjai, mint az, hogy mit akarsz. Szerintem próbálj meg elhatárolódni érzelmileg, igen is felesbe menjen minden, hogy tudj félre rakni és ha már rendben leszel anyagilag valamennyire, akkor vagy gyere haza, vagy maradj kint de a pároddal nem jutsz előre.
2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, en is elhataroztam, hogy a heten nem fizetek semmit (heti fizetes van es a lakasert is hetente fizetunk). Gondolom majd o elfelejt bemenni befizetni a lakast, de nem erdekel, akkor sem fizetem be.
2013. júl. 31. 08:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam beleélni a helyedbe magamat, és az lett az eredménye, hogy én azonnal hazajönnék a családhoz és itt keresnék munkát, emberi kapcsolatokat.
2013. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szoveget mindig bedobja, ezert nehez, mert en meg nem voltam olyannal, aki igazan viszontszeretett volna. Az erzelmi dolgok tokeletesen rendben vannak/voltak a konfliktusaink elott. A feltekenysegi rohamain kivul. De ugy gondolom, o sem szeret igazan, ha ezt megteszi velem.
2013. júl. 31. 08:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazából a kérdésed szempontjából tökéletesen mindegy, hogy szeret vagy sem, mert ezek olyan ellentétek, hogy ha ő nem változik meg gyökeresen, akkor a kapcsolatotoknak nem lesz nagy jövője. Nekem úgy tűnik, hogy ő így tök jól érzi magát, és semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy változtasson a hozzáállásán. Neki fontosak a hobbijai, szeret költekezni, és nem is biztos, hogy haza akar jönni. Te egy jó kis keresetkiegészítés vagy neki, aki még takarít/főz is otthon+egyebek, amiért cserébe ő néha benyögi, hogy mennyire szeret. Te tudod, hogy meddig akarsz így élni, de ha csak a pénz miatt mentél ki, akkor jobban járnál ha különköltöznél, vagy csak szigorúan lakótársak lennétek (de akkor mindent külön fizetnétek). Az érzelmeidre alapozva súlyosan lehúz, és lehet, hogy tényleg szeret, de őszintén mire mész vele? Teljesen más terveitek vannak. Ennyi erővel tényleg hazajöhetnél a családodhoz.
2013. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, en a penz miatt jottem ki, itt ismerkedtunk meg. Neki nincs csaladja, meg vegzettsege, de panaszkodik hogy de jo lenne otthon. Nem tudom, otthon hogy elnenk meg egyutt. Sehogy valoszinuleg. 100 ezer forint a fizetese hetente, ezt mind eltapsolja. Nem kis osszegekrol beszelunk, ezert sem ertem, hogy nem szegyell ennyit kolteni. En felre akartam tenni jogsira meg egy tanfolyamra minimum, mellette minden penzem folyik ki a kezembol. Szerinte a lenyeg hogy szeretjuk egymast. Szerintem meg igy nem lehet elni. Azt nem tudom, vajon ennyire nem erdekli a penz, vagy tudatosan huz le. Multkor mondta, hogy mi lenne, ha egyikunk fizetesebol elnenk, a masikat felretennem. Gondolom az enyemet eltuk volna fel. Mondtam, hogy kosz, de nem.
2013. júl. 31. 09:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a latszolagos onzosege mogott egy gondolat all, hogy carpe diem. Az meg valoszinu egy felelembol taplalkozik, hogy az elet konnyen elmulhat. (Nem volt esetleg hirtelen halaleset a csaladjaban?)


Nekem van ilyen ismerosom es a o is eleg sok penzet feleli. Esze agaban sincs felrerakni. Megvette a 9 m Ft-os autot hitelre. Elmegyunk inni kozosen. Kirendeli a 20 e Ft-os bort. De amikor fizetni kell, akkor elkeri az etlapot es szamologeppel adja ossze, hogy mennyit koltott. Persze akadt jo par tevedes a javara. Nekem olyan kirakat emberke. Amugy nala is van feltekenysegi roham. Az tobbnyire azert van, mert o maga nem huseges.


Nem biztos, hogy parhuzamot kellene vonnod, en csak leirtam egy szemelyes tapasztalatomat. Nala a konkret ok az szerintem, hogy edesapja hirtelen meghalt autobalesetben...

2013. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Naluk is tortent hirtelen halaleset. Lehet, hogy van osszefugges, de en keptelen vagyok igy elni. Egyebkent tervezgeti, hogy o hazat akar venni, tehat lenne cel, amiert gyujtson, de megsem teszi. Holott nincs arra garancia, hogy jovo heten ramesik egy tegla es meghalok, szoval szerintem gondolni kellene a jovore. Logikus, hogy ezt irtad es en megertem, csak az atlag ember szerintem nem birja ezt a fajta felfogast.
2013. júl. 31. 11:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnállak, hogy ilyen férfival kell együtt élj. Szerintem semmi értelme folytatni a kapcsolatot, ha ennyire különbözőképpen viszonyultok a spóroláshoz. Ő mindig el fogja verni a pénzt függetlenül attól mennyit keres, vagy mennyi van a közös számlátokon. Arra számíthatsz, hogy ha közös kasszán lennétek a te pénzed is elverni.

Szakítani kéne.

28F

2013. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!