Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ilyen helyzetben? Legyen a szeretőm? Hagyjam békén? LEÍRÁS

Figyelt kérdés

Három éve van barátnőm, és ő az akivel el tudnám képzelni a jövőmet. Nagyon sok minden ő nekem: a szerelmem, barátom, húgom, szóval a lelki társam. (majdnem) Mindenben hasonlítunk és imádom (majdnem) minden külső és belső tulajdonságát és ez kölcsönös. A probléma ott van, hogy félek hogy mindez csak megszokásból van és évek múlva "kihűlt" unalmas lesz a párkapcsolatunk.

Itt jön egy másik lány a képbe akivel kb. fél éve ismerkedtem meg és hasonlóan sok közös témánk és érdeklődési körünk van. Nagyon összebarátkoztunk aztán ahogy telt-múlt az idő, ő (barátnőitől tudom, szóval nekem nem vallotta be)szerelmes lett belém. Ez nagyon meglepett először, majd rádöbbentem, hogy lehet, hogy én is érzek iránta valamit... (bár nem olyan erős ez a vonzalom, de nem hagy nyugodni)

Kérdésem az, hogy mit tegyek? Két opciót látok:

1. Hagyom a második lányt a francba, maradunk barátok (vagy az se) engedelmeskedem az ész szavának és nem kockáztatom a (most még) tökéletesen működő viszonyt a párommal. ÉS hátralévő életemben attól RETTEGEK, hogy egy újabb kapuzárási pánik (mert ez az nem?) és több megfásult év után ennél sokkal durvábban szegném meg a szabályokat, aminek nem csak a mi kettőnk, hanem akár (rossz esetben) több gyermekünk is meginná a levét. ( igen ennyire előre tervezek vele :)) (reménykedem hogy ez a megromlott kapcsolat SOHA nem következik be)

2. Megpróbálkozok egy rövid kapcsolatot kialakítani a második lánnyal(ami nem biztos hogy összejön, mert ez tőle is függ), aminek meghatározott végpontja van. Teljesen titokban találkoznánk. Ennek (a végtelenül gerinctelen oldala mellett) az a pozitívuma, hogy tapasztalatot szerzek és a jövőben nem (biztos hogy...) kerülök ilyen "válságokba". Eközben attól rettegek, hogy a fenn említett félelmem még így is megvalósul (elhidegülés stb.) VAGY kiderül az egész és ezzel ér véget a viszonyunk (a barátnőmmel, aki mellesleg az első nő az életemben).

Ebből az egészből lehet, hogy sokaknak annyi szűrődik le, hogy van nőm és "kell egy másik pina is", ami lehet hogy teljesen igaz, de én bízok abban, hogy mások is éltek meg hasonlókat és átvészelték bármilyen eredménnyel.

("Szüneteltetést" ne ajánljatok mert, biztos, hogy nem menne bele és pont emiatt romlana meg minden, "mert hogy én őt nem szeretem már" stb...)

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2014. jan. 8. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne merd otthagyni a barátnődet... :)
2014. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Borzalmas vagy! Te tudod, de szeretőt ne tarts, ne kamuzz, ne csalj! Vagy az egyik, vagy a másik, vagy légy egyedül aztán kefélj mindenkivel! Hagyd a dumát! Te csak azt nem veszed észre, hogy a barátnődnek is van lelke, ami k---rvára tud fájni! Majd behozol valami jó kis nemi betegséget... Meg ugyan már, rég nem tökéletes a ti kapcsolatotok!
2014. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a második opciót választanám.
2014. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én a gyanútlan barátnődet sajnálom igazán. :(
2014. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat ami kettőtök közt van már nem tökéletes koránsem, oké előretervezel, de minek, ha közben úgy érzed más lányok is eltudnák csábítani a fejedet... ha igazán szereted a barátnődet, ha ő az igazi, másba nem leszel szerelmes még fellángolás sem én így gondolom. Tetszhet más lány, ez természetes, de amit te most leírtál, igazságosabb lenne ha elhagynád a barátnődet, ha úgy érzed elkezdtél másba is szerelmes lenni.. Tudod van az a mondás, hogy ha szerelmes leszel egy másik lányba, válaszd a másodikat, mivel ha eléggé szeretted volna az elsőt akkor nem jött volna a második...
2014. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon örülök, hogy kifejtitek a véleményeteket és komoly válaszokat adtatok. :)
2014. jan. 8. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm pontosan ugyanilyen szituban volt évekkel ez előtt. A második opciót választotta. Lebukott természetesen. A barátnője szakított vele. A másik csajjal két évig volt együtt erőltetett menetben. Azóta is az átvert exbarátnőt siratja.

