Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a párom rendetlenségét?

Figyelt kérdés

Hello Mindenki !


A tanácsotokat szeretném kérni. Kb. 2,5 hónapja együtt élünk a barátommal egy pici lakásban (35 nm). Alapvetően eléggé háziasnak tartom magam. Szeretek sütni-főzni, takarítani,szeretem ha rend van körülöttem. Képes vagyok akár este 11-kor is oda állni a mosogatóhoz, ha éppen úgy alakult a napom és hamarabb nem volt rá időm. Csupán csak azért, mert egyszerűen jobban esik úgy lefeküdni aludni , hogy tudom nincs "kupi" a lakásban. Sajnos rendre vitát szül közöttünk a párom rendetlensége. Kérlek ne értsetek félre ! Nincsen semmi extra elvárásom felé...nem kell, hogy helyettem végezze el a házimunkát. De tényleg akkora nagy kérés az, hogy pl. az üres ásványvizes palackokat ne a lakás 1000 pontján szórja szét, hanem dobja ki a kukába ? Vagy ha éppen nem is dobja ki, csak ott sorakoztatja mellette (mert nincs kedve egyesével összetaposni ). Vagy kajálás után az üres tányért/tálcát/evőeszközöket stb. szimplán csak betenni a mosogatóba ? Ha éppen a számítógép felett kajált, akkor ott hagyja...ha a kanapén tv nézés közben, akkor ott...Hidegrázásom van ezektől. A szerte széjjel levetett szennyesről már nem is beszélve ! Az esetek többségében úgy néz ki a napom miután hazaérek munkából, hogy elkezdem összegyűjtögetni a szét szórt dolgokat. Neki is ugyanannyi időbe/energia kifejtésbe kerülne ez az egész. Van amikor szólok...van amikor nem. Aztán mindig én vagyok a rossz, mert folyton ezzel szekálom. De könyörgöm, csak egy kis figyelmességet kérnék a részéről. Ez tényleg akkora elvárás egy férfitől ? Azzal "védekezik" ,hogy minden férfi ilyen . ??? :) Most komolyan azt kellene tennem, hogy szó nélkül...soha semmit nem megjegyezve...takarítsam utána, amit ott hagyott. Együtt élünk egy pici lakásban, miért nem könnyíthetjük meg egymás dolgát. És nem azzal, hogy helyettem főz/mos/takarít stb. !!! Csak maga után pakoljon el.



2013. aug. 14. 10:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Három szempont van csak:

-Ő kupis, Te nem szeretsz utána pakolni.

-Te rendszerető vagy, Ő nem.

-Ő kupis, Te nem vagy kupis.

Tehát NEM ILLETEK össze!

2013. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azt már meg sem említem, hogy jelenleg én vagyok a kenyérkereső. Ő még fősulira jár, egy baleset miatt halasztania kellett egy évet. Most nyári szünetben dolgozik (egyébként otthonról egy informatikai cégnek). Tehát nem kell bejárnia. 9-kor kezd...16:00ig tart. Egész nap otthon van. Ha akarná biztosan lenne 5 perce kicsit rendet rakni maga után. Szerencsére van amikor ezt megteszi...néha-néha össze mosogat. De ez kb. az esetek 30%-a...ha nagyon jóindulatúan nézem a dolgokat.
2013. aug. 14. 11:02
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem minden férfi ilyen, az én barátom rendszeretőbb, mint én (apámról nem is beszélve). Sőt, a barátom szívesen elmosogat, segít főzésben, stb. Szerintem ez alap dolog, még az állatok se fekszenek a maguk mocskában, nemhogy még egy civilizált ember... Elpakolni maga után a tányérját, ha nem is rögtön azonnal, de mikor felkel a gép előtt vagy valami, szerintem elég magától értetődő dolog lenne...


Amúgy tényleg, igaza van az egyiknek: ne pakolj el utána, aztán ha nem lesz miből ennie, akkor majd ha megkérdezi, ez most mi, mondd, hogy te nem a cselédje vagy, igazán elpakolhat maga után. Így nem lehet élni, hogy te mindent megcsinálsz, ő meg, mert a "férfi", akkor semmi közreműködést nem tesz a lakás lakhatóvá tételében...


Vagy igen, ijessz rá: elköltözöl, mert az egy dolog, ha magadra takarítasz és stb, de ha neki anyuci2 kell, akkor menjen ő is vissza az anyjához... De azt ne várja el tőled, hogy mert házias vagy és nő (én is az vagyok), az ő szemetét is te pakold el... Még ha az 5 éves kisfiad lenne, de még egy gyerek is megtanulja, hogy maga után pakoljon össze, és a szemetet a szemetesbe tegye...

2013. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Oh, informatikusok a kedvenceim :D Nővérem beteg lett, a férje ugyanígy dolgozik, szoftver fejlesztő. Én jártam át takarítani: férje, és a 3 gyerek után. Maga volt a pokol, néha a sírógörcs kerülgetett, hogy lehet ilyen igénytelenül élni :D Evőeszközök, mosatlan a gép körül szétdobálva, zsebkendő begyűrve a könyvek közé használtan...és akkor a wc-ről inkább nem nyilatkozom... :(

Undorító volt. Két évig próbáltam így besegíteni nekik. Aztán (lehet, "embertelenség"), de azt mondtam, én ezt már nem bírom elviselni, ami ott megy.

És mondtam, vegyenek fel egy takarítónőt, aki hajlandó ezt a kupit két hetente össze csiszmákolni...

Érdekes mód, azóta jártam ott, és nincs ez a kupi :D Kénytelen volt a Barna is rávenni magát, hogy a szennyest a helyére rakja, a tányért a mosogató gépbe :D


Szóval, ha nem változtat, szerintem ne erőlködj!

Döntsd el, bevállalod-e ezt életed végéig, vagy amíg együtt vagytok! :)

2013. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Na figyi megpróbálok valami ésszerű módszert leírni ide . Elég hatásos én is elég rendetlen fajta vagyok/voltam


Először ne zsörtölődj ezen , az csak ront a helyzeten.

Mond meg neki , hogy ezentúl te nem raksz utána rendet. Előbb utóbb zavarni fogja hogy nincs tiszta ruhája vagy tiszta tányérja és nem fér el a szemétben. Ha csak koszos tányér van előbb utóbb elkezdi ő is elmosni.


Van erre egy jó példa: ha nem viszi ki a szemetet , tudasd vele hogy büdös lesz a lakás és ha erre sem reagál pakold szépen gépéhez vagy olyan helyre ahol sokat időzik (az ágy lenne a legjobb de gondolom te is abban alszol) Ne hagyd magad és neveld meg.


Ha rendet raksz utána SOHA a büdös életben nem fog megváltozni , mert így olyan vagy neki mint az anyja volt anno. Az ember meg a saját anyját nem szereti dugni és ebből jönnek a szakítások.

Nehéz megállni , hogy ne tüntesd el azt a sok koszt de bírd ki és meglesz az eredménye.


Tudnék erről ajánlani 1-2 könyvet ha érdekel.

2013. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Naná, hogy érdekel :) Nagyon aranyos vagy, köszönöm !
2013. aug. 14. 13:20
 17/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően én is trehány vagyok/voltam. No, nem ennyire, mint a fenti példában, de ha pl megjavítottam valamit, előfrdult, hogy nem azonnal vittem vissza a műhelybe a szerszámaimat a lakásból. Aztán úgy a hatodik összezördülés után beláttam, hogy a páromnak van igaza.
2013. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!