Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi köze van a keresztanyámnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi köze van a keresztanyámnak ahhoz, hogy én kivel vagyok együtt, meg úgy ehhez az egészhez?

Figyelt kérdés

Na most először is érdemes tisztáznom a dolgokat. Nem is igazán tudtam hova is írhatnám ezt a kérdést, de ez zavart a legjobban.

Szóval keresztanyámnak most lesz az esküvője és elhívtak minket. Nem tudunk elmenni, mert apukámnak végre valahára megint lett munkája és egyszerűen nem mondhatja azt, hogy NEM, mert különben megint ülhet a padlón. Itt az első gond. Nem tudja azt felfogni, hogy milyen munkanélkülinek lenni, hisz ő alá mindig mindent apuci rakott, mindig meg volt mindene.

Na most, ami meg rám vonatkozik. Két évem van még a suliból. Ő már egyből azért szid, hogy én mégis milyen vagyok, mert nem tudok neki válaszolni, hogy mik kellenek ahhoz, hogy felvegyenek, mert így egy senki maradok. Igenis tudom, de egyszerűen nem lehet neki érthetően elmagyarázni, hogy hiába tanulok olyan jól az esély mégis kicsi, valamint még mindig van 2 évem. Addig rengeteg dolog fog változni.

Akkor ami a legjobban szíven kapott. Miért elítélendő az ő szemében az, hogy a barátomnak nincs szakmája és nem járt egyetemre? Nem volt rá lehetősége, hogy elvégezze. Dolgoznia kellett, hogy megéljenek valamiből a szüleivel. Neki nem tették a feneke alá a főiskolát, úgy mint a keresztanyámnak. Aki, szeretném kihangsúlyozni, 20 évesen kezdett bele a fősuliba és csak 31 évesen szerezte meg a diplomáját. Mert ő olyan okos. A barátom meg mégis dolgozik néha 24-ben vagy 48-ban, csak azért, hogy megéljenek. És most tervezgeti, hogy szeretne mégis elmenni egyetemre ha összejön neki annyi pénz. Csak az első félévre kell, utána már menni fog neki, hisz okos, csak lehetőség nem volt meg. De keresztanyám szerint én ezt mégis tényleg komolyan gondolom-e? Mert ez az ember csak visszahúz, nem ér semmit, és több pasi közül válogathatok majd a főiskolán meg az egyetemen. Ja még idézem: Nagyokat lehet mondani. --> mindezt arra, hogy a barátom szeretne egyetemre menni, mert szerinte abból nem lesz semmi. Meg egyáltalán nem illünk össze.

A másik: Gimis tanáraimban ne keressem az ellenséget. Nagyon sok tanárt szeretek, viszont hozzá kell tennem, hogy van aki csak direkt azért nem adja meg a jobb jegyet mert én támogatom pénzzel. 4,54-re nem kaphattam meg évégén a jobb jegyet matekból és akkor ne szidjam? Miközben másnak 4,4-re megadta? Még javítani sem javíthattam esetleg egy röpdogával.

Ja és, hogy jövőre leszek 18, akkor miért nem keresek diákmunkát meg miért nem tanulok stb. Hogy ő lássa, hogy én tényleg akarok fejlődni, tanulni, meg dolgozni. Mert egyelőre ha nem, akkor egy senki leszek.

Az átlagom bőven 4 egész fölött van, idén lett meg a nyelvvizsgám, meg az előrehozott érettségim angolból. Fölvettem jövőre fakultációnak az emelt biológiát és fizikát.

Diákmunka: Itthon is kell segítenem, ott a kert, meg a háztartás, anyával ketten elvagyunk, de ha egyedül marad nem fog neki menni. Valamint egy kisfaluban lakom ahol elég nehéz találni munkát. Plusz, őszinte leszek nekem ezen a nyáron az volt a legnagyobb célom, hogy pihenjek mert elfáradtam.


Egyszerűen nem lehet valaki ennyire rossz felfogású. Attól, hogy neki mindent megadtak az életben, nekem nem. Nekem kűzdeni kell érte.


2013. aug. 31. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
nagyon hosszú :(
2013. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, rövidebben sajnos nem tudom leírni. :/
2013. aug. 31. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát elég érdekes amit itt leírtál. Én veled értek egyet. Szerintem azért ilyen, mert el lett kényeztetve (és ezzel nem akarlak megbántani,de te is leírtad h minden az ölébe hullott) és részben azért is ilyen h a legjobbat hozza ki belőled. Most is jó vagy,de ő úgy érzi ennél többre vagy képes. A barátodat illetően megérthetné h nem mindenkinek jön össze... (pl nekem se anyagiak miatt...)és én is később akarom megpróbálni mint a barátod és ez jó h ő is így látja h menni akar tanulni. h ellenzi h együtt vagytok h úgy véli csak visszahúzna a tanulásban ez is érthető vmilyen szinten. ha szerelmes az ember sok butaságot csinál pl elhanyagolja a tanulást... ezért mondhatja ezeket a dolgokat. Állj ki magadért és ha továbbra is ezt csinálja akkor erényesebben mond el h nem mindenki olyan szerencsés h mindent megkap meg h vegye észre magát h h viselkedik... stbstb. és te pedig ne add fel tanulj tovább ugyan ilyen jól és légy boldog a barátoddal. egyébként ha a szüleid úgy látják h nincs rád rossz hatással ne foglalkozz azzal h keresztanyud mit mondd... Lehet h csak irígykedik h te mindent magadtól fogsz elérni. :)
2013. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Épp elég ahhoz, hogy leírjam: az ilyen emberrel nem kell foglalkozni.
2013. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Anyáék nagyon szeretik a barátomat és igazából vissza sem húz a tanulásban, sőt talán jobban tanulok mint eddig. Én értem, hogy jót akar kihúzni belőlem, de érted ez így más.
2013. aug. 31. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!