Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Matematikusok! Mit szóltok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Matematikusok! Mit szóltok ehhez a logikai íráshoz? (lent)

Figyelt kérdés
Tényleg ennyi logikai hiba lenne a melegek elleni érvelésben? [link]

2014. jan. 8. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem fogom elolvasni mert őszintén szólva engem abszolút nem érdekel az egész homoszexuális kérdés. Valaki, az valaki nem. Régen is voltak sőt normálisnak számított és csak a vallás miatt van még az emberekben ez a nagy gyűlölet és ellenszenv a melegek miatt.
2014. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Általában a hétköznapi beszélgetésekben, vitákban tömeges a logikai hiba, az önmagára hivatkozás, a "minden" ellentéte a "semmi", stb. (Sőt,a legtöbb vallás "érvrendszere" egy olyan könyvre hivatkozik, ami maga tartalmazza, hogy az a könyv a tuti igaz).

Itt is ugyanaz a helyzet, mint általában. Nem látok semmi specifikusat az adott témát illetően.

2014. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
És miért a matematikusokat szólítod meg, mi közük nekik ehhez?
2014. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt dokumentum csak egy konkrét témához kötve mutat be tipikus érvelési hibákat. Ugyanilyen hibákat el lehet követni egy politikai vagy személyes vitában is bármilyen témában.


Az előttem szóló (4. hozzászóló) pl. a "szubjektív vélemény", "általánosítás", és "érzelmekre apellálás" érvelési hibába esik. Ez is mutatja, mennyire gyakori, és legtöbben észre sem veszik.

2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

csak belenéztem, de úgy látom, ennek az oldalnak egy gyakorlati példán keresztül való szemléltetése ez.

egyébként meg szíves figyelmedbe ajánlom bármi mellett vagy ellen érveléshez!

[link]

2014. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"Az előttem szóló (4. hozzászóló) pl. a "szubjektív vélemény", "általánosítás", és "érzelmekre apellálás" érvelési hibába esik. Ez is mutatja, mennyire gyakori, és legtöbben észre sem veszik."


Te meg abba a hibába estél bele, hogy képtelen vagy szöveget értelmezni.

Nem érveltem, véleményt nyilvánítottam.

Szánalmasnak tartom(teljesen mindegy, hogy homok vagy nem) hogy valaki ilyen marhaságokkal tölti az idejét.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen így ezzel is csak homokékat járatta le, úgy is egy kalap alá veszik őket.

Ennyi.

2014. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. és 7.!


Szöveget te nem tudsz értelmezni, ugyanis a kérdés feltevője nem a homoszexualitás melletti vagy elleni véleménynyilvánításra hívott fel, hanem az adott dokumentum tartalmára kérdezett rá logikai szempontból.


Sokat kell még tanulnod, mielőtt bárki is ad majd arra, amit írsz!

2014. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudok értelmezni, de ahogy láthattad, nem a kérdésre válaszoltam, hanem, ahogy írtam, szimplán véleményt nyilvánítottam.

Úgy, hogy inkább te gondolkozz el.

2014. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkodom, hogy mi a frásznak írsz ide pocskondiázó véleményt, amikor senki nem kíváncsi rá? Ha másokat fikázni a nemi beállítódottságuk miatt ennyire megy, akkor menj el hozzájuk személyesen és mondd a szemükbe. Ez a topic nem erről szól.
2014. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi köze a kérdéshez a matematikusoknak:D Nem kell ahhoz matematikusnak lenni, hogy az embernek legyen egy kis logikája.

Ebben a táblázatban le van írva kábé az összes dolog, amit valaha felhoztak a meleg kapcsolatok ellen, és valóban egy sem állja meg a helyét. Az ez ellen "érvelő" embereknek ez pusztán annyit tesz, hogy inkább maradjanak csendben ha nem tudnak logikusan érvelni. Már pedig nem tudnak. Minden amit valaha hallottam a témában nyilatkozni, az csupa elfogult és szubjektív véleménynyilvánítás volt, hol intelligensebb, hol paraszt stílusban. Következtetés: a táblázat megalkotója sem volt képes logikus ellenérvet felmutatni. Az nagyobb segítség lett volna homofób barátainknak.

2014. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!