Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülők, ti hogy vélekedtek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők, ti hogy vélekedtek erről? Szerintetek igaza van, vagy túlzásba viszi?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, még soha sem volt párkapcsolatom. Idén megismerkedtem egy fiúval, aki (nem azért mert beleszerettem) teljesen más mint a többség, fél éve ismerem és egy hónapja együtt vagyunk. Mindent meg tudok vele beszélni, nagyon jól megértjük egymást, türelmes velem, ami nekem tényleg fontos, mert mivel ilyen téren tapasztalatlan vagyok, nekem mindenhez idő kell mindent át kell gondolnom, és emellett még nagyon félénk, szégyenlős és visszafogott vagyok. Ő viszont türelmes, és nem csak lefeküdni akar velem, nem akar rám erőltetni semmit. Senkivel sem éreztem még azt, hogy képes lennék kapcsolatba kezdeni, vele viszont nagyon boldog vagyok. Anyukám viszont eldöntötte, hogy amennyire csak lehet megnehezíti a dolgomat. Ő még csak meg sem akarja ismerni, eldöntötte, hogy neki nem szimpatikus, azért mert mi kicsivel jobb anyagi szinten állunk. Nem egy lusta embernek kell elképzelni, egyetemre fog járni és állása is van. Heti egyszer, ha találkozunk, anyukám annak sem örül, azt mondta eltiltani nem fog tőle, de nem pártolja ezt az egészet. Szóval valószinüleg még csak el sem jöhet majd nálunk, még akkor sem ha anyukám itthon lesz. Most már viszont nem lesz jó idő, mindig máshol kell majd találkoznunk.. Annyira bánt ez a dolog. Most tényleg ez a legfontosabb, hogy ki áll jobban anyagilag? Meg mondott nekem olyanokat, hogy én ilyen életet szeretnék magamnak? Miért viselkedik így? Csak én érzem azt hogy túlzás amit csinál? Elvégre még nem akarom elkötelezni maga mellette, hogy ilyen dolgokról beszéljünk. Mi a véleményetek?
2013. szept. 1. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ultra gáz anyád van. Szégyellje magát az ilyen anya. Mihamarabb menj el egyetemre jövőre te is és ott azt csinálsz, amit akarsz.
2013. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mamád nem egy jellem sajna!

Az is előfordulhat,hogy irigy rád.

Tarts ki a srác mellett,elvégre ez a Te életed nem az övé!!

2013. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább élj boldogan,szerelemben szegényen, mint gazdagságban család nélkül szomorúan. Bocsáss meg ,hogy ilyet mondok ,de anyukád egy pénzhajhász, és nem szimpatikus ,hogy ennyire nem örül a lánya boldogságának........ -.-"
2013. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Didiiayer ***** válasza:
Bár én nem vagyok szülő, de legalább megpróbálhatná megismerni a barátodat és örülhetne, hogy boldog vagy. Nem szép dolog, hogy az ilyen dolgok miatt nem akarja megismerni, de legalább nem tilt el tőle és hátha később majd változik a véleménye, ha fogja látni, hogy jól megvagytok. De meglehet csak félt meg jót akar neked, viszont úgy gondolja, hogy ez srác nem jó hozzád. Megértem, hogy neked ez rosszul esik, gondolom már próbáltál vele erről beszélni, szóval nem sok mindent tehetsz, de örülj annak, hogy ennek ellenére legalább a barátoddal jól megvagytok és ne hagyd, hogy az anyukád ezt elrontsa.
2013. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

No látom itt senki nem fogja fel, hogy a pénz igen is boldogít. Mert ha van akkor bármit megtehetsz...

Mindazonáltal anyudnak sem feltétlenül a srác anyagi helyzete a probléma. Leginkább, az, hogy "kirepül" a kislánya. Nehéz ügy, de majd csak elfogadja...:) És az, hogy dogozik is tényleg csak azt jelenti, hogy élelmes a srác és ki akar törni. Ha kitartó akkor esélye is van.


És aki azt írta, hogy inkább boldogan szegényen mint gazdagon boldogtalanul (családtalanul...) Annak csak annyit, hogy szerinted, jobb ketten éhen halni a nyomorban de szerelemben mint akár több gyerekkel vidáman élni gazdagságban?? (Pénz->bármilyen nő -akár szerethet is nem?- -> boldogság...)

2013. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

utolsó látom te nem fogtad fel mit írtam...

Akkor elemzem... Jobb szegénységben és szerelemben=Jobb ezzel a fiúval aki élete párja is lehet és vele élni kicsit szűkösebben mert ahogy hallod nekik van pénzük a család majd segít. Mint gazdagságban család nélkül= Lehet gazdag ,de sokkal nehezebb lesz olyan gazdag srácot kifogni aki szereti és nem csak lefektetni akarja ,és annyira szereti és törődik vele mint ez a fiú....

2013. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindig jó kapcsolatban voltam anyukámmal, megértettük egymást. Azt azért tudni kell hogy ő komolyan csalódott az emberekben, ezért úgymond nem igazán hisz már senkinek. Emiatt azt sem hiszi el, hogy a barátom tényleg szeret engem. Ő a fejébe vette, hogy nem lesz ebből semmi, meg majd idővel elmúlik. Nem tudom mit tehetnék. Próbáltam vele megbeszélni, de nem sok eredménye lett.
2013. szept. 1. 20:07
 8/16 anonim ***** válasza:

Anyukád bevallottan az anyagiak miatt nem szereti a srácot? Nincs egyéb oka?

Mert amúgy ez tényleg nem szép... első olvasatra...

2013. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ÉN ezt a kérdést így leírva nem képzeltem volna el, egy 17 évestől. Ha még is 17 éves vagy, nagyon értelmesen mondtad el a bánatodat. Ha ilyen értelmes vagy, miért nem érted meg az anyukád érveit? Nem arra biztatlak, hogy hallgass rá, de azért érdemes kissé átgondolni az ő érveit is, mivel csak jót akar neked. Ő az érett ember tudatával gondolkodik, míg te csak az érzelmeid után mész.

Lehet, hogy neked van igazad, de lehet, hogy neki. Mivel nem tilt el tőle, figyelembe veszi a Te érveidet is, bármennyire is nem egyezik a tieddel. Még fiatal vagy, még sok minden történhet. Most csak tanulj a fiúd mellett.

De ne haragudj anyukádra, mert őt is meg lehet érteni.

2013. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez az ami őt zavarja, más oka nem is lehetne hiszen nem is ismeri.Meg mindig azt mondja, hogy ő nem hiszi, hogy annyira szeret mint amennyire mondja. De ha nem szeretne, miért viselkedne velem így?
2013. szept. 1. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!