Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltékeny az ember?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki hogy van ezzel, de én általában a kapcsolataim elején nem vagyok az, majd fél év, év múlva elkezdek féltékenykedni. Sokat gondolkodtam ezen. Arra gondoltam, hogy lehet azért, mert később már nem kapunk akkora odafigyelést a párunktól...

30 lány


2013. aug. 6. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A féltékenység teljesen normális jelenség, viszont nem szabad túlzásokba esni, mert annak rossz vége lehet. Én magam is féltékeny típus vagyok, viszont, ha megtalálod az igazit, aki fél év múlva is ugyan úgy oda figyel rád, szeret, akkor nem történhet bántódás.
2013. aug. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A feltekenyseg az egyik legszebb tulajdonsaga az embernek egy bizonyos szintig :)

Ez azt jelenti hogy szereted azt akire feltekeny vagy

Am ezt a tulajdonsagot osse hasonlithatod a ragadozo macskak teruletvedesevel. Ami az enyem ne nyuljon hozza senki.

2013. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A féltékenység egy szörnyű kígyó ami megfolytja a kapcsolatot!" - ezt régen egy idős hölgy mondta nekem, és nagy igazság volt :)


ÉN alapvetően féltékeny típus vagyok, a kezdetektől, ha a párom erre okot ad. Szerintem a féltékenység akkor alakul már ki, amikor kicsit elbizonytalanodunk a párunkban. Csak akkor éreztem eddig, ha tudtam hogy vajas a fülem mögött (akár csak egy flört miatt is), szóval "mindenki magából indulni ki" alapon hol féltékeny vagyok, hol nem.


Ha két ember szereti egymást, nincs helye a féltékenykedésnek, mert a bizalom szilárdítja meg az egész kapcsolatot. Az odafigyelés hiánya egy a sok 100 indok közül amiért ez kialakulhat.


Más:

30 évesként, már te nem lány, vagy inkább NŐ :) nem? :)


24/F

2013. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A féltékenység és a féltés nem összekeverendő fogalmak. A féltékenység okai az önbizalom és a bizalom hiánya, illetve a birtoklási vágy.


Egy igazán egészségesen működő párkapcsolatban, ahol a felek is egészséges lélekkel bírnak, nincs helye a féltékenységnek. Ilyenkor a résztvevők bíznak egymásban, és megértik, hogy ha egyikük el akar menni, akkor nekik is jobb, ha elengedik.


Ha biztos vagy magadban, akkor nem rettegsz attól, hogy majd nálad jobbat talál a partnered, és tudod, hogy ha mégis máshoz húz a szíve, attól te nem vagy kevesebb.

2013. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 nem ertek veled egyet.

En is feltekeny tipus vagy de ha pl setalsz a csajoddal valahol odajon egy masik pasi es elkezdene ismerkedni a csajoddal de ot nem nagyon erdekelne te feltekenysegbol elzavarnad azt a csavot.

Ez nem csak akkor alakul ki hogy ha szarban vagy

2013. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Lehet szélsőségesen fogalmaztam! Az általad leírt szitu egyértelmű... :) nem is erre gondoltam. Inkább arra, amikor már megingott a bizalom, akkor nagyobb esélye van a kialakulásának.

2013. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tuti nem adnék rá okot hogy a párom féltékeny legyen rám (ha lenne). A párodnak sztem oda kellene figyelnie jobban

F

2013. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!