Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne menjen el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne menjen el a párom?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagi gondjaink vannak, ezért sokszor van rossz kedvem és sokat sírok. Párom kérdezgeti, hogy mi a baj és azt hiszi, hogy nem vagyok vele boldog. Hiába mondom neki, hogy szeretem, ő el akar menni, hogy találjak olyan valakit aki mellett boldog leszek. Mit tegyek? Hogyan értessem meg vele, hogy szeretem és ne menjen el?
2013. nov. 29. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
elmondtad neki, hogy az anyagi gondok miatt vagy szomorú? Leültetek megbeszélni? Mert ha igen, akkor tesztek ellene közösen és nem fog elhagyni emiatt. Beszélni kell, ez az alapja mindennek. Közösen meg tudjátok oldani, de ha nem tudja, hogy mi bajod van, akkor az árkot ás közétek, mert mindketten másra gondoltok, mást okoltok feleslegesen.
2013. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nincs pénzünk és gondolhatná, hogy ezért van rossz kedvem.
2013. nov. 29. 09:14
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a férfiak (amúgy a nők sem) nem gondolatolvasók. Sőt, kifejezetten rühellik, ha annak nézik őket. Ha kérdez, válaszolj, ne pedig azon agyalj, hogy "de hát tudhatná". Nem lát a fejedbe, azért kérdez. És ilyenkor illik nyíltan megmondani az igazat, nem pedig hümmögni meg terelni. Az mire jó?
2013. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De hiába mondanám meg neki úgyis az lenne a válasz, hogy majd megoldjuk. De soha sem fog jobb lenni a helyzet.
2013. nov. 29. 09:21
 5/17 anonim ***** válasza:

a férfiak agya tipikusan nem így működik, nekik konkrét válaszok kellenek, tehát igenis állj elé és mondd el, hogy ez a baj

nem gondolatolvasók, a kész tényekkel, mondatokkal tudnak bármit is kezdeni

így magad alatt vágod a fát, ő pedig azt hiszi, hogy ő rontott el valamit

2013. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha elmondom akkor sem lesz több pénzünk.
2013. nov. 29. 09:25
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmondod akkor sem lesz több pénzetek, de legalább tudni fogja, hogy mi bajod van.

Én sem hinném el, hogy szeret a párom, ha nem avat be a gondjaiba. Mondjuk próbálj meg őszinte lenni hozzá, és mondd el neki, hogy nyomaszt. A helyzeten nem változtat, de legalább nem fogja azt érezni, hogy kirekeszted. Ha így folytatod, akkor meg fogja unni a viselkedésed. És igaza is lesz...

2013. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénzhiány a legnagyobb gondotok, hanem a kommunikációhiány!
2013. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Zoli7754 ***** válasza:
Azt mondod a párodnak , hogy szereted őt. Ő talán meg azt érzi, hogy nem szereted.Úgy tűnik, hogy ő nem csinál problémát az anyagi gondokból.Azt tapasztalom, hogy ha két ember igazán szereti egymást akkor az anyagiak nem fognak gondot jelenteni.Ha túl nagy gondot jelent az anyagi, akkor az anyagiak lettek fontosabbak , mint a szeretet.Sajnos ez így működik.Nem ítélkezni akarok, hiszen mindnyájan beleesünk az anyagiak csapdájába, ki így, ki úgy. Én sem vagyok kivétel, viszont azt tapasztalom, hogy amikor a szeretet az erősebb bennem , akkor valahogy mindig megoldódtak az esetleges anyagi gondok is.Ilyenkor mintha a sors is mellénk állna.Mintha azt akarná mondani a "sors", hogy ha igazán szeretsz, akkor megkapod az élethez az alapvető szükségleteket.(persze azért valamit tenni is kell érte)Alapvető szükségleten azt értem, hogy legyen fejünk felett tető, legyen annyi élelmünk , hogy ne éhezzünk. Sajnos legtöbbünknek ez sosem lesz elég , mindig többet akarunk.Az "alapvető szükségletek"sokkal jobban kibővültek annál mint amit említettem.Nincs ezzel semmi gond, , nem szeretnék senkit meggyőzni arról, hogy csökkentse minimálisra az igényeit, viszont úgy tűnik, hogy ezek a megnőtt igények túl sok energiát vesznek el tőlünk, és ez valahogy a szeretet rovására megy.Elvileg a döntés a kezünkben van.Ragaszkodhatunk a "mai világban alapvető szükségletekhez".Akár el is engedhetjük ezen ragaszkodásunkat.Bevallom , időnként iszonyú nehéz.
2013. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Elég sokat veszekszünk a pénz miatt, ezért szerintem tudja, hogy az a baj ezért is akar elmenni.
2013. nov. 29. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!