Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi ez az érzés? Mi a baj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az érzés? Mi a baj velem, és miért van ez az egész? Mit kéne tennem most?

Figyelt kérdés

Van egy problémám, amit elég nehéz megfogalmaznom, de azért megpróbálom, remélem érthető lesz, és adtok tanácsot, mert tehetetlen vagyok. :( Sajnos muszáj hosszúra írnom, hogy érthető legyen, előre is bocsi!!!

17 éves lány vagyok, kb. 1 hónapja szakítottam egy sráccal, 1,5 hónapig voltunk együtt. Ő volt az, akinél életemben először azt éreztem, hogy igen, ez szerelem. A szakítás oka az volt, hogy meg csalt, hazudott, és kiderült, hogy csak szórakozott velem, mert az exével találkozgatott és hát újra összejöttek... Nagyot csalódtam, mert azt hittem, hogy egy 21 éves férfi már érettebb gondolkodású, és a szemembe mondja az igazat.

Miután szakítottam vele, rá kb. 2 hétre megismerkedtem azzal a fiúval, akivel egy suliba járok, Ő 20 éves.

És összejöttem vele, már 1,5 hete járunk, hosszú távra tervez.

A baj a következő:

Önzőnek érzem magam, mert tudom hogy a mostani barátom feltétel nélkül tudna szeretni, és mindent megtenne értem, nagyon elcsavartam a fejét...

De én még most is sokat gondolok a régi barátomra, de tudom, hogy rohadt szemét volt velem, és soha többé nem látom, mert elég messze lakunk egymástól, és egy ilyen bunkóval mégegyszer nem jönnék össze, plusz Ő se keresne már engem többször, mert soha nem is tetszettem neki!

Mégis Őt szerettem igazán, és nagyon félek attól, hogy ez az érzés sosem fog elmúlni, és nem fogom tudni feltétel nélkül szeretni az új barátomat...

Félek attól, hogy az új fiúmat becsapom, hogy közben Ő csak egy pótlék (nem tudom másként leírni)...

De rá is sokat gondolok, szinte minden percben!!! Vágyom a csókjára, az érintésére, elképzelem, hogy milyen lenne vele lenni egy éjjelen át stb.

Mégis félek attól, hogy nem tudok beleszeretni, Értitek?!

Hogy hazudok magamnak is, és neki is!

:(

Tudom, hogy ez így bonyolult, de ez a lényeg.

Remélem értitek a helyzetet.

Szerintetek mit tegyek??? Hogyan tárjam ki előtte a szívem, hogy én is viszont szerethessem Őt????


2009. nov. 12. 10:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit megkönnyebbültem, hogy ezt leírhattam. :$
2009. nov. 12. 10:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy elhamarkodott döntés. Minek kellett egyből összejönni mással?
2009. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert akkor, abban a pillanatban így éreztem helyesnek.
2009. nov. 12. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Sz.tem ne parázz ezen.

Én is voltam már igy, esélyt adtam egy új kapcsolatnak, és végül rájöttem, hogy jól döntöttem, és a szerelem is jött.

Furák vagyunk mi nők...Sokszor kell olyan nekünk, aki egy rohadt szemét, ez valami genetikai defekt lehet.

Én sem tudtam szinte soha egyedül lenni, egyik kapcsolatból másztam az a másikba, lehet önzőség, lehet nem, nah, de ha tetszett a srác (akivel most vagy), ha vágytál rá, miért ne add meg az esélyt?

Semmi sem véletlen, lehet épp ő kellett most az életebe, hogy kimássz a csalódásból.

Ez egyesek szemében szemétség, de ahogy leirtad, sz.tem van rá esély, hogy akár szerelem is lehet belőle.

2009. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ! :)
2009. nov. 12. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Na hasonló cipőben járunk.Nálam az a helyzet(le kell írnom bocsi),hogy 4 évig együtt voltam az első szerelmemmel,szóval 16 éves voltam amikor összejöttünk.Most egy 3 hónapja szakítottunk,és két hónapja van egy új fiú az életembe.Nagyon komolynka látszik,és a srác úgy belém bolondúlt ahogy vagyok.Ezzel nincs is baj,mert szeretem Őt,és hála neki nem kelett sokat szenvednem az exem miatt(bár Ő dobott ki engem,úgy,hogy én halálosan szerettem még Őt!)Elég hosszú távra tervez a srác velem,tényleg.A probléma annyi,hogy az első szerelem az hatalmas volt,mindent elsöprő,nos ennél a kapcsolatnál nem érzem azt a nagy lángolást,viszont ez kemény dió,mert nagyon hiányzik,ha nincs velem a mostani barátom,és vágyom rá,a csókjaira az ölelésére...Viszont a volt barátomra is sokat gondolok,néha hiányzik,és talán nem is Ő hanem az az életforma(megszokás)a közös barátok,a hétvégi programok.Annyit még hozzá teszek,hogy amikor az exemmel összejöttem 4 éve,nálam 2 hónap után jött a szerelem,és azért mert miközben elkezdtünk járni én még abba a fiúba voltam halálosan szerelmes(egyoldalú,plátói szerelem)akivel most vagyok:)Bonyolult történet ez.

Szóval a lényege az,hogy ne bánkódj,lehet hamarosan érezni fogod azt a nahy-nagy szerelmet a mostani barátod iránt,csak hagyj magadnak időt,és érezd jól magad Vele.Én is ezt teszem,aztán majd meglátjuk mi sűl ki.Azt mondják,hogy az első szerelemnél nincs nagyobb.Na de kitudja mi is az az igazi lángolás,még lehet én se éltem át,csak azt hiszem.

20/L

2009. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andrewka ***** válasza:

Tényleg kiszúrás az új fiúval. DE

Egyrészt legyél őszinte vele. Mondd el neki is amit itt leírtál és kérd h adjon időt az érzéseidnek. Ne cspjatok a dolgok közepébe. Lassan haladjatok. Töltsetek sok időt együtt stb. Add tudtára ha úgy érzed közelebb kerültök egymáshoz. De ha úgy érzed mégsem megy akkor azt is közöld vele. Nyílj meg előtte, öntsd ki a szíved. Ha ő is komolyan gondolja akkor nem fog otthagyni. De készülj fel h ez a helyzet neki sem könnyebb mint neked. Gondolj bele milyen érzés lehet h közben egy másik srácra gondolsz. Ezeket az érzelmeket neki kell leépíteni benned h aztán újra felépítse de már saját maga irányába.


Másfél hónap viszont nem olyan nagy idő. Még 17 évesen sem. Nem lesz olyan nehéz felejtni mint gondolod. Legyél sokat az új sráccal éld az életet és nem lesz gond.


22/f

2009. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!