Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kasszán vagyunk, szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kasszán vagyunk, szerintetek önző vagyok, hogy nem segítek páromnak fizetni a hitelét?

Figyelt kérdés

Társammal mindketten 35 felettiek vagyunk, két éve ismerkedtünk meg, neki van 15 millió forintos tartozása, nekem van megtakarított pénzem, 10 millió forintom, összeköltöztünk, párom szüleihez,egy ikerházban,ők jómódúak, külön részünk van, és nemrég született meg a közös gyermekünk.

Párom fizetése nagyrészt a hitelek törlesztésére megy el, és a rezsire, bár a szülei is sokat segítenek.

Az anyósomnak viszont nem tetszik, hogy én a gyedem egy részét félreteszem, másik részét és a gyerekre és magamra költöm, ennek hangot is adott. Páromat nem zavarja, hogy a megtakarítások az én nevemen vannak, elvégre külön kasszán vagyunk és az az én eddigi megtakarított pénzem. Amúgy meg a gyereknek én veszek majdnem mindent, a gyed meg arra van, hogy ráköltsem.

Anyósommal amúgy is gyakran van konfliktusom, néhány hete azt vágta a fejemhez, hogy önző és számító nő vagyok, és kihasználom a fiát, és hogy az exmenyét jobban szerette, mint engem. Nekem ez nagyon rosszul esett. Ahogy az is, hogy a nővel összejárnak.

Azóta kerülöm, a gyereket sem viszem át hozzá, mert csak kötekedni tud, és osztogatja az ostoba tanácsait, amiktől a falra tudnék mászni. Társam szerint igazam van, és ő is leállította már az anyját.

Kénytelen vagyok elviselni, mert anyagilag segít, és náluk lakunk, de egyszerűen nem bírom azt, hogy ennyi idős fejjel kioktassanak, mintha huszonéves csitri lennék.

Azt hiszem igaz a mondás,anyóstól jobb minél távolabb lenni.


2013. szept. 22. 14:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

2., 5., 7. és 9.-nek köszönöm a választ, más is osztja a véleményem, és nem tartanak önzőnek. Mellesleg nekem a gyerekem jövőjére is gondolnom kell.

Nem vagyunk házasok, élettársak sem, közös háztartásban élünk, de amit külön hoztunk a kapcsolatba, azt külön is kezeljük.

2013. szept. 22. 15:12
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondom, hogy neked be kéne szállni a hitel fizetésébe, végül is a párod vette fel a hitelt annak idején.

De ettől függetlenül nem értem, hogy miért csodálkozol ha az anyósék olyanok veled amilyenek. Az egy dolog hogy felajánlották hogy támogatnak, de most te úgy élsz ott, hogy eltartanak téged. A párod is aki az elmondásod szerint nem a férjed nem az élettársad (akkor ki??) és az anyósék is.. Végül is etetnek, fedelet adnak a fejed alá, fizetik a számlákat, végül is te is használod a vizet, villanyt, gázt.

Az anyósék szemében te finoman szólva egy ingyenélő vagy.. Valahol igazuk van..

Mint írtam nem abban van igazuk hogy a hitelbe nem fizetsz bele.. Ezt teljesen megértem..De hogy 35 év felett simán elnézed hogy idős emberek tartsanak el, na ez nem normális.. és csodálkozol hogy ellenségesek veled szemben???

Könnyű így félretenni pénzt, hogy eltűröd mások rendezzék a te fenntartásaidat is..

2013. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez élősködés, és az anyósod joggal pipa.

Legalább a rezsi felét fizetnéd ahelyett, hogy a segged mereszted.

2013. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!