Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El tudnám érni valahogy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudnám érni valahogy, hogy legyen normális élete is, és ne ezeken stresszeljen állandóan?

Figyelt kérdés

Egy hónapja ismerkedtem meg egy férfival. De inkább érzem magam a lelki szemetesládának, mint a leendő barátnőjének. Mindössze két témája van. A hitele, és a munkahelyi gondjai, ezekről viszont vég nélkül tud beszélni. És állandóan stresszel. Egyszerűen nem tud kikapcsolni, és még jelentéktelen dolgokon is felhúzza magát, és napokig azon kattog az agya.


A hitelt 15 évre vette fel, 6 évvel ezelőtt, szóval még 9 év van belőle vissza. Azért kellett neki felvennie, mert az anyjának combnyaktörése lett, és mivel megtagadta a műtétet, onnantól fogva már csak járókerettel tudott közlekedni, és ezért át kellett majdnem az egész házat építeni. Addig tudta is fizetni, amíg megkapta az anyja nyugdíját, de rá két évre elvitte a gyomorfekély (én nem ismertem, de állítólag alkoholista volt) azóta ő fizeti a hitelt, már amikor tudja. Frank hitel, úgyhogy azóta sokkal több a részlet.

Egy vidéki volánnál dolgozik sofőrként. Biztos munkahelye van, de mindenen képes magát felhúzni. Ha véletlenül a főnöke be meri hívni valaki helyett, mert az táppénzen van vagy szabadságon. Már hallgathatom, hogy már megint neki kellett helyette dolgoznia. Vagy máshova irányítják, azon is képes napokig kattogni, hogy miért már megint neki kellett mennie. Vagy jön egy utas, aki valamit nem ért, azon is napokig rágódik.


Én elhiszem, hogy ezek neki komoly gondok, de ha nem tud néha kikapcsolni, előbb utóbb vagy inkább előbb őt is elviszi valami fekély, vagy egyéb nyavalya.

Illetve nagyon tartok attól, hogy előbb utóbb inni is fog, mert másképp nem lesz képes elviselni a stresszt.


Hogy lehetne ráébreszteni, hogy így nem sokáig marad egészséges?

Tudok neki valahogy segíteni?

Ő 44/F



2013. aug. 4. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj vele, mondd el neki amit ide kiírtál, magyarázd el neki, hogy hiába b#ssza szét az ideg attól nem lesz jobb csak rosszabb
2013. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és ha az nem jönne be, amit # 1 írt, próbáld meg valahogy egy pszichológushoz eljuttatni. Ott megtanítaná a szakember relaxálni, és segítene neki még további különböző stresszkezelési módszerekkel.
2013. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amit az egyes írt, azt már megpróbáltam. Elmondtam neki szépen lassan, nyugodtan, hogy mi lesz vele, ha ezt így folytatja tovább.

De csak annyi lett az eredménye, hogy megkérdezte, hogy miért is hisztizek én vele?


Úgyhogy marad a második, bár hogy hogyan fogom erre rávenni, arról fogalmam sincs. :(

2013. aug. 4. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg először valahogy rávenni arra, hogy elmenjen háziorvoshoz. Ott elmondjátok neki, hogy mi a problémátok és majd ő rávezeti a párodat a megoldásra. Ha normális a háziorvosotok. Ha nem annyira, akkor nem tudom.


Az a baj, hogy Magyarországon, ha valakinek ezt mondod, hogy menjen el pszichológushoz, akkor egyből azt mondja rá, hogy ő nem bolond, nincs rá szüksége. Pedig tapasztalatból mondom, hogy nem csak bolondok járnak olyan orvoshoz, sőt! Csak a pácienseik kb 15-20%-a a valódi "bolondnak" tekinthető ember.

2013. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!