Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most akkor hogyan is működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor hogyan is működik az internetes társkeresés? Sokan nem is tudják mit akarnak?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem ez a kérdés, mert életemben először néztem szét úgy igazából internetes társkeresőkön, főleg a Randivonalon és a Love-on. Tapasztalatom, hogy a legtöbb nő olyan ideált ad meg, melynek a férfiak 95%-a nem felel meg. Pl. olyan, hogy diplomás legyen a "herceg". Azt sem értem, hogy akik ilyen kikötéseket tesznek azok honnan tudják, hogy egyszer nem szeretnek-e majd bele egy olyan férfiba, akinek még érettségije sincs?


A saját ismeretségi körömből cáfolnám meg, hogy a szerelem nem ezen múlik. Van egy 19 éves lány és egy 31 éves férfi. A lány egyetemre jár, tud angolul, németül franciául. A férfi kijárta ugyan a 8 általánost, de nincs érettségije és szakmája sem. A lány olyan szép arcra, hogy akár szépségversenyt is nyerhetne, értelmes, mosolygós, barátságos. A férfi teljesen átlagos, eléggé flegma és igen, paraszt a viselkedése, számolni sem tud rendesen, de olvasni azért megtanult, habár az írás már nehezen megy neki...


Mi hoz össze két olyan embert, akik szinte teljesen ellentétesek? Egyik sem gazdag, a lánynak nincs autója, a férfinak egy lepukkadt 10 évnél öregebb Opelja van. Nem felelőtlenség komoly kapcsolatba úgy belevágni, hogy idióta kitételekkel teljesen kizárjuk, elriasztjuk azt az embert, aki talán az igazi lehetne talán egy életre? Ti mit gondoltok erről? Tényleg működhet az internetes társkeresés vagy csak arra jó, hogy az emberek helyzetét még reménytelenebbé próbálják tenni, hogy önbizalmuknak ártsanak?


2014. febr. 12. 21:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy számára mi az, ami fontos. Nekem pl. fontos a diploma. Azért mert neked van egy ellenpéldád, még nem jelenti azt, hogy másnál is működik. Én pl. eddig kizárólag hozzám hasonló értékrendű, érdeklődésű emberekkel tudtam közös halmazt alkotni, és ezt ezidáig csak (humán) értelmiségiekkel tudtam megvalósítani.

Én pl. nem tudnék olyasvalakivel két mondatot sem váltani, aki nem jártas az irodalomban, művészetekben, filozófiában, pszichológiában - és nyilván a partnerem sem érezné jól magát, ha én erről szeretnék beszélgetni, ő meg, nem, illetve a baráti körömbe se tudna beilleszkedni. Akkor pedig minek erőltetni?

Szerintem sokkal jobb, ha valaki tisztában van a saját értékrendjével, mintha mindenkinek adna esélyt, aztán később jönne a pofáraesés...

Te örülnél annak, ha mondjuk 2-3 randi után derülne ki, hogy nincs közös témád a kiszemelteddel?

2014. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én örülnék neki, mert legalább kiderült...És én derítettem ki úgy, hogy találkoztam a lánnyal, láttam a kisugárzását, személyesen ott volt előttem, beszélgettem vele.


Szerintem te sem hiszed el, hogy csak olyannal tudnál együtt leni akit körülírtál. Lenne az az elsöprő szerelem ami miatt félretennéd az elvárásaidat, hidd el!

2014. febr. 12. 22:01
 3/19 anonim ***** válasza:
humán after all
2014. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Itt is csak a nőkre vonatkozik, hogy ne legyen eseted, feltétel nélkül szeress akárkit, aki érdeklődést mutat...
2014. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kérdező: szerinted az általad említett "elsöprő szerelmet" mi alapozza meg? Érdekelne a véleményed! Mitől lehet valakibe beleszeretni elsöprően?
2014. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Moszuke ***** válasza:

én is észrevettem mindezt amit te említesz.

viszont nem értek egyet az utolsó gondolatoddal miszerint ezzel a magas elvárás dologgal a szingli pasik önbizalmát lehúzzák a lányok.

vagyis... biztos van ilyen, de az gáz.

a társkeresést (főleg nem az internetest) nem szabad komolyan venni.

én is látom a szebbnél szebb, szimpatikusabbnál szimpatikusabb fotókat, bemutatkozásokat a lányoknál, hányok százai keresnek BP-ről párt, ezer féle társkereső oldalon.. tehát van választék.

ha ráírok egy olyanra aki szimpatikus és szarik visszaírni nem érdekel.. nem könyvelem el személyes kudarcnak.

ha látom, hogy a lányok 98%ának irreálisak az elvárásai az sem érdekel.. ha látom, hogy a lányok 80%ánál labáda sem rúghatok mert kikötés a saját ez, a saját az, a diploma, a nyelv a tököm.. akkor azt sem veszem személyes kudarcnak..

ez van.. nekem is vannak elvárásaim amiknek bizony a hirdető lányok 99%a nem felel meg és van, hogy bizony 2-3napig keresgélek mire 1re ráírok aki nem válaszol..

de ez van..:)


ráadásul az ember azt mondaná, hogy nincs is magas elvárásom...

ne legyen diszkópatkány, önpusztítás mentes legyen, némileg legyen tisztában a jó és rossz tulajdonságaival (de ez csak extra) és szolid fotója legyen..

nos a lányok 70%a fotó miatt kuka...

25%a a helyesírási és egyéb hiányosságok miatt kuka amit a leírásában találok... és akkor marad ilyen 2-5%.....:)

2014. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi alapozza meg az elsöprő szerelmet. Talán valami olyan dolog amit sokan még az ismerkedés előtt kizárnak csak nem tudnak róla.
2014. febr. 12. 22:26
 8/19 Moszuke ***** válasza:
ha jót akarsz magadnak ebbe a szerelem témába ne menj bele mert sejtem, hogy mivel akarnak leoltani..:)
2014. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Leolthatnak, nem érdekel.:) Bár jobban örülnék neki, ha a kérdésre válaszolnának inkább értelmesen még többen.
2014. febr. 12. 22:35
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi logikátlan van azon, hogy mindenki a számára vonzó és fontos tulajdonságok alapján keresgél, és nem találomra próbálgat számtalan jelölt közül?
2014. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!