Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért utálják meg vagy hagyják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért utálják meg vagy hagyják el a nők azt a pasit, aki anyagi gondok miatt depressziós lesz?

Figyelt kérdés

Számtalanszor tanúja voltam már, hogy egy pasi elvesztette a munkahelyét, rosszul alakult a befektetése, stb, de a vele szemben támasztott elvárások nem csökkentek. Emiatt persze nyilván depressziós lett, amiért a párja meg szimplán elhagyta.


Ellenben, ha nő vesztette el az állását, általában azt tapasztaltam, hogy egyszerűen kibekkelte azt az időszakot a párja vagy a szülei pénzén, aztán ment minden tovább rendjén.


Mi a különbség? Meg egyáltalán, miért akarunk üzleti vállalkozást csinálni egy kapcsolatból/házasságból?


2013. szept. 12. 14:31
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

A macskának nem szabad joghurtot adni, mert laktóz van benne.


Amúgy meg, elég sok szegény ember viselkedik így, ebben nincs semmi meglepő. Ettől még nem kell lenézni őket. Ismerek én is olyan embereket, akik nagyon-nagyon vagyonos családból származnak, na meg olyat is, akik igen szegények. És nem látom azt, hogy a vagyonosnak mindig több motivációja lenne. Ez kultúra kérdése, azt pedig sajnos nem úgy választja meg az ember. A nehéz sorsot is fel kell dolgozni valahogy. Szerintem bizonyos szintig mentálisan egészséges ez a viselkedés. Mint ahogy az is, hogy a vagyonosak a saját egójuk növelése érdekében némileg lenézik azt, akinek nincs 5 BMW-je, netán még egy se. Egy bizonyos fokig ez normális. Nyilván, ha elfajul a dolog, akkor már vannak gondok.


Ezt nekem nem kell magyarázni. Bizonyos szintig ez érthető is, nem is vetek meg senkit, amiért kilép emiatt a kapcsolatból, csak nem feltétlenül tartom ezt a mentalitást megfelelőnek mondjuk egy élethosszig tartó kapcsolathoz. Hiszen, ha a másik tökéletességére alapozzuk a kapcsolatot, akkor az mindig komoly nyomást fog okozni, és a kapcsolatban sosem lesz friss, üde a levegő.


Az ok, amiért a barátod így viselkedett, a szégyen. A szégyen az egyik legerősebb negatív emberi érzelem, és pont ilyesmit vált ki. Valószínűleg szégyellte, hogy irigyli a vagyonotok, és szívesen elfogadna belőle egy keveset. Főleg, mivel pasi, hiszen arra akarta rávilágítani, hogy a pasiknak sokkal komolyabb nyomást jelent a pénz. Pénz, hatalom bármi áron. Nem nézlek le azért, amiért elhagytad, a szerelmet nem lehet erőltetni. Inkább csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a szégyenre nagyon-nagyon erősen kell figyelni, mert minden kapcsolatban jelen van, és csak és kizárólag megértéssel, toleranciával és támogatással lehet rajta túllépni - bármilyen szánalmasnak is tűnjön egy hisztiző pasi.

2013. szept. 12. 21:52
 22/26 anonim ***** válasza:

"A macskának nem szabad joghurtot adni, mert laktóz van benne. "


Megfogtad a lényeget. :D Volt már pár cicám, valamelyiknek a sima tejtől sincs baja, valamelyik viszont fosik tőle, így általában laktózmentes tejet kapnak.

Egyébként meg a joghurt elkészítéséhez szükséges baktériumkultúra termel laktáz enzimet is, ami ugye lebontja a laktózt elvileg. :)


"Szerintem bizonyos szintig mentálisan egészséges ez a viselkedés. "


Szerintem nem egészséges az a viselkedés, hogy pont azon verte le gusztustalan módon az összes kínját, aki elfogadta, szerette, segített neki.

El nem tudod képzelni, hogy milyen undorítóan, vérlázítóan tiszteletlen volt. Olyan szavakat használt, ahogy én még ellenszenves embertársaimmal sem beszélnék, nemhogy a saját párommal.


"Az ok, amiért a barátod így viselkedett, a szégyen."


Ezt én is tudom, viszont jogtalanul szégyellte magát, ugyanis nekem semmit sem számított az ő helyzete, kicsit sem éreztem magam többnek nála, és ezt minden lehetséges módon próbáltam a tudtára adni.


"Inkább csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a szégyenre nagyon-nagyon erősen kell figyelni, mert minden kapcsolatban jelen van"


Miért lenne minden kapcsolatban jelen a szégyen?

2013. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Általában az jellemző, hogy a nők kihasználják anyagilag a pasit, és akkor dobják ki, ha elapadt a pénzcsap (függetlenül attól hogy depressziós lesz-e vagy sem)

Ha a barátod ilyen ganéj alak volt, akkor együttérzek veled, de megmondom őszintén, ennek a fordítottja igaz inkább...

2013. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem minden pasi (nem minden ember, nemtől függetlenül) viselkedik úgy, ha anyagilag nehéz helyzetbe kerül, mint akiről a 20-as írt. Vannak, akik siránkozás, nyavalygás, a másikat rugdosás, hisztizés helyett azon fáradoznak és arra használják a fölösleges energiájukat, hogy talpra álljanak, vagy legalább az adott helyzetből, körülményekből a legtöbbet kihozni.

Na, ez a normális mentalitású viselkedés. Ismerek nem egy ilyen embert, tisztelem, becsülöm őket.

Akik a saját szerencsétlenségüket másokon verik le, pláne azokon, akiket állítólag szeretnek és akik mellettük állnak a nehéz helyzetben, szánalmas, rosszindulatú paprikajancsik és nem "depressziósak". Semmi sajnálatot, együttérzést nem érdemelnek. Főjenek csak a saját levükben.

2013. szept. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen igazad van, kedves # 24-es.


Amúgy a legjobb barátnőm rettentően nehéz anyagi helyzetben van, és a lehető legdurvább módon hullik darabokra a családja, de eszébe sem jutna a párját bántani, sőt, még engem sem, mivel én is mellette vagyok, segítek neki. És végig küzdött, és lám, meg is lett az eredménye, mert talált munkát. :)

Ha egy nő képes ennyire erős és önálló lenni (ugyanis mi a lelki támaszt adtuk neki, amúgy a problémákat igaziból ő oldotta meg totálisan önerőből), akkor egy FÉRFI ne kezdjen már el picsogni, és a másik emberen kiélni a dühét...

2013. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha én tudok normálisan dolgozni akár minimálbérért is, akkor ő ne üljön otthon és depizzen. Nekem nem a munkanélküliséggel van bajom, hanem a hisztivel. Ha én nem hisztizek semmin, akkor egy pasi (legalábbis ha velem akar lenni) akkor szintén ne tegye. Szánalmas...
2013. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!