Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a párom rendetlenségét?

Figyelt kérdés

Hello Mindenki !


A tanácsotokat szeretném kérni. Kb. 2,5 hónapja együtt élünk a barátommal egy pici lakásban (35 nm). Alapvetően eléggé háziasnak tartom magam. Szeretek sütni-főzni, takarítani,szeretem ha rend van körülöttem. Képes vagyok akár este 11-kor is oda állni a mosogatóhoz, ha éppen úgy alakult a napom és hamarabb nem volt rá időm. Csupán csak azért, mert egyszerűen jobban esik úgy lefeküdni aludni , hogy tudom nincs "kupi" a lakásban. Sajnos rendre vitát szül közöttünk a párom rendetlensége. Kérlek ne értsetek félre ! Nincsen semmi extra elvárásom felé...nem kell, hogy helyettem végezze el a házimunkát. De tényleg akkora nagy kérés az, hogy pl. az üres ásványvizes palackokat ne a lakás 1000 pontján szórja szét, hanem dobja ki a kukába ? Vagy ha éppen nem is dobja ki, csak ott sorakoztatja mellette (mert nincs kedve egyesével összetaposni ). Vagy kajálás után az üres tányért/tálcát/evőeszközöket stb. szimplán csak betenni a mosogatóba ? Ha éppen a számítógép felett kajált, akkor ott hagyja...ha a kanapén tv nézés közben, akkor ott...Hidegrázásom van ezektől. A szerte széjjel levetett szennyesről már nem is beszélve ! Az esetek többségében úgy néz ki a napom miután hazaérek munkából, hogy elkezdem összegyűjtögetni a szét szórt dolgokat. Neki is ugyanannyi időbe/energia kifejtésbe kerülne ez az egész. Van amikor szólok...van amikor nem. Aztán mindig én vagyok a rossz, mert folyton ezzel szekálom. De könyörgöm, csak egy kis figyelmességet kérnék a részéről. Ez tényleg akkora elvárás egy férfitől ? Azzal "védekezik" ,hogy minden férfi ilyen . ??? :) Most komolyan azt kellene tennem, hogy szó nélkül...soha semmit nem megjegyezve...takarítsam utána, amit ott hagyott. Együtt élünk egy pici lakásban, miért nem könnyíthetjük meg egymás dolgát. És nem azzal, hogy helyettem főz/mos/takarít stb. !!! Csak maga után pakoljon el.



2013. aug. 14. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Pakolj össze!!
2013. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt. Én inkább segítek a barátnőmnek és utána többet tudunk együtt lenni. Tv nézés, szórakozás, stb.

Erre csak annyit tudok mondani, hogy mindenki más.

2013. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt ilyen periódusom, és az akkori párom rám is szólt, például a poharak miatt, vagy a szerte hagyott evőeszközök/ tányérok miatt.

Párszor rám szólt, nem változtattam.

Aztán észbe kaptam, miután leültünk megbeszélni. És utána mindig rendet raktam magam után.

Azóta én utálom, ha rendetlenség van.


Ülj le vele , beszéld meg, kapjon "próbaidőt", de ha nem segít, szerintem ne küszködj vele.

Egy kapcsolat nem arról szól, hogy az egyik fél "rabszolga" vagy "bejárónő". Vannak feladatok, amiket meg kell csinálni, ezeket jobb, ha megosztjátok egymás közt.

Ez az én véleményem.

2013. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Örülj neki, kicsi a lakás, nem mászkálsz annyit! (Vicc.)

Ne pakolj el utána, vagy rájön s beáll a sorba, vagy rád szól, hogy mi ez a kupi és akkor megtudod, hogy cselédet keresett csak!

Nem minden férfi ilyen!

2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem ilyen minden férfi, én se vagyok ilyen... Igaz mosogatni nem fogok, de szoktam segíteni sütésben, vagy takaríatásban is, hogy megkönnytísem a párom dolgát és többet legyünk együtt. Egy megoldást tudsz krédező: Ne kajáljon ott, ahol akar... Szépen mennyen ki a konyhába, egyen ott, aztán ott nem gáz ha ott haggya ott már megtalálod... Szerintem ez a legegyszerűbb, de elég trehány pasid van...
2013. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már sokszor beszéltünk...jobban mondva vitatkoztunk ezen. Én elmondom szépen mi a problémám, és mit szeretnék. Ő ezen felhúzza magát, hogy ne várjak tőle ilyet...miért nem csinálom meg én (én csinálom ) ha nem tetszik, ha szerte széjjel vannak a dolgok. Meg, hogy ő férfi....és minden férni ilyen. Ja a kedvencem pedig az, hogy "mert én mindig mindent jobban tudok" :) Hát tényleg nagyon bonyolult folyamat megfogni egy üres tányért és a mosogatóba tenni !
2013. aug. 14. 10:47
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagy a másik alternatíva: Haggy úgy mindent 1 hétig, aztán majd akkor belátja, hogy így talán nem kéne viselkednie még se. #5 voltam.
2013. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
35 nm-es panel lakásban élünk..a konyha konkrétan csak egy főzőfülke...tehát a nappalit használjuk étkezőnek is. Ezért nem megoldható, hogy a konyhában egyen.
2013. aug. 14. 10:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Cseléd kell anyuci kisfiának, döntsd el leszel-e!
2013. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 AeonFLUX ***** válasza:
B*ssz oda neki!
2013. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!