Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi van akkor, ha minden a két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha minden a két ember kapcsolata ellen szól? Anyagiak stb. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pár hónapja lett vége egy több éve tartó kapcsolatomnak és 3 hónapja megismerkedtem egy sráccal.. Fura, de már az elején mikor csak úgy elkedtünk beszélgetni éreztem valami nagyon erős vonzalmat iránta, tudtam, hogy nagyon fog még érdekelni. Sokat beszélgettünk interneten, találkozgattunk stb. Azonban van egy hatalmas hiba az egészbe. Az, hogy 2 totál különböző ember vagyunk.. anyagi szempontból. Ő kicsit átlag alatti anyagi hátterű családban él, míg nekem semmi okoma panaszra és az exem is rendkívül tehetős, komoly ember volt. Sajnos a családom is olyan, hogy mindenképp olyat akarnak mellém akinak van egzisztenciája, életcélja, biztos anyagi háttere. Mikor anyukám meghallotta ezt a fiút teljesen kikelt magából, hogy én ezt nem tehetem meg, nem való hozzám és ne is merjek vele mutatkozni. De engem EGYÁLTALÁN nem érdekel a pénz, vagy, hogy nincs pénze! Én kiállok mellette a barátaim és a családom előtt is. Rendszeresen van belőle itthon balhé, de képes vagyok a szüleimmel is összeveszni miatta. A másik bökkenő, hogy az ő haverjai sem fogadnak el engem. Sőt, kifejezetten utálak, holott nem is ismernek csak látásból. Mindig bíztatják ezt a srácot, hogy ne akarjon tőlem semmit, nem vagyunk egymáshoz valók és csak csalódni fog. Soha nem fogadnának el a barátai. És ez hatalmas nyomás rá, mert neki kb a barátai a családja.. és látom rajta, hogy fél, nem tudja mit tegyen. Túl sok ez neki... Pedig amikor együtt vagyunk elmondhatatlanul jó, borzalmasan régen éreztem ilyet. Én komolyan beleszerettem ebbe a fiúba és képes vagyok bármeddig elmenni, hogy együtt legyünk, minden akadállyal szembenézve. Attól függetlenül, hogy ilyen az élete egy nagyon rendes,jószívű fiú, dolgozik is és sportol. Szóval nem egy semmirekellő. Nem tudom mit tehetnék még. Hagyjam, hogy szabadon döntsön és ne is forszírozzam tovább a dolgot? Milyen jövője lehet egy ilyen kapcsolatnak? Szerintem csak akkor tudna működni, ha ő is ennyire eltökélt lenne mint én minden félelem nélkül.. 22/L

2014. febr. 7. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha téged pl nem akadályoz az ő anyagi helyzete(pl rendben van,ha nem mentek később közösen pár napra nyaralni,vag kirándulni, illetve ha a lakáson kívüli programokat nem tud számodra megadni), akkor nem lehet gond.


Szerintem még korai ilyenek miatt szakítani.Pl lehet, hogy majd lesz jobb munkája és közösen is tudtok már több pénzhez jutni. De nyilván ehhez idő kell...


Ha hosszútávon gondolkodsz,akkor érdemes belegondolni, hogy milyen hiányosságok lehetnek az anyagiak miatt.

2014. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ti huszonévesek vagytok, ilyen aggyal?


Rögtön egy megjegyzés: az, hogy nem szórja a pénzt, még nem azt jelenti, hogy ne lenne életcélja.


Aztán meg ki nem tojja le a pénzt a szerelemben? Nálunk is jelentős vagyoni különbség van a javamra, de fel se merült bennem, hogy ez zavarjon.


Barátok, haverok, ismerősök? Ne nevettess... egy igaz barát elfogadja, hogy kit szeretek. Aki meg nem, az nem igaz barát, ergo rá miért hallgatnék?

Meg most az érzéseimet nem az fogja meghatározni, hogy a haver mit gondol a barátnőmről. Ma is egyik barátom arról győzködött, hogy biztos jó-e nekem ez a kapcsolat, megéri-e? Na és? Megmondtam neki, hogy igen, és akárki akármit mondhat, semmin nem fog változtatni.


Igazából eddig SEMMI komoly érv nem szól a kapcsolatotok ellen.


A család már rázósabb dolog, de basszus, felnőttek vagytok, nem anyuci-apuci dirigál már.


Bár én úgy sejtem, az igazi problémát elhallgattad. Hogy ő közel sem szeret téged annyira, sőt...

2014. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy ő szeretne mindig találkozni. ő volt az aki mindig megkeresett és ő mondd mindig olyanokat amik reményt adnak. Ezért írtam, hogy látom rajta, hogy nehéz helyzetben van.Zavarja az anyagi különbség és azt is tudom, hogy fontosak neki a barátok.. de én is úgy gondolom, hogy egy felnőtt embert ez nem befolyásolhat. Csak ő úgy gondolja, hogy ha engem választ akkor elveszíti a barátait. Pedig akkor azok valóban Nem igaz barátok voltak. De én nem próbálom meggyőzni semmiről, nem papolok neki.. Rábízom a dolgot és hagyom hogy alakuljon. Ha úgy jön ki, hogy nem megy akkor sajnos ez van. Én úgy érzem, hogy eddig mindent megtettem. Vannak dolgok amiket pedig nem tudok befolyásolni.
2014. febr. 7. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor eléggé rosszul jött le az írásodból.

De most ha ő állandóan hajt rád. Te meg szintén szereted őt. Akkor hol itt a probléma?

Oké, értem, az úgymond "barátok"... de csak ismételni tudnám azt, amit mondtam.

2014. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veled teljesen.. Én is így gondolom, hogy akkor nem kellene, hogy probléma legyen. Na de majd kiderül..
2014. febr. 7. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor miért probléma?

Kettőtök között a kommunikáció rendben van?

Tudja, hogy téged nem izgat a vagyoni különbség?

2014. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden rendbe van teljesen, jól kijövünk, megértjük egymást. És számtalanszor elmondtam neki, hogy engem nem érdekel a pénz, se semmilye anyagi dolog. De mégis azt látom, hogy ezt nem tudja felfogni rendesen. Frusztrálva érzi magát, hogy pl. ő nem tudna nekem venni ezt-azt, vagy nem olyan kocsija van stb. Holott ez engem abszolút nem érdekel! Talán idő kell neki mire erről megbizonyosodik, vagy foglalmam sincs mert a férfiak agyával már egyszerűen nem tudok gondolkozni..
2014. febr. 7. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!