Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem akarja, hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem akarja, hogy ha összeköltözünk pénzeljem anyámat. Normális?

Figyelt kérdés
A teljes fizumat anyámnak szoktam adni, még így sem tudjuk a számlákat kifizetni. Párom azt mondta, ha náluk lakom akkor ő kezeli a pénzt. Mit képzel magáról?
2013. dec. 22. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Már ne haragudj, kedves kérdező, de az anyád felnőtt ember, volt kb. 40-50 éve arra, hogy felépítsen magának egy normális életet, amelyben el tudja tartani magát. Ha nem jön ki a pénzéből, akkor vegyen vissza az igényeiből.


A párod nyilvánvalóan szeretne veled hosszú távon tervezni, később lakást és családot, amit nem lehet elérni úgy, ha közben még egy harmadik embert is pénzeltek.

2013. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Ezt így nem lehet kategorikusan kijelenteni. Meg kell beszélni. Mindenesetre az én pénzemet ne kezelje senki, maximum a törvényes házastársam, velem egyetértésben. Mindamellett ha családotok lesz, vagy közös otthonra gyűjtötök majd vagy bármi, valóban érthető, ha a párod nem örül annak, hogy hazaadod a pénzt, ami közös kéne legyen. Anyukád esetleg elgondolkodhatna azon, hogy kisebb lakásba költöttön, gondolom, ő sem akar élete végéig pénzt kérni tőled.
2013. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha átköltözöl hozzá, akkor ott fogsz fogyasztani. Ahol fogyasztok ott fizetek. Szerintem elég egyszerű szabály. Ha ezen felül marad még kidobnivaló pénzed, akkor azt add anyádnak.
2013. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Akkor tartson el vagy mit vársz?
2013. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A párom jelenleg munkanélküli, anyámnak pedig van egy csomó hitele.
2013. dec. 22. 21:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás egyszerű: mindenki marad szépen otthon a fenekén.


Vagy azt te sem gondoltad komolyan, hogy majd a párod szülei fognak eltartani, ugye?

2013. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
én nem szeretném, hogy a pénzemet más ossza be. de ennek köze nincs ahhoz, hogy akkor azt várom el, hogy más tartson el. ..ezt a felvetést nem is értem.
2013. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Páromnak csak az apja él, de ő sem dolgozik.
2013. dec. 22. 21:36
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

A párod munkanélküli és ha hozzáköltözöl akkor ő fogja kezelni a pénzedet???

Amúgy az természetes hogy közös a kassza (tehát te is fizetsz a háztartásba ahol élsz) de ez a kijelentés hogy majd ő kezeli a pénzt... Ez egyáltalán nem az egyenlőségről árulkodik. Ti még ne költözzetek össze. Egyrészt miattad mert nem érted hogy a pénzedet arra a háztartásra kell áldoznod ahol élsz másrészt meg a párod érdekes stílusa miatt.

Miért nincs anyukádnak pénze?

2013. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy vannak hitelei amit a nyugdíjából fognak. Persze, hogy segítek neki.
2013. dec. 22. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!