Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnék finoman utalni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék finoman utalni a barátomnak arra, hogy igényesebben öltözködjön és figyeljen a súlyára?

Figyelt kérdés
Szép jó estét mindenkinek! 22 éves nő vagyok, néhány hónapja vagyunk együtt a barátommal. Minden rendben lenne, egy pici gondom van vele: nem igazán törődik magával. Tisztálkodik és mossa a ruháit rendesen, azonban abszolut nem ad arra, hogy csinosan nézzen ki. Hajlamos a hízásra is, mostanában felszaladt rá jópár kiló felesleg. Én odafigyelek magamra, az öltözködésemre, a súlyomra, nem vagyok egy sznob, mű, plázajáró nő, de mindig ápolt és csinos vagyok. Ugyanezt várom el visszafele a férfiaktól is. Nem tartom magam felszínes libának, de számomra fontos a másik ember megjelenése is, nem csak a belső értékek. Félek, hogy megsérteném őt, ha ezt szóba hoznám. Ötleteket szeretnék kérni, ki mit tenne ebben a helyzetben.

2013. okt. 15. 21:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tény, ilyennek ismertem meg (kivéve a pluszkilókat), de mivel az jellemvonásait és a tulajdonságati (tehát őt magát) megszerettem, ezért összejöttünk. Azonban az öltözködését -pontosabban az ízlésfocamát- nem tudtam elfogadni. De én ezt egy olyan tulajdonságnak tartom, amin lehet változtatni. Elvégre senki sem tökéletes. :) Ha a jellemén akarnék faragni, az már valóban komoly probléma lenne, és jogos lenne a felvetésed miszerint megakarom változtatni. De eszemben sincs átformálni. Nyilván én sem vagyok mentes a hibáktól, Tőle is megkérdezem jópárszor, hogy mi az ami esetleg zavarja bennem, vagy ami nem tud elviselni stb. Ha olyan, amin lehet változtatni, tudok is rajta változtatni és nem kell önmagamat feladni érte, akkor boldogan megteszem. :) Igazad van ebben "Sz*rt sem ér az a kapcsolat, amiben a másikat az elképzeléseimhez akarom hozzáfaragni." A "dolgozni kell rajta" részt, egyébként a kapcsolatra értettem, nem pedig az emberre. Szerintem így már egyetértünk. :)
2013. okt. 15. 22:17
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jellembeli változtatásnak azt érzem, hogy valószínűleg ő azért szedett fel pár kilót, mert nem az a sportos, diétázós típus. Tehát nem biztos, hogy egy fitt, deltás fiatalembert tudsz belőle faragni, akinek fontos lesz a külső megjelenése, legalábbis nem hosszútávon, ha ő alapból kényelmesebb. Persze lehet, hogy összejön, csak aztán ne legyen csalódás, ha mondjuk most le is fogy, csinosabb is lesz, együtt maradtok X-évet és ő esetleg szépen visszahízza az egészet.

Tehát magát az életstílust, a temperamentumot nehéz felülírni.

2013. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért megpróbálni meg lehet, ha nincs ellenére, esetleg mondhatod, hogy aggódsz az egészségéért, mert ha ez így megy tovább, akkor csak szaporodnak a kilók és az megterhelő a szervezetnek.
2013. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató amit írtál. De majd kiderül, az idő megoldja. Mindenesetre köszönöm a kulturált válaszokat! :)
2013. okt. 15. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!