Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltozni-megváltoztatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozni-megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Sok kapcsolatban szerepel a szakítás egyik fő okaként, hogy "Meg akartál változtatni.". Szerintem ez csak merő vádaskodás annak a szinonimájaként használva, hogy már nem szeretlek. Ha ugyanis az ember szerelmes, törekszik arra, hogy a másiknak tetsszen és minél tovább tartson a kapcsolat. Ha valaki ezt úgy éli meg, hogy a másik a személyiségét akarja megváltoztatni, akkor már nem is szereti igazán. Mit gondoltok erről?
2014. jan. 9. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
ha szereted úgyis megváltozol érte... ha meg akarod változtatni, akkor nem őt szereted..
2014. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te sem szereted a másikat igazán, ha azt akarod, hogy megváltozzon. Jó esetben két ember úgy jön össze, hogy elfogadják a másikat. Lehet változatni apróságokon, lényegtelen dolgokon de ha számomra fontos dolgokban akarja valaki, hogy változzak, azokban nem fogok. Attól még, hogy valaki szerelmes, nem kell önmagából az égvilágon mindent feladnia a másikért... (Normális ember nem is várja ezt el a másiktól.)
2014. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ez fogós kérdés. bár amikor elemezgettem a párkapcsolatunkat az exemmel, akkor én soha nem gondolkoztam ilyeneken. szerintem nem befolyásol egy kapcsolatot ez a téma. csak ilyen közhelyként vagy sztereotípiaként van jelen, amolyan tiniszerelmeknél, ahol a kapcsolat olyan dolgokra épül, vagy olyan dolgok határozzák meg illetve befolyásolják, mint az idézetek, tinibölcsességek, felnőttektől hallott dolgok, filmekből látott momentumok, állítások, stb.

mert ha megvizsgáljuk néhány aspektusból ezt a "meg akartál változtatni" és e tartalmú mondatokat, akkor egy totális abszurdummal találjuk magunkat szembe, mert ez egyszerűen jelentéktelen.

2014. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó, hogy teljesen megváltozzon, hiszen akkor össze sem jöttek volna. Hanem arról, hogy személyisége fejlődéseként, önmaga javításaként élje meg az apróbb változásokat, amelyeket, ha nem tesz meg, elveszítheti azt, aki fontos számára.
2014. jan. 9. 14:24
 5/10 PearlDiver ***** válasza:

Ez az egész az önzésre és a kompromisszumképességre vezethető vissza.

Minden kapcsolatban vannak olyan helyzetek, amikor úgy érzed, a másik valamit nem úgy csinál, ahogyan te szeretnéd/neked kényelmesebb/szerinted elfogadható (tegyük fel, hogy az összhang azért megvan, működik a kommunikáció köztetek és szeretitek egymást).

Ilyen helyzetben ha tudod jó szívvel azt mondani, hogy a szeretetem erősebb feléd, mint a ragaszkodásom a saját elképzeléseimhez, belenyugszol és nincs utána tüske benned, akkor győzelmet arattál és fejlődőképes vagy a kapcsolatban. Ha ez oda-vissza megvan, akkor már jobbak vagytok, mint a párkapcsolatok nagyon nagy része!

Persze amíg szerelmes vagy és elfogult, könnyű elsiklani az ilyen dolgok felett. De érdemes még az elsöprő érzelmek idején elkezdeni ezt gyakorolni, mert akkor nem olyankor kell elkezdeni, amikor már egymás után előjönnek a különbségek.

És ha mindez nem megy, és mondjuk hónapokig nem megy, akkor érdemes elgondolkodni, mit tudtok egymással hosszú távon kezdeni.

