Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdhetem le a beteges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetem le a beteges féltékenységemet?

Figyelt kérdés
Néha már betegesen féltékeny vagyok a barátnőm munkatársára, barátjára vagy akár egy idegenre is akivel társalog - akkor is ha látszólag semmi okom sincsen. Teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat, én állandóan aggódom vajon mikor ismer meg nálam jobb partnert magának ő meg stresszel mert sokszor számon kérek dolgokat amik nagyon túlzóak és utólag teljesen jelentéktelenek. Eddigi 2 komoly kapcsolatomban mindkétszer megcsaltak, ezért nem tudok bízni a partnereimben, pedig érzem az igyekezetet részükről és én is próbálok változni de nem sok sikerrel. 23/F

2013. aug. 10. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tom mennyit segitek ezzel: ennekem tetszik h a fiu ennyire izgul ezen, habar a kerdezgetesek meg ez a 'csak magamnak akarlak' stilus konnyen az agyamra menne. h ugy erzed h szeret a lany es nincs ilyen 'most elmegyek par orara vhova' kijelentese, akkor csak probalj mosojt varazsolni az arcodra es turd. pl. te is kapcsolodj bele a parbeszedbe amit a baratnod fojtat amikor te is ott vagy stb. es miko tudod h nem ertelmes es megis feltekeny vagy akko gondolj vmi masra. kalandozz el egy idore, de sztem a legjobb dolog h letudd ezt a dolgot az az h elhivod egy talira es megmondod neki h 'tudod, nekem elozo 2 kapcsolatom soran mind2 alkalommal megcsaltak, es akaratom ellenere is neha feltekeny leszek.' ezek utan vard a reakciot. h olyasmit mond h 'sajnalom, en ezen nem segithetek' akk gerinctelen a csaj. viszont h azt mondja h 'sajnalom' majd hosszasan megcsokol, majd azt mondja h 'ezen valtoztanunk kell' es kitalal vmit ezzel jelezve h veled van es segit es szeret. probald ki a regi jol bevalt elmondom es a reakcio alapjan dontok dolgot. sok sikert! L
2013. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A féltékenység nálam is meg van, bár engem sosem csaltak meg. Sajnos neked kell engedned a párod. Túl kell ezen lépned. Tudom, milyen hatással van a kapcsolatokra. Egyszerűen csak próbáld kizárni a rossz gondolatokat!! Hosszú folyamat lesz, de megéri. A bizalomról meg csak annyit, hogy ez egy új kapcsolat. Senkit nem szabad másokhoz hasonlítani.
2013. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A féltékenység önbizalomhiány miatt alakul ki! Tessék fejleszteni és megbecsülni magadat.

Ajánlom: Peter Lauster - Ki, ha én nem?



Nem hiába van veled. Téged szeret. Az előző két kapcsolatodban is féltékenykedtél? Ott is volt olyan, hogy számon kértél dolgokat? Mert amitől félsz, azt tudat alatt bevonzod, és valószínű, hogy emiatt csaltak meg.

2013. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!