Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék? Teljesen tanácst...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sztori a következő!


Leszbikus lány vagyok. Fél éve összejöttem egy lánnyal. Előttem neki még nem volt kapcsolata sem fiúval sem lánnyal. (Nekem már igen). Nagyon szerelmesek lettünk egymásba. A szüleink előtt titkoltuk a dolgot. Egyszer mikor anyuék elutaztak elhívtam a barátnőmet, hogy végre együtt tudjunk aludni. Erre anyuék visszafordultak és lebuktunk. Szüleim nagyon kiborultak teljesen kiakadtak. Engem hibáztattak, hogy mindenkit beleviszek a rosszba.. Én voltam a rossz, hogy a barátnőmet elrontom (Azért, mert az előző kapcsolatom végén kénytelen voltam bevallani szüleimnek, hogy mi miatt vagyok kiborulva és bevallottam nekik, hogy otthagyott a barátnőm… ekkor teljesen kiborultak de megnyugodtak, hogy vége van….) És most pedig kiderült… Anyuék hajthatatlanok voltak és mindenféle hülyeségeket mondtak meg vágtak a fejemhez. Akkor megbeszéltük barátnőmmel, hogy beadjuk nekik azt, hogy oké megértettük igazuk van, nem leszünk együtt. Persze ezt csak velük hitettük el. Anyuék lenyugodtak és minden ugyanúgy ment tovább, mint előtte. Gyűlölök hazudni utálok, de ha a szüleim ilyenek nem tudok mit tenni. Pedig nekik is jobb lenne ha nem hazudoznék össze-vissza. És most elméletileg szüleim úgy tudják, hogy nem vagyunk együtt (Pff hogy lehetnek ilyen naívak.. vagy lehet tudják csak jobb ezt hallani fogalmam sincs..) Fura egy helyzet.

Utána még együtt voltunk kb 4 hónapot. Majd a barátnőm szakított velem.

Az indoka a következő volt. Nem biztos az érzéseiben. Meg akarja tudni, hogy én vagyok e az igazi neki, mert most úgy érzi, hogy igen de amíg nem lesz másik kapcsolata ezt nem tudja. Nem tud viszonyítani. Kiakarja próbálni a fiúval.. Nagyon nagyon szeret ezt tudom és ebben egy percig nem kételkedem. Tudom, hogy hatalmas vívódásokon megy keresztül. Hiszen az esze és a szíve teljesen mást akar. Nem tudom mit tegyek. Egyikünk sem bírja ki azt, hogy ne beszéljük mindennap. Azóta is minden ugyanúgy maradt köztünk a testi kapcsolatunk kívül. Érzelmileg még mindig úgy viselkedünk egymással, mint akik együtt vannak. De mégis szakított. Nagyon furcsa és nehéz helyzet.

Azóta eltelt kb 6 hónap. Most a szüleim megint elutaztak.. Megint elhívtam a lányt. Mert megbeszéltük, hogy barátok maradunk. Nagyon sok minden történt velem mostanság és végre tudtunk volna normálisan beszélgetni mindenről… Erre mikor anyukájának mondta, hogy egyik barátnőjénél alszik rájött, hogy hazudik. És bevallott otthon mindent vagyis sok mindent. Teljesen kiborult. Hibásnak érzi magát, mert hazudott a szüleinek.

Persze nem jött le hozzám. Azóta is beszélünk mindennap.

De félek. Annyi minden miatt félek. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem igazán merek már neki írni mert félek, hogy megint lebukik. Nem akarok írni neki, mert nem szeretném, hogy megint hazdjon a szüleinek (főleg, hogy a kapcsolata a szüleivel mindig is nagyon nagyon jó volt) – tehát nem akarom a családi békét megingatni, bár már picit így is sikerült. De nem szeretném, hogy tovább hazudjon miattam.

