Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért utálják meg vagy hagyják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért utálják meg vagy hagyják el a nők azt a pasit, aki anyagi gondok miatt depressziós lesz?

Figyelt kérdés

Számtalanszor tanúja voltam már, hogy egy pasi elvesztette a munkahelyét, rosszul alakult a befektetése, stb, de a vele szemben támasztott elvárások nem csökkentek. Emiatt persze nyilván depressziós lett, amiért a párja meg szimplán elhagyta.


Ellenben, ha nő vesztette el az állását, általában azt tapasztaltam, hogy egyszerűen kibekkelte azt az időszakot a párja vagy a szülei pénzén, aztán ment minden tovább rendjén.


Mi a különbség? Meg egyáltalán, miért akarunk üzleti vállalkozást csinálni egy kapcsolatból/házasságból?


2013. szept. 12. 14:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én pedig azt látom a környezetemben, hogy a nőknek kell erősnek lenniük, már szinte elvárás, és a férfiak részéről megszokott a hiszti, valamint hogy nekik jár minden csak úgy. Természetes, hogy a nő hozza a pénzt, a nő mos rá, takarít és főz, meg persze gyereket nevel.
2013. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%

azért, mert egy nyafogós kis köcsöggé válik a szemükben. Engem kivágtak az egyetemről, rá két napra ugrott a melóm, rá egy hétre dobott az exem. Azóta összeszedtem magam, összejöttem egy csajjal (azóta már szétmentünk, mert nekem nem volt jó a dolog), és van egy egész jó állásom.


NEM azért hagynak el ilyenkor, mert nincs pénzed, hanem azért, mert ahelyett, hogy ezt megoldanád, nyavajogsz. A nők nem a pasijukat akarják babusgatni, hanem a gyereküket, és ebben a fent nevezett pasi lesz a segitség. Ha azt látják, hogy téged is babusgatni kell, abból azt fogják leszűrni, hogy itt kétszer annyi meló lesz, fele annyi emberre.

2013. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"Én pedig azt látom a környezetemben, hogy a nőknek kell erősnek lenniük, már szinte elvárás, és a férfiak részéről megszokott a hiszti, valamint hogy nekik jár minden csak úgy. Természetes, hogy a nő hozza a pénzt, a nő mos rá, takarít és főz, meg persze gyereket nevel.

"


Ezzel egyetértek, ezért is írtam, nem értem, miért kell üzleti vállalkozást csinálni egy családból? Mindenhol azt látom, hogy értékek cserélnek gazdát, senki sem önszántából él kapcsolatban, a szabadság mint fogalom nem is ismert... Sajnos rengeteg férfit ismerek, aki rabszolgának tartja a feleségét/barátnőjét.

2013. szept. 12. 16:11
 14/26 A kérdező kommentje:

"azért, mert egy nyafogós kis köcsöggé válik a szemükben. Engem kivágtak az egyetemről, rá két napra ugrott a melóm, rá egy hétre dobott az exem. Azóta összeszedtem magam, összejöttem egy csajjal (azóta már szétmentünk, mert nekem nem volt jó a dolog), és van egy egész jó állásom.


NEM azért hagynak el ilyenkor, mert nincs pénzed, hanem azért, mert ahelyett, hogy ezt megoldanád, nyavajogsz. A nők nem a pasijukat akarják babusgatni, hanem a gyereküket, és ebben a fent nevezett pasi lesz a segitség. Ha azt látják, hogy téged is babusgatni kell, abból azt fogják leszűrni, hogy itt kétszer annyi meló lesz, fele annyi emberre.

"


Ez logikai ellentmondás. Segítséget kérni, elfogadni egy kapcsolat alapköve szerintem. Akit szeretünk, azért sokkal-sokkal több mindent adunk oda, mint egy szimpla ismerősnek. Legalábbis én így működök. Az, hogy valaki nehézségként éli meg az állása elvesztését, szerintem egyáltalán nem meglepő, sőt, teljesen természetes reakció, hacsak nincs sokmilliós tartaléka az illetőnek. Ez a normális reakció. Ha ezt egy nő szánalmasnak látja, ott nem a férfival van a baj, egyszerűen hiányzik az empátia. Megoldani nem lehet mindent, de ha meg is lehet, szükség lehet hozzá a másik támogatására.


Szerintem az a kapcsolat, ahol az egyik fél nem engedheti meg magának, hogy gyengesége, félelme legyen, és nem kap teljes körű támogatást ilyen esetben, az a kapcsolat nem egy meleg, empátián alapuló szerelem, hanem egy mocskos üzlet, vagy pedig rabszolgaság. Ebben az esetben persze semmi meglepő nincs a dologban.

