Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerepek felcserélődése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerepek felcserélődése miatt nem működnek a párkapcsolatok? Vissza kellene térni az eredeti pozícióhoz?

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 28. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
ennek sincs normális családja. csak egy hülye.
2013. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Költőnő? ***** válasza:
100%
azért nem működnek, mert az emberek már semmiért nem tudnak küzdeni vagy kitartóak lenni
2013. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajom ezzel a felvetéssel, hogy ez mind szép és jó, leírva, elméletként papíron... de én az életben 1 kezemen meg tudom számolni, hány olyan férfit ismerek akit teljes testemmel-lelkemmel szolgálni tudnék, mert annyira bízok benne.

Ezért (is) indult meg az emancipáció... mert elegük volt a nőknek abból, hogy a férjválasztásnál eldőlt a sorsuk. Ha jól fogtak férjet akkor működött minden. Ha nem akkor az életüket lehúzhatták a klotyón.


Kevés olyan férfi van a világban akit lehetne szolgálni, aki nem él vissza ezzel a bizalommal, feláldozással.

Ennek az elméletnek csak ennyi a buktatója.

2013. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alfonzával értek egyet, plusz nekem még az a bajom a cikkel, hogy nem értem, hogy a nő feladata, álmai mitől számítanak kevésbé. Miért csak a férfit szolgálni. Miért akkora baj, ha egy nő többfunkciós? Nem ez az alap elvárás? Én megvalósítom azt, ami én vagyok és ez távol van a feleség, anya szereptől, de ettől még boldog kapcsolatban vagyok, mert távol van a társam szerepétől is. Nem válok férfiasabbá ezáltal. Csak nem az otthon tevékenykedés az elsődleges célom. És a társam sem lesz nőiesebb egy kis házimunkától.
2013. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is vicces, hogy a kétkeresős modellre fogja, hogy ilyen sz-r a gazdasági helyzet. Persze, ha el kellene tartani egy nőt, az oldalon a legtöbb férfi azonnal k*rvázná és visszaélne a helyzettel. Nem az ilyen modellekkel van a gond, hanem a fejekben nincs rend, így az országban sem. Én férfi nélkül is eltartom magam és nő vagyok.
2013. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Végig olvastam ezt az egészet és komolyan mondom, néhol még ellent is mond magának. Nekem azt ne próbálja meg senki beadni, hogy csak az a feladatom, hogy egy valakit segítsek és ha valami nem tetszik, akkor továbbsegítem és magától megoldódnak a gondok, mert ez úgy hülyeség, ahogy van. De komolyan. Ez a fazon agyhalott és vak is.
2013. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A csóka vágyálma kicsit olyan mint a kommunizmus: papíron tökéletes, mindenki boldog, a világ minden baját megoldja, csak az a fránya valóság ne létezne...


Előadja magát a téma nagy szakértőjének, csak itt is közbeszólnak azok a csúnya realitások: 39 évesen se feleség, se gyerek. Innentől kb. annyira hiteles, mint egy 180 kg-os diétás tanácsadó...


Az olyan naiv gyöngyszemekről meg nem is szólok, hogy például ha a nő otthon marad a konyhában, akkor a férfi majd 10x annyit fog keresni, mert vállalkozó lesz. Mintha kőbe lenne vésve, hogy minden kezdetben 1 személyes kft. 5-10 év múlva gigamulti lesz évi több milliárd nettó profittal. De ki fog dolgozni a vállalkozásnak "meseországban", ha mindenki más is vállalkozik? És ha mindenki vállalkozik, akkor mi a garancia arra, hogy egy utcában még a 67. étterem vagy 2268. bécsi cukrászda is sikerstory lesz?


Ez is jól hangzik: "Nekünk [férfiaknak] nem az a dolgunk, hogy értsünk titeket [nőket], hanem az, hogy spontán bátorsággal rohanjunk szembe a mamuttal."


Megint ez a bármi áron bátorság szlogen, mintha egy mesében lennénk. Régen is ha nem tervezték meg eléggé a mamutvadászatot, akkor bizony jó néhányan otthagyták a fogukat. Ma is, ha valaki a család összes tartalékát egy inkább érzelmi indokokkal alátámasztott vállalkozásba öli, akkor bizony nemcsak ő, hanem az egész család szopóágra kerül...


Szerintem ez a hapsi csak az álmaiból fabrikált egy ideológiát. Értsd: ő a sikeres vállalkozó, akinek a nap végén egy bombázó lesi otthon minden óhaját, sőt anélkül is spontán elsőosztályú kiszolgálásban részesíti, nem felesel, nem kér, csak szolgál ez a dolga, ettől boldog.


Ez már másnak is az eszébe jutott, filmet is csináltak belőle, ahol a férfiak droidokra cserélték a hús-vér asszonyt :)


25F

2013. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A stepfordi feleségek? Az jó film! :))


Amúgy nekem az jutott az eszembe, hogy mennyire gyenge lehet egy pasi hogy ennyire kell támogatni, hogy csak akkor tud kiteljesedni, ha az asszony mindenben támogatja.


Inkább anyukára vágyik az ilyen, nem feleségre.

2013. dec. 28. 12:14
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem régen sok nőnek volt rossz. Most már sok férfinek is rossz, de a nőknek se lett sokkal jobb.

Sokkal több a bizonytalanság, nincsenek egyértelmű társadalmi-erkölcsi szabályok, amelyek lehettek rosszak, de egy egyértelmű keretbe foglalták az emberi kapcsolatokat.

Az általános bizonytalanság miatt a férfiak közül sokan nem tudnak elég határozottak lenni a párkereséshez, és általánosságban puhányabbak lettek (mondom ezt férfiként). A nőknek hiányzik ez a határozottság, ezért - az emancipáción felbátorodva - ők maguk lettek magabiztosabbak, és ez pedig további bizonytalanságba sodorja a férfiakat.

Az egyedüli megoldás egy új, egyértelmű társadalom-erkölcsi szabályrendszer megalkotása és betartása/betartatása lenne, mert a régihez való visszatérés lehetetlen, és a jelenlegi állapot nem jó.

2013. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Költőnő? ***** válasza:

intelligencia kérdése, h ki különböző helyzetekből mit tud kihozni

van ahol ilyen modell van és mégse boldogok, szal emberfüggő mint minden más. Ennyi.

2013. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!