Sok sikert.

Téged most a kíváncsiság hajt. Akárhogy is döntesz most nagy valószínűséggel egy későbbi időpontban rossz döntésnek fogod érezni. Azt hiszed, hogy biztos lemaradsz valami ennél sokkal fantasztikusabbról. Tényleg azt hiszed, hogy minden bokorban jó kapcsolatok teremnek? Annál többet mint amit elmondtál erről a lányról nem tudna neked adni a másik sem. Az egyetlen ami jobban vonz benne, hogy új, ki szeretnéd próbálni milyen mással. Nézd, én nem mondom, hogy ne csináld. Csak a második opciót ne válaszd ha van egy kis eszed, mert ha belebuksz, márpedig borítékolhatjuk, hogy kis kezdőként bele fogsz, akkor onnan nincs semmilyen visszaút. Ha nagyfiú vagy, akkor vagy maradsz a járt úton, vagy a második csajt választod. Egyik sem gusztustalan mint az általad felvázolt kettes számú lehetőség. Vállald a felelősséget! Ha ahhoz elég érett vagy, hogy "felnőtt" párkapcsolatod legyen, akkor már komoly döntéseket is kéne tudnod hozni. Biza.

Választanod kell, nincs mese. Akarsz te akkora csalódást okozni a lelki társadnak, hogy azt kelljen megtudnia, hogy megcsalod? Naaaa, miféle lelki társ vagy te akkor?

2014. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tele van érvelési hibával a leírásod... félelmetes... pl. attól mert most megcsalod ezzel a csajjal a bnődet, egyáltalán nem biztos, hogy legközelebb nem fogod. Sőt nagyobb az esélyed, hogy kiderül és tényleg szakítás lesz a vége a bnőddel.

Szerintem rosszul méred fel az esélyeidet... maradj a bnőddel.

2014. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bakker :O!!! Bocs, csak a történeted kísértetiesen emlékeztet valakiére.Szóval Elég nehéz helyzet.. Át tudom érezni teljesen, úgyhogy nem ítéllek el. A helyes persze az lenne, ha kitartanál a barátnőd mellett,mert az eszed azt mondja, de ilyen helyzetben inkább a szívedre kell hallgatnod.Az érzések sokszor nem egyszerűek és megmagyarázhatatlanok:/. Azt kéne tudnod, hogy a barátnődet mennyire szereted. Úgy igazán. Gondolkodj el, hogy tényleg csak ennyi-e a problémád a barátnőddel, vagy pedig van más is ami iatt "meginoghatott"a kapcsolat? Lhet, hogy van valami ami nem jó, csak még magadnak sem mered bevallani, ezen el kell gondolkodni. 3 év hosszú idő ez alatt kiismerhetted rendesen.

A másik lány: Ismerkedj még vele szerintem, ha valami miatt tényleg felkeltette az érdeklődésed, lehet, hogy oka van ennek.Simán lehet, hogy lesz belőle valami. Amúgy vele csak barátok vagytok egyenlőre, vagy már volt köztetek valami? Gondolom tudja, hogy van barátnőd.. Milyen gyakran találkoztok?

Bocsi a sok kérdésért(ha gondolod privátban is válaszolhatsz rájuk) csak kíváncsi vagyok,meg talán ezzel többet tudnék segíteni, most ennyit tudok mondani,

2014. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!