Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék? Egyszerűen már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Egyszerűen már nem tudom a helyén kezelni a helyzetet.

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. 4 évvel ezelőtt jöttem össze a barátommal. Én egy átlagos család középső gyermekeként sosem nélkülöztem, de nem úszkálunk a pénzben. A barátomék...ellenben igen.Öten vannak testvérek.Elég sok feszültséget okozott köztünk a rangi kérdés,de mind a húga miatt volt. Valamiért, olyan szinten utál, hogy megfogalmazni is lehetetlen. Nem volt olyan nap, hogy akár iskolában, akár máshol keresztbe nem tett volna nekem. Persze, próbáltam vele beszélni, de ő a szemembe mondta, hogy nem vagyok elég jó a testvéréhez. Aztán megpróbáltam elkerülni,inkább nem is mentem hozzájuk többet.

Majd történt egy szerencsés eset. 1,5 évvel ezelőtt az édesapjuk felajánlotta a csajnak, hogy költözzön ki hozzá Amerikába. Hála Istennek, ez megtörtént.

Azután minden rendben volt, a barátommal sem volt köztünk soha még csak egy rossz szó sem. Pár hónappal ezelőtt sajnos anyagi okok miatt költöznünk kellett, és míg anyáék a mamánál,én a barátomnál szálltam meg.

Most hazajött, egészen Januárig, pár nappal ezelőtt. Háromszor annyira beképzelt mint volt, és háromszor olyan b.nkó is. Egyből kikérte magának,hogy én mit keresek ott, majd minden adandó alkalmat megragadott, hogy beszóljon,szemétkedjen és a többi. Már a barátomnak is hiába szólok, rajta meg azt veszem észre, nem is érdekli. Mit tehetnék? Ha lenne hova, elmennék, de egyszerűen már nem tudom helyén kezelni a dolgot, elkerülni meg nem tudom. Iszonyatosan rosszul érzem magam.

Valakinek van tanácsa?

Köszi előre is!



2013. okt. 15. 13:40
 1/1 dtigenerator ***** válasza:
Őszintén nem szívügyem az agresszió, de ha a szép szóból nem ért a spiné, én ott ütnék, ahol fáj. Mármint nem szó szerint, de biztos, hogy ő sem tökéletes, tessék neki visszaszólni. Gerincesen, de csípősen. Csak akkor aláz meg, ha te ebbe beleegyezel, ha te úgy döntesz, hogy ez nem a te játékod, akkor nem fog rajtad fogást találni. Vagy figyelmen kívül hagyod minden megnyilvánulását - mert azért csinálja, mert reagálsz -, vagy szépen megfordítod a helyzetet, és valami frappánssal elküldöd visszkézből a jó büdös francba. Semmi köze hozzád a csajnak. A bátyja döntése volt, hogy veled jár, nem a csajé. A csaj megmondhatja diszkréten a bátyjának a gondjait veled kapcsolatban, de nem szólhat bele, ezt tessék a képébe vágni. Ha a párod meg nem hajlandó belefolyni a dolgokba, megértem. Nem akar választani, nem akar ultimátumot se a barátnőjétől, se a húgától. De előbb utóbb bele kell folynia, mert csak ő lesz az, aki le tudja állítani a spinét. Szóval közöld vele is, hogy nem várod el ugyan, hogy konkrétan szembeforduljon a húgával, de legyen szíves segíteni elcsitítani a konfliktust. Ez legalábbis, ahogy én csinálnám, ez személyiségfüggő, de sajnos a szubmisszív problémamegoldás és az önmagunk meghúzása nem megoldás minden esetben.
2013. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!