Mondtam neki bármennyire szenvednék vagy kiborulnék, kilépek az életéből, ha azt szeretné. Persze ő erre azt mondja, hogy soha nem akar elveszíteni teljesen. Mindig a legjobb barátnőm akar maradni és a lelki társam.. És én is ugyanezt szeretném. De szerintetek ez lehetséges? Az, hogy tudom, hogy ő is többet érez én is többet érzek, mint barátság… de együtt mégsem lehetünk.

Ha ő tényleg tovább akar lépni vajon eltud e engedni érzelmileg úgy, hogy az élete részese vagyok?

Egyrészt tudom, hogy nagyon nagyon szeret. Másrészt tudom, hogy nem biztos az érzéseiben, hogy melyik nemhez vonzódik. Természetesen értem őt, ha lehet fiúba is szerelmes esetleg akkor azt választaná….. Szeretném neki a legjobbakat de fogalmam sincs mit tegyek. Nyilván ő azt mondja, hogy beleőrülne ha nem tudna rólam és nem beszélnénk, de így meg azt érzem, hogy nem fog tudni továbblépni, érzelmileg biztosan nem.

Pl. mikor nem voltunk már együtt ő csókolózott egy fiúval és mondta, hogy semmit nem jelentett neki és nagyon rosszul érezte magát, mert úgy érezte, hogy megcsal.

Mi tévő lehetnék? Egyszerűen borzasztó, hogy tudom érzem, hogy nagyon nagyon szeret. De mégsem lehetünk együtt, mert ő nem biztos abban, hogy a lányokhoz vonzódik. Most már találkozni sem tudom, hogy hogy fogunk hiszen anyukája jobban odafigyel már rá illetve nem szeretném, hogy hazudjon miattam… Illetve kérdezte, hogy mi fájna jobban nekem az, ha elveszíteném és nem beszélnénk többet vagy pedig az, ha barátok maradunk és összejön egy sráccal? Szerintetek? És kérdés, hogyha legjobb barátnők maradunk tud e nyitni másfelé?

Hogy mennyire szeretem őt azt szavakkal nem tudom leírni. A legjobbakat szeretném neki. Rossz, hogy valamilyen szinten én vagyok mindennek az oka… Valahol tényleg „én rángattam bele egy kapcsolatba”…. Az, hogy én a szüleimnek hazudtam „egy dolog” utálok hazudni de nagyon furcsák a szüleim sosem értenek meg és sokszor sírtam emiatt, hogy itthon hazudnom kell.. De tudom, hogy neki a szüleivel a kapcsolata minta lehetne.. és valamilyen szinten miattam borult a bizalom a családban. Tudom, hogy ő is szenved és vívódik az érzelme és az esze felett.

Mit tehetnék?



#biszexualitás #leszbikus #szülők szakítás
2013. szept. 15. 15:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Mivel nem lehettek együtt ezért szerintem engedd el..Tudom hogy nagyon nehéz lehet de az idő segíteni fog.
2013. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát csak elolvastam. :D Azért igazán megpróbálhattál volna tömörebben fogalmazni, mert így a fontosabb részletek elvesznek benne.


Hány évesek vagytok?

Nem teljesen értem a problémát egyébként. Attól, hogy valaki biszex még nem jelenti, hogy kötelező jelleggel ki kell próbálnia mind a kettő nemmel, főleg akkor nem, ha ennyire jóban vagytok. Viszont ha nem vagytok tisztában az érzéseitekkel, akkor legyetek egyenlőre csak barátok. Ha ez nem megy, akkor vállaljátok fel a szülők előtt. Előbb-utóbb úgy is be fog ez következni.


"Illetve kérdezte, hogy mi fájna jobban nekem az, ha elveszíteném és nem beszélnénk többet vagy pedig az, ha barátok maradunk és összejön egy sráccal?"


