Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a barátnőmnek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a barátnőmnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Már lassan két éve járunk, és az a probléma, hogy az ő családja nagyon .. hogy is mondjam "érdekes". Hülye dolgaik vannak. Szülei elváltak, anyja pszichés beteg, apja pedig iszik. Az a baj , hogy nem tudnak szülőként viselkedni. Mindig mikor kéne valami a lányuknak, egymásra mutogatnak, hogy majd anyád vesz, majd apád vesz. Apja például most kitalálta , hogy ne ajándékozzanak egymásnak karácsonykor, hanem vesz egy nagy tabletet a családnak. Holott barátnőmnek szüksége lenne téli cipőre, kabátra stb, és úgy gondolta majd pénzt kér/kap , hogy tudjon ezeket venni. Az én családom elég jól áll anyagilag, de én nem kérek tőlük pénzt mert 20+ évesen a saját lábamon szeretnék megélni, így felvettem a diákhitelt , pluszban kapok 30 000 forint ösztöndíjat. Így meg tudtam neki spórolni kb 40 000 forintot, amit elrakok neki mivel nemsokára ő is egyetemista lesz, és egy laptop elengedhetetlen lesz majd az ügyek intézésére stb, és a szüleitől már nem várok semmit. Sajnos az anyjával már össze is vesztem, nem lehet velük beszélni. Alapból jófej emberek, csak nem szülőnek valók. De úgy sajnálom szegényt, hogy közeledik a karácsony és nem lesz normális családi hangulat náluk.

2013. dec. 10. 11:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem odaírni , hogy messze lakunk egymástól, persze karácsony környékén elfog jönni hozzánk, dehát az mégsem pótol egy normális családot. Az én szüleim nem tudnak ezekről a problémákról, mert az apám nagyon karakán, rámenős , határozott ember, nem akarom , hogy elkezdjen "intézkedni" . Nem sülne el jól.
2013. dec. 10. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írom le azt, amit gondolok, remélem értékeled, mint véleményt.


Az egy dolog, hogy nehéz a családi élete, és nincsenek támogató szülei a barátnődnek. Az egy másik dolog, hogy te ahogy csak tőled telik, igyekszel támogatni őt, és segíted, ez nagyon dicséretes. DE. Egy ilyen korú lánynak meg kell tanulnia ugyanazt, amire te igyekszel. Főleg úgy, hogy ő tényleg nem támaszkodhat a családjára. Én tudok támaszkodni a szüleimre, ennek ellenére az egyetemhez minden szükséges dolgot saját pénzből vettem (nyári diákmunkák). Az is egy fontos kérdés, hogy pl. tényleg elengedhetetlen-e neki a laptop, a legtöbb szakon ugyanis azért nincsen létszükség rá, kivéve persze, ha az ember egy másik városba jár tanulni.

Úgyhogy én csak annyit kifogásolok ebben a sztoriban, hogy hol van a küzdés a barátnődben. Ő miért nem akar ebből kitörni? Miért nem akarja önmagát támogatni, miért neked kell spórolni számára pénzt?

2013. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van. Vele is szoktam veszekedni emiatt, hogy oké, hogy rossz, de azért ki lehet ebből törni, küzdeni stb, de sokszor olyan lehangoló.
2013. dec. 10. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ismeretlenül rosszat mondani a barátnődről. De van az a típusú ember, aki nem szeret küzdeni. Aki csak lébecol, kiegyezik mindennel.


Szégyenlem magamat, mivel én is ilyen vagyok, de legalább elismerem. Irigyellek téged, és remélem sikerül idővel összeszednem magam és saját lábamra állni.


Azt hogy ebben hogy lehetne a barátnőnek segíteni nem tudom. Neki is kellene diákmunka, végre a saját lábán kéne állni, oldja meg amire szüksége van. Sajnos sokan elvagyunk veszve ebben a világban.

Talán ez a rossz nevelés hatása is, emiatt váltunk sokan ilyen "életképtelenné"

2013. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tevetke ***** válasza:
#4-es, én is ilyennek érzem magam :S
2013. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Költőnő? ***** válasza:

elég szomorú az ilyen család és sajnos nem is olyan ritka, mint hinnénk.

dicséretes, h mellette állsz és támogatod, de egyet kell értenem azzal is, aki azt mondja: meg kell tanulnia a saját lábára állni.

hisz lehet, h Te sem leszel mindig mellette és sajnos a szülei sem fognak jó eséllyel változni.

szóval a véleményem az, h állj mellette, támogasd, de h mindent Te oldj meg helyette, attól óvva intenélek.

meg kell tanulnia önmagáról gondoskodnia.

2013. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!