Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amióta a barátnőm felhozta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amióta a barátnőm felhozta a gyerek témát, ha rá nézek a szabadságom elvételét látom, valami tipp?

Figyelt kérdés
25 vagyok a barátnőm 26. Még egyetemista vagyok 1 évig. Tavaly jött fel először a téma, hogy ő már azért pár év múlva szeretne gyereket szülni, mert nem akarja, hogy "a biológiai órája az utolsókat üsse". Én pedig mondtam neki, hogy persze, lehet róla szó, de suli után még mindenképp 2 évet dolgozni akarok. Ő ezt megértette, elfogadta, de azóta ha rá nézek, vele vagyok, úgy érzem nekem ketyeg az órám. Az még nem is baj, hogy más nővel nem lehetek, de úgy érzem, hogy a szabadságom napjai meg vannak számlálva. Nem tudom leküzdeni az érzést. Egyébként 3 éve vagyunk együtt, és tudom, hogy nem találnék kedvesebb lányt, mint ő. Csak azok az érzések....Volt már veletek hasonló? Hogy tudnám ezt leküzdeni?

2014. febr. 10. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Menekülj,mert egy életen keresztól csak szaros pelenka cserélés marad neked!
2014. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt érzed csak, akkor szakítsatok, legyél olyan jó hozzá, hogy nem húzod az idejét. Nálunk most lesz aktuális a babatéma, és én is férfiként átéltem ezt, csak köztünk 4 év van, idén lesz 33, és én anno gondolkoztam ezen, és volt is belőle balhé, hogy ki mikor akar gyereket, de megoldottuk. kompromisszum kell, de tényleg ha csak ezt érzed, akkor szakíts és légy olyan jó hozzá, hogy nem rabolod az idejét. Még most éld ki magad és dugj más lányokkal, nem akkor amikor van már két gyereked, és válás lesz belőle meg a gyerekeket is megviseli a dolog.
2014. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

A gyerekvállalás az élet nagy döntése, még akkor is ha ezt minden áron el akarják bagatelizálni, és állandóan kampányolnak mellette, hogy ez mennyire olyan dolog, amibe csak úgy vágj bele jó lesz.


Az első ami megütött, és reagálnék rá: Ha nem vállalsz babát akkor sem léphetsz félre a barátnőd mellett :) Vagy úgy gondoltad majd még tombolsz kicsit mellette/nélküle?


A másik meglátásom (ez megfigyelésem), hogy ha nem a pasi hozza fel a baba témát, az majdnem mindig sokként éri. Feltételezem a részéről egy a pár év, ez max: 30-ig jelenti nála. Szóval ő már valójában fejben a házasság/baba/család álmokat szövögeti. Az első amit javasolnék, hogy hagyj időt magadnak, hátha benned is megérik az apai érzés. Ez egy érzés, amikor ránézel egy kisgyerekre és azt mondod "nekem is kell egy ilyen" :) A másik, hogy ne hagyd erőltetni a dolgot, ha az egyik fél nem akarja, annak baj lesz a vége. És egy gonosz tanács (nem ismerem a hölgyet, ezért most rosszhiszemű leszek bocs) figyelj te is oda a védekezésre, nehogy "véletlenül" a tabletta a dobozában maradjon...Mert ilyet is láttunk már szép számmal

2014. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
3-as utolsó részével egyetértek. Gumi kilyukasztás...
2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Te úgy mentél bele ebbe a kapcsolatba, hogy nem akarsz egyáltalán gyereket, vagy csak a közeli jövőben nem? Mert ha nem akarsz még évek múlva sem, akkor most kellene megmondani neki, és nem húzni az idejét, hogy találhasson valakit, aki akar gyereket. De úgy is felfoghatod, hogy annyi minden történhet még, lehet hogy szétmentek, lehet, hogy belenőssz ebbe a dologba, és már te fogod akarni a gyereket, szóval tök felesleges ezen kattogni, mert az érzéseid még megváltozhatnak. De ha egyáltalán soha nem akarsz gyereket, akkor tényleg ne rabold az idejét.

1-es: Te hülye vagy, fiam. Ha mindenki így gondolkodna mint te, már rég kihalt volna az emberiség? Mi az, hogy egy életen át? Egy kapcsolatnak igenis valamerre tartania kell, és egy idő után igenis hozzátartozik a gyerek, kivéve, ha tudatosan gyerektelenek maradnak, de ezt senki nem döntheti el egyedül.

2014. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

En nokent erzek igy, kedves kerdezo. Bar szerencsere az en parom szinten nem akar gyereket, de ugy erzem, hogy ha egy napon feljonne a tema, akkor o hozna fel.


