Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szokhatna le a hazudozá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szokhatna le a hazudozásról?

Figyelt kérdés

Évek óta élünk szerelmi-, és immár élettársi viszonyban (is) a barátommal. Kétségtelen, hogy nem csak én őt, de ő is szeret engem. Az a baj viszont, hogy a kezdetek óta van benne egy amolyan rögeszmés hazudozás. Biztos vagyok benne, hogy nem ellenem irányul, de reflexszerűen megy neki. Egészen kicsitől kezdve egészen nagyokig. Ezek általában kiderülnek (ami nem derült ki, arról persze nem tudok), de gyakorlatilag úgy érzem magam, mintha az anyja lennék, ő meg egy kamasz lenne, aki hazudozik pusztán azért, mert neki úgy könnyebb, de engem nagyon megbánt vele, és hiába kér(t)em, hogy hagyja abba, annyira zsigerből csinálja, néha észre sem veszi magát.

Ismétlem, nem hiszem, hogy ez ellenem irányul, nehezen nyílik meg bárkinek, de nekem egyedül hajlandó jobban megnyílni, igyekszem már a hazugságok után nem hisztizni, kiborulni, mert tudom, hogy attól bedacol (ez is olyan kamaszos dolog).

Az a kérdésem, hogyan szokhatna le (direkt nem azt írom, hogy én hogyan szoktassam le, mert ezt magának kell eldönteni), honnan lehet tudni, hogy ez beteges-e? Tudom, hogy gyerekkorában volt egy olyan trauma, amit talán elfojtott, és így jön ki, hogy most 10 évvel később viselkedik kamaszként, szeretnék neki segíteni.


2013. dec. 4. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen kolleganöm volt, öt sem birtam elvisleni nemhogy egy féfit nem vislenék el. Egy nagyon jó barátnöm is rákezdett, na nem is voltunk mér utána barátnök....

Nem tudnék olyan emberrel élni akinek még azt sem hinném el amit kérdez.... Nem tudom ö le tud-e szokni róla. Lehet nem is akar akkor meg tuti nem is fog.

2013. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnos az èn baràtomnak ugyanez a problèmàja....kapàsbòl hazudik, letagad, mentegeti magàt egy olyan egyszeru kèrdèsnèl is, mint p ki ette meg a maradèk kajàt.... nagyon nehèz elviselni.

azt hiszem ez a kènyszeres hazudozàs egy betegsèg. mennyire sùlyos? tortèneteket is kitalàl? vagy "csak" szàmàra necces helyzetekben hazudik?

èn màr pròbàltam mondani a baràtomnak, h menjunk el egy pszichològushoz, ha akar egyedul, ha akarja elkìsèrem, de mindig csak halogatja, elsiklik a problèma felett. elvinni nem tudom, 33 èves....talàn ha te is megpròbàlnàd ezt megbeszèlni a baràtoddal? talàn o hajlik a segìtsègkèrèsre, mert ahogy ìrtad, ezen te ùgysem tudsz vàltoztatni :/

2013. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Éééés egy újabb példája annak, hogy a nők az idióta bunkókhoz vonzódnak...
2013. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az idiòta bunkò ès a pszichès problèmàkkal rendelkezo emberek kozott van nèmi kulonbsèg. de az ilyen èrtelmi fogyatèkosok, mint te is egy kulon kategòria :)
2013. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak a védelmet, és a másik két normális hozzászólónak a véleményét! Egyáltalán nem idióta bunkó, a legjobb szívű ember, akit ismerek, ezért szeretnék rajta segíteni!

Nem tudnék olyan esetet megnevezni, amikor nem a maga "mentésére" hazudott valamit, hanem csak úgy kitalált volna történetet. Illetve még a kapcsolatunk előtt mondott valamit egy társaságban, amivel jobb színben tűnhetett fel, és azt másfél év együtt járás után vallotta be, hogy nem igaz. Ezen kívül legtöbbször eltitkolni akart dolgokat, amikre rájöttem, és akkor hazudott róla, és később rájöttem az igazságra.

Gondoljátok, hogy próbáljak vele beszélni arról, hogy keressen fel egy szakembert? Nem hiszem, hogy ellenére lenne, már korábban is szóba került feszültségkezelés kapcsán, és nem zárkózna el előle szerintem.

2013. dec. 4. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!