Ezt neked kell eldöntened. Ha fontos neked az ő boldogsága és ahhoz erre szükség van, akkor hagyd, hogy szerezzen magának egy barátot. Ha nem megy, mert túl erős az érzelmi kötelék, viszont mindenképp erre vágyik, akkor próbáljátok hanyagolni egymás társaságát.

2013. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát őszinte leszek nem olvastam végig amit írtál, de a szüleidről meg van a véleményem

oké, hogy egy szülő sem örül neki, hogy ha leszbikus a lánya, de régen rossz ha titkolnod kell előttük ezeket a dolgokat

egyébként tetszik, hogy ilyen nyíltan írsz egy nem hétköznapi dologról, így olyan mintha toleránsabb lenne a világ, pedig nem :/

2013. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha képes volt otthagyni téged azért, hogy kipróbálja magát sráccal, akkor ő mégsem szeret téged úgy, mint te őt. Ez csak duma és terelés.


Ha szeretett volna igazán, akkor még mindig veled lenne és nem csak ilyen "legjobb barátnő" módon.

Meg remélem te is tudod, hogy ez sosem lesz igazán barátság már, hiszen te többet érzel iránta. Meglehet játszani, hogy legjobb barátnők vagytok, de belül úgysem ez lesz részedről.


A szülő dologra meg annyit tudok mondani, hogy ha igazán szeretek valakit, akkor engem nem érdekelne, ha a szülők elleneznék a dolgot. Ez az én életem és nem ők fogják meghatározni, hogy kivel lehetek együtt, kit szerethetek.


Persze nálam nincs ilyen elnyomás szülői részről, de javaslom, hogy te is próbáld megfogadni ezt a tanácsot.



Mindegy, hogy mit tehetnél, fogalmam sincs... én leírtam a véleményem. A lány nem szeret igazán téged, barátok pedig sosem lesztek már őszintén, szóval innentől neked kell döntened, hogy mi lenne a legkevésbé fájdalmas.

2013. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek Titeket. Kapcsolatotok volt és vége lett, pont. Itt a vége. De ez a se Veled se Nélküled szitu kinek kell? Udvariaskodok egymással miközben már réges régen tovább kellett volna lépni. Ha fair akar lenni akkor előbb vagy utóbb...de inkább előbb...kilép a képből. Ha ő nem teszi meg akkor meg legyen benned annyi, hogy fogod magad és odébb állsz. Nehéz lesz. Hiányozni fog. Mindenkivel ez van egy szakítás után. De elmúlik mire kettőt pislogsz. Lépj tovább. Vannak még páran akik Rád várnak és milliószor többett adhatnaknmint egy ilyen lány. Szép volt vele, jó volt vele....de vége. Emészd meg és engedd útjára. Jobb lesz mindenkinek. Hajrá!
2013. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4es válaszololóval szórol szóra egyet értek :) nem is tudok mást hozzáfűzni
2013. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt így leírom, de nagyon nem szép a szüleidtől, hogy ennyire nem fogadják el, hogy a lányokat szereted. Ilyenkor az elfogadás lenne a legfontosabb, főleg szülők részéről! Elég baj, hogy belekényszerítenek téged abba a helyzetbe, hogy hazudnod kelljen, ugyanígy a barátnődnél is. Ha tényleg a saját nemeteket szeretitek, akkor úgyis lánnyal, nővel fogtok élni, ennyi esettel egymással is összejöhettek. Csak szerintem a barátnődet már nagyon zavarhatja, hogy a szüleitek ennyire nem értenek meg titeket, ezért is bizonytalanodhatott el. Persze ez csak az én véleményem, de ezt találom valószínűnek. Én is a lányokat szeretem, de szerencsémre nálam itthon elfogadják, nem kell titkolnom a barátnőmet. Arról legfőképp a szüleid tehetnek, hogy megromlott a bizalom a családban, mert ha elfogadóak lennének, akkor nem kéne hazudnod. A ti boldogságotok kéne hogy fontos legyen nekik!
2013. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!