Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről? Anyum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Anyum azt mondta, ha a barátom cigizni kezd, eltilt. Jogos? 17L

Figyelt kérdés

Én is eléggé cigi ellenes vagyok, nem lennék olyannal, aki rendesen szívja.

A barátomat is 'tisztának' ismertem meg, viszont elkezdett elektromos cigizni.

Anyum is cigiellenes, mint kiderült. Valakivel beszélgetett a cigi hatásairól, s hogy az e-cigi valakinek még a szájában felrobbant stb és elkezdte nekem mondani,hogy reméli én soha nem fogok (egyébként nem is akarok) és hogy a barátom sem fog, mondjam is meg neki, hogy nem lehetünk együtt, ha cigizni fog, és ennyit értem megtehet.

Na most, elmondtam a barátomnak, és ő azt válaszolta,hogy nyugodjak meg, mert azt a pár alkalmat anya úgyse fogja megtudni.

Mivel ő akkor szívja, ha a barátaival van. (minden héten 1,2x) Félek attól, hogy rá fog szokni, mert volt már olyan is, hogy ő kérte a barátját,hogy aztán ne hagyja otthon cigit, mert ő is akar....

Akkor folyton fogom titkolni anya előtt az egészet?Mindig falazzak és még én is nézzem és nyeljem el, ha én sem nézem jó szemmel ezt? Vagy mondjam meg,hogy vagy befejezi, vagy.....?

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2013. dec. 23. 12:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tapasztalat hiánya nélkül nézz utána több forrásból is. Ne csak az anyukád véleményét kérdezd meg. Legyél kritikus, ne higgy el semmit, csak amit próbára is tudsz tenni. Kezdetnek nézd meg a videót amit linkeltem :)
2013. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ha én is szívnám,esetleg semennyire nem érdekelne, hogy a barátom szívja és ezek mellett tiltana el anya, akkor nem érdekelne,nem dobnám fel a tiltása miatt a több,mint egy éves kapcsolatom.

De így,hogy engem is zavar kicsit nem tudom mit tegyek, nem igazán anya a lényeg...:S

2013. dec. 23. 12:39
 13/20 anonim ***** válasza:

De akkor a kérdésben miért anyukádat emelted ki?


Szerintem meg kellene kérdőjelezned azt, amit mond. Az összes szavát. Csak azt kell elfogadnod, amit te is igaznak tartasz. 17 évese már nem kontrollálhat.

2013. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az anyádnak mi köze az ő cigizési szokásaihoz? Még ha passzív dohányos lennél megérteném, de egyrészt nem melletted szívja, másrészt meg elektromos cigit, ami másokra nem káros.

Én is dohányellenes vagyok, de azért ennyire nem fanatikus.

2013. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem korlátolhat, párkapcsolatilag pláne.

Ezért is tettem fel a kérdést,hogy erről ti mit gondoltok, mi igaz és mi nem, meg hogy eltudjam dönteni mi a helyes ilyenkor

Mert tényleg,mikor tudom,hogy épp ott van és e-cigizik(csak) akkor is rossz érzés fog el, hogy én őt nem ilyennek ismertem meg, és nem értem, mit élvez benne,miért hiszi,hogy ettől menő? Mert ugye másra nem jó(szerintem) és a többektől vette át.

2013. dec. 23. 12:49
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Én mint dohányos, teljesen megértem a nézeteidet, aggodalmaidat. De komolyan. Viszont egy valamivel illetve két valamivel nem. Add1: érdekesnek tartom anyudat olyan szemszögből (ugyan nem tudom hogy tudja-e) hogy ha kocsmába megy haverokkal az nem indok az eltiltástól, de ha cigarettázik az igen. van egy olyan mondás, hogy a szabad akarat az szent. Ezt nem csak párkapcsolatokban, hanem családon belül, de még baráti körben is TISZTELNI KELL! Ne hagyd, hogy megtörténjen, de ha szereted őt, és ő is szeret téged, (nem tudom milyen mély a kapcsolatotok) akkor egy ilyen dolog, nem szabadna hogy közétek álljon. Elvégre a belső emberi értékeiből nem ront semmit. (ezt úgy írom, hogy most csak a dohányzást mint dolgot, ha más is van, vagy társul hozzá és összeköthető értelem szerűen más a helyzet megoldása.)


Remélem tudtam segíteni.


25/F

2013. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az E cigi nem dohányzás. Ha neked az is zavaró, akkor beszélj a barátoddal. Aztán majd kiderül, hogy te, vagy az a műszaki vacak a fontosabb neki.
2013. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen az összes lány? Ha nincs probléma, akkor csinál...
2013. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy segítetek.

Hát igen, a kocsmázás. A részeg embert anya mégjobban megveti talán, de mikor arról van szó,hogy elmennek, anya nem tudja,mikor és mennyit iszik, ha kérdi tőlem, azt mondom,hogy nem szokott sokat,így ebből nem csinált nagy problémát. Viszont mikor elszóltam magam,hogy az oszt.társaim(akik a barátom haverjai is) e-cigiznek, akkor hozta ezt fel.


Nem tudom én magam sem értem,hogy tudat alatt miért zavar ennyire.Talán azért,mert ő ezt régebb nem csinálta,és épp az fogott meg benne,hogy nem olyan felszínes menőző gyerek, mint mostanában a többség. És most hogy ezt elkezdte más szemmel nézek rá.

Próbáljam meg választás elé helyezni? Félek, elkönyvel egy házisárkánynak. Ezért vagyok dilemmában, hogy mit is kéne tegyek?

2013. dec. 23. 12:59
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül menőzésből fakad ez a szubkulturális tevékenység. Megkérdezel akármelyik "korosabb" embert, aki dohányzik, biztos az sem azért kezdte el. Tény, hogy manapság emiatt mennek bele a fiatalok. De sok esetben összekeverik az egyéni ízlést és az utánzást. Csak egy példa. Annak idején megkedveltem egy sportot ami az Airsoft névre hallgat. Gyakorlatilag egy taktikai játék, ami a paintball-hoz hasonló. Nekem is megmutatták , és tetszett. Láttam benne fantáziát és a potenciális szórakozást is. Anyum rögtön azt gondolta, hogy biztos csak utánozni szeretném, meg beilleszkedni stb stb stb. De én a potenciális mozgást, sportot, szórakozást láttam benne, egy kis adrenalin dömpinget. Nehéz a kettőt elvonatkoztatni.
2013. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!