Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A dühkitöréseim elrontják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A dühkitöréseim elrontják a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés
A párommal több mint egy éve együtt vagyunk s mivel hangulatingadozásaim (öröklött, orvos által igazolt) és dührohamaim vannak, elég gyakran összeveszünk. Én, mint a menyasszonya, nem szeretném állandóan kiborítani, nem tudok mit tenni, hogyan csillapíthatnám le magam, pszichológushoz meg pénzért nem tudok járni, mert anyagilag nem engedhetem magamnak - illetve a vőlegényem sem. A kapcsolatunk ettől eltekintve tökéletesen működik, imádjuk egymást, mindent megbeszélünk - még ezeket is. Csak hát ugye, mindenkinek véges a türelme. Emiatt még félek, hogy rám is un és esetleg megcsal, mert ilyen vagyok s mert a munkám miatt csak esténként találkozunk, így legrosszabb esetben minden másnap lefekszünk, viszont ő mivel szexmániás, a napi 4-5 lenne a megfelelő - de ezt ő magának "megoldja". Lényeg a lényeg, hogy félek, hogy elveszítem és az álmaimban is elég gyakran összeveszünk vagy épp máshoz fordul az öröméért. Szóval nem szeretném elveszíteni, mert ő álmaim férfija s két éven belül a gyermekeim apja is lesz, amint összeházasodtunk.
2013. nov. 14. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
én minden dühkitörésednél nyakon öntenélek egy korábban ilyen esetekre előre elkészített vödör vízzel. szerintem pár héten belül megunnál dühkitörni.
2013. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Egy-egy ilyen dühkitörésedkor megkúrnálak keményen aztán lenyugodnál.
2013. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
A probléma gyökerét kell kiirtani,ami történetesen az,ami okozza konkrétan ezeket a dührohamokat.Az,hogy örökölted a hajlamot,egy dolog,de valami oka van ennek a jelenben is,tehát valami nem okés veled,mert valamit nem érzel az életedben megfelelőnek.Légy őszinte magadhoz,mi az,ami zavar a kapcsolatodban úgy Isten igazából,vagy amivel nem vagy elégedett az életedben,legyen az munka,család,karrier,szociális kapcsolatok.Vagy mi az,amit saját magadon változtatnál,belsőleg,külsőleg.Mi az,amit a párodban szeretsz,és mi az,amit nem.Stabil-e vajon annyira ez a kapcsolat,hogy tényleg csak benned van a hiba?Netán abban vagy hibás,hogy valami felett szemet húnysz?Mérlegeld ezeket a dolgokat,mert csak így tudsz változtatni.
2013. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Rendkívül köszönöm a negatív kommentedet, ámbár jogos is. Ezzel felesleges lenne próbálkozni, mert az, amit csinálok, ilyennel nem megoldható, átvitt értelemben már ezeket megkaptam, de hasztalan, még jobban bedühödök.


Második kommentelő: Ezt átadom a páromnak, lehetséges, hogy kivitelezi.


Harmadik kommentelő: Még itthon lakok a szüleimmel, mert nyárra készül el a házunk. Itt pedig a családban lévő hasonló beteggel élek együtt és az egész família rajtam tölti ki a dührohamát, én pedig nem viszonozhatom, különben eléggé elvernek. Így pedig én a páromon töltöm ki, akaratlanul, megakadályozni nem tudom, már próbálkoztam több ezerszer.

2013. nov. 14. 11:50
 5/16 A kérdező kommentje:
L/22, F/32
2013. nov. 14. 11:51
 6/16 ASOT ***** válasza:
100%
Valamivel nem ártana kikapcsolni az agyad időnként amikor egyedül vagy párod és család nélkül, hogy kitisztulj. Értem ez alatt egy egyszerű esti vagy késő délutáni 1-2 órás biciklizést, vagy az esetedben valamilyen sportot ahol levezeted az idegeidet. Ahol ki tudod ezt tölteni, akár venni otthonra egy boxzsákot és ütni verni azt, vagy egy küzdősport ami nem kerül annyiab mint egy pszichológus.
2013. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tudod mi a probléma, akkor változtatni is tudsz rajta...ha akarsz. Nem kell a maszlag, hogy te már próbáltad, meg ez nem olyan könnyű. Nekem is volt pszichiátriai problémám, az orvosok "segítsége" egy kalap kutyagumi, csak önmagára számíthat az ember! És igenis minden problémát meg lehet oldani. Akaraterő, odafigyelés, rááldozott energia kell, és tisztán ki kell tűzni magad elé az elérendő célt.
2013. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző jól mondta. Amennyire én tudom, a dühkitörésekre csak a hajlam öröklött, így lehet ezt kezelni is - nyilván nem feltétlenül van igazam. Ne nyugodj bele abba, hogy ez egy öröklött dolog, amin nem tudsz változtatni, hanem próbáld kezelni és fejleszteni magad, mert ez nem csak a párkapcsolatodra lehet negatív hatással.


Nálam pl jellemző, hogy ha kialvatlan vagyok, akkor hajlamosabb leszek szorongni, és ingerlékeny lenni. Ilyenkor nem egyszer csaptam piszlicsáré dolgok miatt hatalmas balhét férfi létemre. Elkezdtem erre figyelni, és tudatosan kontrollálom magam, mert megtanultam, hogy bármennyire is felhúz valami, tudom magamról, hogy másnap csak nevetnék ugyanazon a dolgon. Ilyenkor inkább kimegyek, szívok egy kis friss levegőt és lehiggadok.


Ha mondjuk orvos igazolta volna, hogy hajlamos vagyok ilyen kitörésekre, akkor még inkább így tennék, mert akkor szakértő igazolná, hogy ilyen esetekben az én problémám okozza csak, hogy felhúzom magam, nem pedig a másik fél, pontosan ezért nekem is kell ezt kezelni, nem neki. Valamiért az emberek többsége egy ilyen igazolás hatására mégis hátradől, és megnyugszik a lelkiismerete, hogy nem tehet a dologról, és mindig erre a papírra mutogat majd, ha konfliktusba kerül.

2013. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!

Sajnos küzdősportra nem mehetek, annak idején jártam, csak a másik családfáról öröklött a porckopás, így az orvosom eltiltott mindenféle sporttól. Biciklizni sem lenne szabad, de mégis ezt szerintem kivitelezem illetve sétálok egy jót vagy kimegyek a friss levegőre és mély levegőket veszek.

Viszont ha például suliban vagy munkahelyen történik ez, hogy nyugodjak le? Valami tippet tudtok mondani esetleg?

2013. nov. 14. 12:41
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyénileg változó, hogy kinél mi jön be. Szerezned kell egy kis önismeretet, mert a tudatos önkontroll legfőbb alappillére, hogy ismered magad annyira, hogy tudod, mivel tudsz hatni önmagadra.


Alapvetően azt javaslom, mindig próbáld meg külső szemmel nézni magad. Elképzelsz egy olyan szituációt, amikor tőled függetlenül két ember között lejátszódik ugyanaz a szituáció, és csak nézőként vagy jelen. Ilyenkor többnyire le fog esni, hogy ha más csinálja ugyanazt a műsort, mint amire te készülsz, te sem adnál neki igazat. Ilyenkor el kell számolni háromig, venni egy nagy levegőt, kimenni lehiggadni, vagy valami, ami neked beválik.

2013. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!