Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülők, ti hogy vélekedtek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők, ti hogy vélekedtek erről? Szerintetek igaza van, vagy túlzásba viszi?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, még soha sem volt párkapcsolatom. Idén megismerkedtem egy fiúval, aki (nem azért mert beleszerettem) teljesen más mint a többség, fél éve ismerem és egy hónapja együtt vagyunk. Mindent meg tudok vele beszélni, nagyon jól megértjük egymást, türelmes velem, ami nekem tényleg fontos, mert mivel ilyen téren tapasztalatlan vagyok, nekem mindenhez idő kell mindent át kell gondolnom, és emellett még nagyon félénk, szégyenlős és visszafogott vagyok. Ő viszont türelmes, és nem csak lefeküdni akar velem, nem akar rám erőltetni semmit. Senkivel sem éreztem még azt, hogy képes lennék kapcsolatba kezdeni, vele viszont nagyon boldog vagyok. Anyukám viszont eldöntötte, hogy amennyire csak lehet megnehezíti a dolgomat. Ő még csak meg sem akarja ismerni, eldöntötte, hogy neki nem szimpatikus, azért mert mi kicsivel jobb anyagi szinten állunk. Nem egy lusta embernek kell elképzelni, egyetemre fog járni és állása is van. Heti egyszer, ha találkozunk, anyukám annak sem örül, azt mondta eltiltani nem fog tőle, de nem pártolja ezt az egészet. Szóval valószinüleg még csak el sem jöhet majd nálunk, még akkor sem ha anyukám itthon lesz. Most már viszont nem lesz jó idő, mindig máshol kell majd találkoznunk.. Annyira bánt ez a dolog. Most tényleg ez a legfontosabb, hogy ki áll jobban anyagilag? Meg mondott nekem olyanokat, hogy én ilyen életet szeretnék magamnak? Miért viselkedik így? Csak én érzem azt hogy túlzás amit csinál? Elvégre még nem akarom elkötelezni maga mellette, hogy ilyen dolgokról beszéljünk. Mi a véleményetek?
2013. szept. 1. 19:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tanulok, az hogy megismertem azt a fiút nem rontott a teljesítményemen, kitűnő tanuló vagyok. Megértem azt is, hogy jót akar nekem, és talán tényleg jobban hallgatok az érzelmeimre mint az eszemre, de fogalmazzunk úgy, hogy a koromhoz képest érett gondolkodásom van, túl hamar fel kellett nőjek, részben ezt is anyukámnak köszönhetem, de neki senki sem szimpatikus, akár kiről van szó, ő mindenkiben talál hibát.
2013. szept. 1. 20:21
 12/16 A kérdező kommentje:
Van valaki akivel beszélgethetnék privátban?
2013. szept. 1. 20:27
 13/16 anonim ***** válasza:

Beszélj vele. Mondd el, hogy neked fontos a srác, és nem szeretnél emiatt vitákat otthon. Finoman utalj rá, hogy kevesebbet fog látni, ha mindig máshol kell találkoznotok, és nem szeretnél emiatt elhidegülni tőle (véletlenül se zsarold, csak mondd el, nagyon finoman). Mondd el, hogy Téged sem ejtettek a fejed lágyára, vigyázol magadra, és nem akarsz semmit elsietni, de nagyon sokat jelentene, ha elfogadná, és támogatna kettőtöket. Amellett mondd el, hogy nem tudod, hogy meddig fog tartani, de szeretnél vele lenni, mert rengeteg jó dolgot kapsz tőle (nem anyagiak, hanem érzések, élmények). Illetve próbálj róla mesélni otthon, ami alapján anyukád talán jobban elismeri...


Lehet, hogy félt anyukád, hogy a srác csak a pénzedért szeret, de az meg még korai lenne, jó eséllyel nem vele fogsz megöregedni. És az utóbbi miatt, ha a pénzre menne, addigra már rég nem lesz sehol.

2013. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha a fiú nincs rád rossz hatással, szeret és tisztel, vannak ambíciói és nem akar élősködni, akkor tarts ki mellette. Az sem kizárt, hogy anyukádnak senki nem felelne meg, és az anyagiak csak egy mondvacsinált indok, mivel nem tud mit felhozni ellene. A lényeg, hogy te ne vedd át az ő túlzott pesszimizmusát, mert az nem vezet sehova.

Nem kizárt, hogy idővel megbarátkozna vele, de ha nem, azt is el kell fogadnod sajnos, ettől függetlenül még nem kell szakítanod vele emiatt. Te rendezd szépen az életed, legyen önálló, stabil egzisztenciád később, és akkor azzal élhetsz majd együtt, akivel akarsz, anyukádtól függetlenül. Bár most még nem aktuális ez a kérdés, de később hidd el nagyon fontos lesz, mert lehet hogy sosem fogad majd el senkit számodra.

2013. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Az a helyzet nem áll fenn, hogy a pénz miatt szeretne. Tényleg minimális a különbség a kettőnk anyagi helyzeténél, csak anyukám ezt ragadja meg tiltó okként. Apukám támogat nem ért egyet anyukámmal, de ő sajnos külföldön dolgozik ezért túl sokat nem tehet. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg megkérem beszéljen ő is anyukámmal, vagy beszélgessünk el együtt.
2013. szept. 1. 20:35
 16/16 anonim ***** válasza:
Anyád egy HP, szard le. Ki a 'szomat érdekli, hogy kinek megy jobban? Ha anyád ilyen elitista, tehet egy szívességet. Gyanítom faterod tartja el és életében nem dolgozott és félti a pénzecskéjét, nehogy a srác belekerüljön a "vagyonba". Vagy nem tudom de elég gyökér a nő.
2013. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!