2014. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Általában ha két ember összejön, a kapcsolatuk legelején felszínesek, igyekeznek csak a jó oldalukat mutatni... aztán pár nap/hét/hónap, és előbb-utóbb úgyis kibújik a szög a zsákból. :) Ilyenkor kezdenek el általában "változtatni" egymáson/önmagukon az emberkék. Valakinek összejön, valakinek nem, valaki pedig nem hajlandó belátni, hogy a kapcsolat egy részében a személyisége megfelelő vagy talán tökéletes volt, viszont miután a gátlások megszűntek, igenis megmutatta az arca hibás oldalát is, amin bizony változtatni kell. :)
2014. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6


Normális emberek úgy jönnek össze, hogy ennél azért kicsit jobban ismerik egymást. Aki meg úgy jön össze valakivel, hogy csak ennyit tudott róla, hogy "milyen kedves és vicces", de semmi mást, az meg ne csodálkozzon.


Ennyi erővel akárki összejöhetne akárkivel, mert "kedves és vicces" bárki tud lenni átmenetileg, aztán később ha kiderül, hogy totál összeférhetetlenek, az se gond, majd megváltoznak!

2014. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Van olyan is, hogy valaki nem tartja tiszteletben a párja önállóságát, és beleszól olyan dolgokba is, amibe nem kéne. Ez elég idegesítő, ilyenkor el tudom képzelni, hogy a kritizált fél csalódik és azt érzi, hogy nem elég jó a másiknak, mert meg akarja változtatni. Alapjában véve azonban azt gondolom, hogy a személyiségünk jó esetben felnőttkorunkban is fejlődik, és természetes, hogy két egymáshoz közel álló ember hatást gyakorol egymásra. Egyébként minden más is ezt teszi, folyamatosan szocializálódunk, különböző szerepekbe lépünk, elvárásokhoz, normákhoz igazodunk... ezeknek egy része beépül, belsővé válik. Olyan párt kell találni, akinek el tudja az ember fogadni az értékrendjét, hasonlóak az elképzeléseik a jövőről, és akkor nem lesz gond.
2014. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sok igazságot fogalmaztatok meg, köszönöm az együtt gondolkodást. Talán még annyit a témához, hogy addig

könnyebb változni, amíg az ember a másikat legalább annyira szereti mint saját magát (ha nem jobban), de amint ez elmúlik, sokakban sértődöttség, az "én úgy vagyok jó, ahogy vagyok, rajtam ne akarjon senki semmit változtatni" érzése kerekedik felül. Ha pedig ez így megfogalmazódott, annak a kapcsolatnak befellegzett...

2014. jan. 9. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Marhaság.


Ha valaki azért szakít, mert a másik meg akarta változtatni az igen is lehet valós.


pl


Egyik exemnél: halál féltékeny volt minden lényre a közelemben: ha pl fiú osztálytársammal szóba mertem állni akkor azt mondta hogy biztos nem csak beszélgettünk hanem megcsaltam.

Ha a barátnőimmel lógtam, akkor azt mondta biztos nem is velük voltam hanem pasival és megcsaltam.

Ezek után már mondogatta, hogy ne menjek már folyton el másokkal, hanem vele legyek... később megpróbált bekorlátozni engem, hogy nem mehetek sehova. én csak vele legyek, csak vele beszélgessek, másokhoz hozzá se szóljak. Ne lógjak a barátnőimmel, barátaimmal, mert akkor nem is szeretem őt, ha én másokkal is lenni akarok.....


Magyarul, ha rajta múlt volna, akkor bezárt volna a 4 fal közé, megfosztott volna a társasági életemtől.


Hát persze... majd pont egy ilyen pasival fogok maradni, aki ilyen szinten azt akarná hogy az ő kedvéért lemondjak a szabadságomról....megváltozzak.


Hát nem.


Próbáltam persze megbeszélni vele sokszor, de nem használt. A végső szakítás már azért volt, mert megcsalt, utána én szakítottam, erre meg felpofozott. Visszaütöttem, és utána végleg szakítottam.


Még akkor is érzelmileg megpróbált azzal zsarolni hogy akkor öngyilkos lesz...mondtam hogy hajrá...nem érdekelt.


27/N

2014. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!