2013. szept. 12. 16:22
 15/26 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled abban, hogy támogatni kell a párunkat a nehéz helyzetekben, ez lenne a természetes. Viszont azért van egy pont, amin túl már mindkét fél idegei felőrlődnek. Én is ebben a helyzetben vagyok a barátommal, és persze mellette állok, de ha nem látnám részéről a hajlandóságot, hogy változtasson a helyzeten, akkor átgondolnám a kapcsolatunkat. Senki sem engedheti meg magának, hogy teljesen elhagyja magát, nemtől függetlenül, vagy akkor vállalja azt, hogy a végén egyedül marad, mert épeszű ember nem áll ki olyan mellett hosszú távon, aki nem képes legalább erőfeszítéseket tenni a cél érdekében.
2013. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egy depressziós, nem csak átmenetileg elkeseredett, szomorú, hanem igazán depressziós ember mellett nem könnyű. Tudom, én is depressziós voltam. Minden elismerésem azé, aki ilyenkor párkapcsolatban a párja mellett tud maradni.
2013. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Elmomdom miért.. nem tapasztalat, de el tudom képzelni, Nem feltétlenül az anyagi gondok miatt hagyja ott a nő a pasit, hanem mert depressziós -- azaz ül otthon depizik világfájdalmasan, hisztizik a nőnek amiért neki semmi sem sikerül, oda az önbecsülése mert a nő viszi haza az egész keresetét, semmilyen álláslehetőség nem elég jó neki (már ha keres egyáltalán), Na, ezért.

Ha nem depizne, hanem pl. munkát keresne, akkor valoszinűleg kevesebb nő hagyná ott a pasit.

2013. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Ha nem depizne, hanem pl. munkát keresne, akkor valoszinűleg kevesebb nő hagyná ott a pasit."


Tehát ha kisebb a baj (értékcsökkenés), akkor kevesebben lépnek olajra? Ezzel nem sokat mondtál, csak azt, ami a kérdésben is benne volt.


No de miért akkora értékmérő a pénzügyi sikeresség? A nőktől ezt kevésbé várják el. Aki nem felelhet meg senki elvárásainak, nem csoda, hogy depresszióba esik. Pont akkor hagyják ott, amikor bajba került. Ez bizony nem a pasin múlik, akárhogy is csűritek-csavarjátok.

2013. szept. 12. 18:38
 19/26 anonim ***** válasza:
Általában aki ennyire mélyre jut, az nem másoknak nem tud megfelelni, hanem saját magának. És neki is akarnia kell a változást, mert ez mindig az adott személyben dől el. Támogathatod akárhogy, neki kell meglépni a nehezét. És érthető, ha valaki egy idő után már belefárad az egészbe.
2013. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy barátom, akinek még egy vacak érettségije sem volt, nem volt munkája, a szüleivel élt, és szegények voltak, mint a templom egere. Én viszonylag jómódú családból származom, és vannak is komolyabb ambícióim. Ennek ellenére nem zavart kicsit sem a helyzete. Kicsit sem érdekelt, hogy soha nem hív meg semmire, nem lep meg semmi drága dologgal...stb., sőt, még az sem zavart, hogy folyton, minden hétvégén nekem kellett utaznom (távkapcsolat volt), mindig vittem ezt-azt (finomságokat, üdítőt...stb.).


Mit kaptam cserébe?

- Fikázást, amiért jobban élünk.

- A szüleim munkájának a lehordását ("Aktarabszolgák nem lehetnek fáradtak", "Nem tudjátok milyen az igazi munka, mivel az a fizikai munka", "Ócska bérrabszolgák vagytok értéktelen munkával")

- Nehezményezést, amiért egyetemre mentem.


- Folyamatos idegbetegeskedést, ocsmány beszédet, és amikor szólni mertem, hogy ne rajtam verje le a kínját, akkor még én voltam a szemét, amiért nem néztem el neki, merthogy ő depressziós az anyagi gondok miatt. Megkaptam, hogy az is elnézhető lenne, ha hirtelen felindulásból megverne. Ha megmondtam a véleményem, akkor jött megint az, hogy nem értem őt meg a burzsuj családom miatt.


- Kaptam még hangzatos monológot, amiért joghurtot adtam a macskáknak itthon ("Bárcsak lenne pénzem egy joghurtra, annyira szeretem brühhühüühüü...")


stb. (sorolhatnám reggelig)


Nem kommentálom, leírtam tényszerűen, mindenki azt von le belőle, amit akar! :)

2013. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!