Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szülei nagyon gazdagok, nem baj az, hogy ilyen dolgokat elfogadok tőlük? Nekem nagyon fura.

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag minden nagyobb rendezvényre (előadások, koncertek, fesztiválok, vagy bármilyen aktuális program, sport programok stb) kapnak ingyen jegyeket, és ebből általában mindig adnak nekem is. Persze tudom, ingyen van nekem is, de akkor is nagyon nagy pofátlanságnak érzem az ilyeneket csak úgy elfogadni tőlük, mégiscsak drága dolgokról van szó.

Viszont, ha visszautasítok valamit, akkor látom rajtuk, hogy nem értik miért, szóval biztos jószívűen adják, de attól még ez kellemetlen.

A másik dolog meg, hogy minden családi, baráti eseményre hívnak magukkal, ahol azért eléggé drága ételek, italok vannak, na meg nyáron még nyaralni is vittek magukkal. Meg úgy alapvetően nem csak ilyen dolgokkal, hanem egyébként is próbálnak a kedvemben járni, teljesen mintha családtag lennék.

Ez egyrészt nagyon jó érzés, egy korábbi kapcsolatomban az akkori barátom anyukája nagyon ellenséges volt velem mindig, mindig kellemetlenül éreztem magam a társaságában, semmi kedvességet nem tapasztaltam tőle... most meg, teljesen az ellenkezője, nagyon jó érzés, hogy így elfogadnak.

De másrészről meg tényleg kellemetlen, mert eléggé olyan, mintha élősködnék rajtuk és nem akarom, hogy ezt rossz néven vegyék, de ha bármit lemondok vagy ilyenek, az rosszabbul veszi ki magát.

Ti hogy viselkednétek ilyen helyzetben?

Na meg azért is fura még külön, mert a barátom tesójának a barátnőjét pl soha nem is látom szinte, vele nem ilyenek, nem megy velük sehova, meg úgy alapvetően mondta még régebben a barátom, hogy a szülei nem nagyon szeretik az "idegeneket" a házukban meg úgy a magánszférájukban... ezzel szemben ez eléggé érdekes.

23L


2013. szept. 12. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nehéz dolog, de valószínű tényleg jó szívvel adják neked, amit adnak.


Egyrészt beszélj erről őszintén a barátoddal, hogy van, amikor ez kényelmetlenül érint, mondd el, amit ide leírtál.


A másik, meg próbáld viszonozni a kedvességüket. Ne drága cuccokkal, hanem olyan apróságokkal, amik jól eshetnek nekik. Akár te csinálsz vmit a saját kezeddel (dísztárgy, kaja, lekvár...bármi), akár vmi kis apróságot veszel nekik, az biztos jó lesz. Az a fontos h látszódjon h te is olyan jó szándékkal akarod őket megajándékozni, mint ők téged. Nem az számít, mennyibe került.

2013. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a barátod szülei úgy gondolják, hogy házasság lesz ebből, és már most próbálnak téged megnyeri a családnak.
2013. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedvelnek téged! Nekik teljesen természetes, hogy eljárkálnak mindenfelé, drága ételeket esznek, nekik nem probléma másokat is megkínálni. Fogadd el nyugodtan, úgy ahogy eddig is, szerényen, de kedvesen.
2013. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg te szimpatikus vagy nekik, a barátod öccsének a barátnője meg nem. Ennyi.
2013. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt a válasz:

"Meg úgy alapvetően nem csak ilyen dolgokkal, hanem egyébként is próbálnak a kedvemben járni, teljesen mintha családtag lennék."

Gondolom komoly a kapcsolatotok nem pár hónapja vagytok együtt. Feltételezem örülnek neked, szeretnek, és a fiúknak is jót akarnak. Háláld meg valahogy, a magad lehetőségeihez mérten. Süss sütit ha családi ebéd/vacsi van és kedveskedj azzal, vagy bármi olyan apróság ami tőled telik. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Ha olyan gazdagok, nekik más a drága fogalma, meg az ingyenes belépők nekik is ingyen vannak, és ezeket általában nem lehet értékesíteni, és kinek is adnák, ha nem olyannak akit szeretnek, meg akinek ezzel örömet okoznak?

Szóval ne rágd magad. Esetleg ha nagyon kellemetlen akkor a barátodnak mondd el, hogy te soknak érzed, mondd el azt is, hogy miért. De nem aggódnék ezen.

2013. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám ezt az állapotot.Örülj neki hogy ilyenek veled szemben.Biztosan szimpatikus vagy nekik.A feleségemmel együtt mi is ilyenek vagyunk a fiam barátnőjével.Vittük mi is nyaralni és szinte családtagnak tekintjük.Bírjuk mert kitart a fiunk mellett aki bizony elég nehéz eset.
2013. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zoliba' ***** válasza:
66%
én nem értem az embereket.. Szeretnek téged. Ennyi itt sírsz,h az ingyenjegyeke tovább adják neked. Te ezt nagy dolognak tartod,ők meg lehet kidobnák,szal ez rejtély miért ciki neked. Elvittek nyaralni? Na és? Empátia? Tod mi az? Ha te tele lennél lével,akkor a barátodat te is elvinnéd magaddal. Nem? Mit parázol? Vagy ennyire unatkozol,h kreálsz magadnak problémát? Hányan sírnak itt , h a szülők miatt nem lehetnek kapcsolatban. Neked a segged ki van nyalva és hisztizel... Megérteném,ha akarnának adni egy kocsit v valami és azt nem fogadnád el. De mit számít az gazdagéknál,hogy nem 3-an esznek,hanem 4en? Ne légy már ostoba..
2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj,mivel nem te kéred,hanem ők adják.

Meg gondolom komolyan gondolod a sráccal.

2013. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti jól mondta. Nehogy azt hidd, hogy ez nagy tétel nekik. Egy nyaralás, egy koncertjegy, egy vacsora. Ez kb olyan mint neked mondjuk 100 ft. Sajnálnád oda adni egy nálad sokkal rosszabb anyagi helyzetben lévőnek?


Szóval ha úgy vesszük, még keveset is adnak..

2013. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!