Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom édesanyja meghalt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom édesanyja meghalt. Holnap utazom hozzá, nem tudom, hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés

A barátom anyukája ma reggel meghalt. Váratlanul történt, igaz hogy beteg volt (leukémia), de az utóbbi időben sokat javult az állapota, úgy tűnt, meggyógyul, a héten kifejezetten jól érezte magát. Ezért természetesen mindenkit lesújtott a hír, engem is, pedig nem sokat találkoztam vele. A barátommal telefonon beszéltem többször, holnap utazom hozzájuk (más városban lakunk, egymástól 220 km-re). Nem tudom, hogy viselkedjek náluk... A barátomon kívül ott lesz az apukája és a testvére (14 éves lány). Eddig összesen kétszer voltam náluk, mert a barátommal Pestre járunk egyetemre mindketten, ott szoktunk találkozni. Szóval elég kellemetlen így nekem, hogy a család legnagyobb gyászába "belepofátlankodom", de a barátom szeretné, hogy menjek el, és persze én is szeretnék mellette lenni és segíteni neki, ahogy tudok.

Szerintetek hogyan viselkedjek a családdal? Részvétnyilvánítás persze alap, meg igyekszem majd segíteni mindenben (mosogatás, főzés, ilyenek), hogy ezzel se legyen gondjuk, még mit tudok tenni értük? Nem voltam még ilyen helyzetben, eléggé parázok a holnapi naptól. :S Illik ilyenkor vinni valamit?


19/L


2013. aug. 9. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérdezz, ne nyugtasd, hallgass, lásd meg a munkát (mosogass el) légy kedves és megértő.

Az én barátnőm ilyen volt amikor édesapám meghalt. És ez kifejezetten jól esett.

2013. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Részvét nyilvánítás és mondd meg nekik, hogy ha bármire szükségük van segítesz nekik. Nem kell semmit vinni. Annyi, hogy készülj fel a nyomott hangulatra, de egyébként minden rendben lesz.
2013. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket írtál,azok jók.

Én próbálnám normálisan kezelni/beszélgetni vele. Tehát,hogy ne azt érezze,hogy sajnálva van.

Most ez így furán hangzik,de remélem,hogy érthető.

Egy mértékig persze az is legyen,de ne csak az.

2013. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy a fontos szerintem ne kérdezgess részleteket meg semmi ilyesmit, légy türelmes és megértő, ha kell hallgasd meg.
2013. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!