Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amióta a barátnőm felhozta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amióta a barátnőm felhozta a gyerek témát, ha rá nézek a szabadságom elvételét látom, valami tipp?

Figyelt kérdés
25 vagyok a barátnőm 26. Még egyetemista vagyok 1 évig. Tavaly jött fel először a téma, hogy ő már azért pár év múlva szeretne gyereket szülni, mert nem akarja, hogy "a biológiai órája az utolsókat üsse". Én pedig mondtam neki, hogy persze, lehet róla szó, de suli után még mindenképp 2 évet dolgozni akarok. Ő ezt megértette, elfogadta, de azóta ha rá nézek, vele vagyok, úgy érzem nekem ketyeg az órám. Az még nem is baj, hogy más nővel nem lehetek, de úgy érzem, hogy a szabadságom napjai meg vannak számlálva. Nem tudom leküzdeni az érzést. Egyébként 3 éve vagyunk együtt, és tudom, hogy nem találnék kedvesebb lányt, mint ő. Csak azok az érzések....Volt már veletek hasonló? Hogy tudnám ezt leküzdeni?

2014. febr. 10. 17:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze, később akarok gyereket. De ha rajtam múlna, egyetem után még 4 évet dolgoznék, utána fognék a családalapítósdiba. Lehet önzően hangzik, de 20 évnyi tanulás után szeretném magamra költeni a fizetésemet, picit örömtelibbé tenni a felnőtté válást, nem pedig pelenkára költeni.
2014. febr. 10. 17:56
 12/19 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy nem lennék jó anya. A gyereksírástól egyszerűen az ablakon szeretnék kiugrani. Ami nem teljesítmény, ha a földszinten lakok, de ha a kilencedikről ugrok le, háááááááát...

Szerintem a partnerrel tisztázni kell, hogy mi az elképzelésed a jövőről kérdező, mert persze lehet gyerektelen életet is élni, de az emberek többsége úgy áll hozzá a kapcsolatokhoz, hogy az a házasság-gyerek irányba haladjon. Ne érezd magad csapdába ejtve, elvégre nem azzal állt elő, hogy holnap kezditek a gyerekgyártást XD

2014. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha szeretitek egymást, ennyit simán meg kell tudnotok beszélni, és az érveid is érthetőek :)

Barátnőd akkor 30-31 év körül lenne ezek szerint a tervezett gyerekvállalásnál, nem vállalhatatlan ez még, és nyilván csak emiatt nem fog elhagyni sem.

2014. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi gond azzal, hogy szeretnél még dolgzni pár évet. Négy-öt év még nem a világ. Ha szeret a barátnőd, akkor tiszteletben tartja ezt a kérésed.
2014. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igy van, ha szeretitek egymast, akkor kepesek vagytok kompromisszumot kotni.
2014. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Ciki.

Viszont gyereket a vilagra hozni nem kotelezo.

A ferfiaknak nincs anyai osztone, nehez megerteni a gyengebb nemet.

Biologia ora? Hallottam en mar 63 eves anyukarol, noha nyilvan ez extrem eset.

Nyugtasd meg, 40 korul sem keso kisbabazni.....

2014. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, az hogy mi késő vagy sem, az egyéni kérdés, viszont az tény, hogy egy 40 éves nő már nem biztos hogy olyan könnyen teherbe fog esni, mint egy 30 vagy egy 25 éves. Arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb a kockázata valamilyen rendellenességnek, hogy esetleg beteg baba születik. (oké tudom, ez 20-as anyukának is lehet beteg babája, ebbe ne menjünk bele). Persze értem én, hogy a férfiaknak könnyebb, mert 40-50 sőt akár 60 évesen is simán termékeny lehet, egy nő viszont nem.

A biológiai óra nem valaki titkos női összeesküvés a férfiak ellen, hogy ezzel minél hamarabb "kizsarolhassuk" a gyereket. Ez egy tény. Persze mindig mindenki ismer olyan valakit aki már hallott olyanról, hogy látta a szomszédban, hogy "extrém" életkorban szült a nő makk egészséges babát, de ettől függetlenül 30 éves kor felett már azért egyre inkább csökkenni fog az esély a terhességre, ugyanakkor növekedni fog a rizikó is. Na meg azért a nők nagy többsége nem úgy tervezi direkt hogy majd 40 éves kora után szül, főleg ha már 30 éves kora előtt tudja, hogy szeretne gyereket.

2014. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%
A kerdezo is 4- 5 even belul szeretne gyereket, ugyhogy itt csak nehany ev kulonbseg van a tervuk kozott. Szerintem ne aggodj, azt a par evet meg lehet beszelni. Mondd meg neki, hogy ne eroltesse ezt atemat, mert te szeretned, de igy ugy erzed valami fenyegetes ez. Biznia kell benned, es kivarni a mindkettotoknek megfelelo alkalmat. Ugyis erezni fogjatok, neki is alkalmoazkodnia kell hozzad, es az anyagi korulmenyekhez is. szoval plussz ket evet o is igazan varhat.
2014. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 szamo77db ***** válasza:
Valamikor nagyon örültem volna egy babának. De most már nem. Jól van ez így. Ha így rendezte a sors vagy Isten, akkor elfogadom és belenyugszom!
2014. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!