Bizom benne, hogy nem fogja felhozni, mert nem mindenkinek valo az, en egyaltalan nem vagyom ra, pedig mar nem vagyok tini.


Majd addig meg meglatod, adj magadnak idot. Ha eleve tudod, hogy egy napon szeretnel gyereket, akkor ugyis meg fogsz baratkozni a gondolattal.


Amennyiben 1 even belul nem erzel valtozast, engedd szabadon a baratnodet, hadd talaljon maganak egy ferfit. Legalabbis en ezt tennem :-)

2014. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Menekülj :D
2014. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szamo77db ***** válasza:
17%
Nekem nincs gyerekem, de az ismeretségi körben megfigyeltem, hogy a gyerek születése után a szülők a gyerek rabszolgájává válnak. Éjjel-nappal kelni kell hozzá, mert befosott vagy éhes vagy melege van, fázik, meg mit tudom én, mi baja lehet még. Én nem bírnám ki, hogy másfél-két évig ne alhassam ki magam, nappal dolgozzak, éjjel szarozzak (szó szerint)! Azt mondják, semmi nincs véletlenül. Lehet, nem véletlen, hogy nekem úgy alakult, hogy nincs gyerekem. Valószínűleg nem bírtam volna idegekkel! Másoktól is hallottam, hogy az első életév maga a pokol! A szülőknek se éjjelük, se nappaluk a babától, mert a legváratlanabb pillanatokban bődül fel az ordítás és rohanni kell a babához! Nem tudnak egy filmet megnézni, egy könyvet olvasni, semmit! Nem véletlen a megrázott baba szindróma, amikor a szülő már mindent megtett, de a baba csak ordít és a szülő felkapja és jól megrázza, miközben ordít rá, hogy maradjon csendben. Ilyenkor a baba többnyire agysérüléseket szenved vagy meg is hal! Hallottam olyan esetekről, hogy az üvöltő babát földhöz vágták és széttaposták! Szóval mindenki alaposan gondolja meg, mielőtt a hurokba dugja a fejét!
2014. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nézd, komoly kapcsolatban egy 25 éves nőnél teljesen természetes, hogy felmerül a családalapítás gondolata.

Mi is már aktívan tervezünk a férjemmel (25 és 30 évesek vagyunk), de amikor azt mondom, hogy pár év múlva szeretnék gyereket, komolyan is gondolom, és eszemben sincs 1-2 éven belül szülni, a 4-5 sokkal reálisabb (kivéve, ha nyerünk a lottón).

De ha te nemcsak 1-2 (vagy 3-4) év múlva nem akarsz gyereket, hanem 10 év múlva sem, a korrekt az lenne, ha tájékoztatnád erről a barátnőd is, mert nekünk nőknek az évek múlása tényleg kellemetlenebb ilyen szempontból.


A félelmeid amúgy jogosak, szerintem nincs ember a földön, aki ne félne a szülővé válástól. Nyugodtan oszd meg az érzéseidet a pároddal, mi is megbeszélünk minden ilyesmit, jót tesz.

2014. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Moszuke ***** válasza:

elég rossz gyermekvállalási ok az, hogy "gyorsan csináljunk egyet mert lejár az idő" vagy mert "már itt az ideje", vagy mert "most ez következik, a gyűrű már megvolt"

ennek így nem lesz jó vége..



hasonló volt már velem, hogy veszélyeztetve éreztem a szabadságom, kényelmem és szakítottunk.

hát most vagy szakítasz vagy dolgozol önmagadon.

én a könnyebbik utat választottam:))

de összességében jól tettem, mert nem állt készen egyikünk sem egy "komoly" kapcsolatra.. hiába az együtt töltött évek ide vagy oda. szétmentünk volna előbb utóbb. ha elkezdek magamon dolgozni miközben együtt vagyunk akkor meg azért hagyom el őt mert rádöbbenek olyan dolgokra amiket addig nem láttam.


és most legalább van időm arra, hogy rájöjjek hogyan lehetek ÉN megfelelő partner 1 komoly kapcsolathoz.


hát pozitív kimenetelű megoldást nemigen látok..

ahhoz két érett ember kell.. nem elég ha csak az egyik érett.

jelenleg szerintem egyikőtök sem érett, legalább is nekem ez a biológiai órám mindjárt lejár téma, meg fosok a felelősségtől téma ez nem éppen érett felfogás.

viszont ez egy jó alap. ketten együtt fejlődhettek:)

2014. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!