Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 éves komoly kapcsolat -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éves komoly kapcsolat - szakítás? Tapasztalat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz, mert ő élete szerelmét látja bennem, nagyon szerelmes, egy igazi főnyeremény, és már az eljegyzésre, házasságkötésre is célozgatott.

Én tisztelem, becsülöm, szeretem, nagyon szeretem (!), de nem szerelemmel. Azt érzem, hogy ha még tovább együtt maradunk, lemondok egy igazi szerelem esélyéről.

Szörnyen önzőnek, és aljasnak érzem magam azért, mert szakítani akarok Vele, de úgy érzem, ha maradnék, azzal mindkettőket becsapnám.

Millió kérdés motoszkál bennem, például, hogy érdemes-e barátként megmaradnom a közelében...mert elveszíteni nem szeretném, mint embert, csak nem ő a nagy Ő... De tudom, rá kell gondolnom elsősorban, és ez nem biztos, hogy segítené őt a továbblépésben. Vagy hogy lehet-e egyáltalán ilyen esetben "szépen" elbúcsúzni, amikor nyilvánvalóan összetörni készülök valakinek a szívét...


Éreztetek már így? Esetleg volt, hogy ennek ellenére nem szakítottatok és a szerelem hiánya ellenére egy olyan emberrel maradtatok, aki nagyon rendes, sok jó értékkel rendelkezik? Vagy hátrahagytátok a biztosat a bizonytalanért? Utóbb elégedettek voltatok a döntésetekkel?


2013. aug. 10. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a Te életed, amit másoktól függetenül kell irányítanod. Ha nem vagy vele bodog, mindegy milyen nehéz lesz, szakíts vele,ne legyél gyáva. Ha nem teszed meg, csak tovább múlik az idő,te meg egyre öregszel,és mindketten hazug "életet" fogtok "élni". Mert az már lassú halál lenne.


SZ.V.

2013. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kerültem már ilyen szörnyű kilátástalannak tűnő helyzetbe! Ugyanez volt velem - becsaptam a fiút, pedig nem éreztem iránta semmit. Utólag sajnos ez kiderült, és nagyon megutált :( Szerintem légy vele őszinte, hiszen az egyenes út a legjobb! Biztosan fájni fog neki - hiszen mégis elhagyod, de meg kell érteni. Már azelőtt tisztáznod kellett volna vele, mielőtt összejöttetek volna, mert így sok időn keresztül etetted...:( De jobb később, mint soha! Azt ajánlom tedd meg most! Én biztosan nem maradnék vele, hanem a saját érdekemet, boldogsámat helyezném ebben a helyzetben előtérbe!
2013. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

ha jól érzed magad vele.. és látod benne azokat az értékeket, amik szebbé teszik az egész lényét, és egyben téged is... akkor mért hagynád el? ha jó vele, élezed a közelségét..

éreztél vki másnál mást? jobbat? egyáltalán tudod milyen érzés ha szerelmes vagy? nem lehet hogy ez az?

2013. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy Tejányte?
2013. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

23 vagyok.

Ez az első komoly kapcsolatom, már 3 éve tart.

Azért nem közöltem vele az elején, hogy nem érzek iránta szerelmet, mert egy múló nyári flörtnek indult, ám aztán nagyon elmélyült a dolog kettőnk között. Ő halálosan szerelmes lett, én pedig találtam egy embert, aki mellett maximálisan önmagam lehetek, elhalmoztam szeretettel, nagyon jól éreztük magunkat minden percben. De ez nem szerelem... nekem ő volt az első "szerelem", ami még egy kései tiniszerelemhez hasonlítható.

2013. aug. 10. 17:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz te szerelem alatt?

A kezdeti lila köd mindig feloszlik egyszer. Ez nem lesz másképp a következő kapcsolatodban sem. Nem lesz mindig olyan, mint amilyen az elején volt…

Azt mondod, hogy hiányzik. De mi is hiányzik tulajdonképpen? Lehet, hogy csak egy kis változatosság, izgalom hiányzik a kapcsolatotokból.

2013. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magát a szerelmet nem tudom definiálni, csak azt tudom, vannak olyan hiányosságai a páromnak (természetesen nekem s van rengeteg...) amik miatt nem tudnám elképzelni mellette a jövőmet. Például sokszor felelőtlen döntéseket hoz az anyagiak terén, és nekem kell a bölcsebbnek lennem, aki elmagyarázza neki, hogy ezt ne tegye, mert hülyeség. Vagy a másik dolog, nem tartom férfiasnak, illetve nem az esetem, nincs meg az a bizsergés, ha vele vagyok. Épp ezek miatt nem a férjemnek, hanem a "legjobb barátomnak" tudnám elképzelni.
2013. aug. 10. 17:49
 8/9 Edmond Pihe válasza:

Gondolom az utolsó válaszadásod óta történt valami, de ezt azért megírom. Lehet hogy valakinek ez még jól fog jönni. A szakításra szavazok első sorban mert fiatal vagy és a 20-as éveid élvezd ki. Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy sz@rd el mert NE! Szép volt jó volt de hát itt a vége. Ennyire fiatalon még ne kötelezd el magad. Később meg bánhatod hogy nem szakítottál vele akkor amikor még lehetett. A másik pedig az lenne hogy az nem olyan biztos hogy nem fogtök összejönni megint. Többek között mert 5 év múlva mikor már be jártad a világot és tapasztalatod van az életből. Hidd el hogy akkor sokkal jobb lesz!


Még utólag ha még fel jársz ide. Hogy alakult a vége??

2014. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Együtt vagyunk...:) És nagyobb a boldogság és az összhang, mint valaha. Bár még néha eszembe jut, hogy jó lesz-e így vagy sem, de ez a bizonytalanság már egyre ritkábban fordul elő.

Valamiért működik a dolog, én meg igyekszem nem agyalni sokat ezen a kérdésen, élem az életem boldogan, a barátommal, ha nem fog működni, akkor az idővel úgyis kiderül. De addig meg nem rágódok ezen, hanem kiélvezem a boldog mindennapokat. :)

2014. febr. 4. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!