Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat ennyire degradálni a Valentin-napot?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy egy amerikából átvett "ünnep", azt viszont kevésbé tudom megérteni, hogy sokan miért ágálnak ennyire ellene.


Divat lett azt mondani, hogy az év 365 napján szeretem a páromat, nem csak azon az 1 napon.


De szerintem ez oltári nagy bugyutaság. Mi van akkor a nőnappal? Azt se tartjátok meg, mert "én az év 365 napján tisztelem a nőket"? Vagy az anyák napja? "Nem köszöntöm fel az édesanyámat, mert az év 365 napján szeretem őt"?


Ezek az ünnepek miben mások, mint a Valentin-nap? Miért "fáj" sokaknak ez az ünnep?


Én szerintem egy kedves gesztus megünnepelni a szerelmet, éppúgy, mint pl az évfordulókat is egy párkapcsolatban. Nem kell neki nagyobb jelentőséget tulajdonítani, mint ami, viszont semmibe venni és leszólni, mi több, lenézni szerintem elég unintelligens dolog.


És nem kellenek ajándékok, de 1 szál virág a férfi részéről, 1 bonbon vagy finom vacsora a nő részéről, valamint egy kis kettesben eltöltött idő, ami a mai rohanó világban amúgy is egyre kevesebb, szerintem szép dolog és nem kellene ennyire (divatból) utálni.


2014. febr. 18. 15:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Engem teljesen hidegen hagy. Hülye szokás én nem fogok pénzt költeni rá. Idegesíteni annyiban idegesít, hogy a hülye párocskák fb-ra feltöltik a valentinnapos "deszeretjük egymást" "nézd mit kaptam" "néz micsináltunk" típusú képeket....Ettől hányni tudnék.
2014. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Sokan meg azért utálják, mert nincs kivel ünnepelni.


Én a Halloween nem értem miért utálják, mikor az mindenkinek szól...nem csak a szerelmeseknek.

2014. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

De mennyivel hülyébb szokás mint a nőnap vagy az anyák napja?


Nem fogsz rá pénzt költeni, világos, mert tök megterhelő 1 szál virágot venni. De ne is költs pénzt, ajándék nélkül is meg lehet kicsit ünnepelni ezt a napot.


A facebook meg ki a f.omat érdekli?

2014. febr. 18. 15:42
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

kerdezo, a te hozzaallasod tokeletesen jo. nekem tetszik es egyetertek veled.

azt viszont nem szeretem, amikor a kornyezetemben a csopogest, omlengest es a kotelezo unneplest latom. ettol hanyingerem van. vonatkozik ez valentin napra, es egyeb unnepekre is.

azzal, mint mondtam, nincs bajom hogy valakik unnepelnek, de nem viszik tulzasba :)

2014. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%

Ki mondta, hogy érdekel a többi ilyen apró ünnep? Nőnapot azt sem tudom mikor van, Anyák napjáról is általában az internetről értesülök mások által pár nappal előtte.


Nem "fáj" egyik ünnep sem, csak feleslegesnek tartom őket, és "kötelezni" másokat, hogy ugyanúgy értékeljék őket, mint te, szerintem eléggé unintelligens dolog.

2014. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled. A Valentin nap valóban egy szép és kedves ünnep. Szerintem sokan ott tévednek, hogy mert ez is Amerikából jött át, ezért már ezt is le kell tolni. de ez nem így van. 19/F
2014. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
54%

Én még a szülinapomat sem ünneplem, ember; naná, hogy nem várhatják el tőlem, hogy egy ilyen ostoba napra pénzt költsek. Mert erre megy ki a játék. Minél több lóvé legyen a boltok tulajának zsebeiben. Köszönöm, van értelmesebb dolog is, amire elverhetem a megkeresett pénzem.


A másik dolog pedig, hogy az egy szál virágocskát, finom vacsorát máskor is be lehet iktatni. Furcsa, de nekünk minden hétvégén sikerül. Hú, hát hogyan?

2014. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
54%

"És nem kellenek ajándékok, DE"


:DDD

2014. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nyilván az, aki nőnapot és anyáknapját sem tart, az Valentin-napot sem fog. Ez mondjuk nem engem minősít.


Viszont érdekelne az, hogy aki TART nőnapot és/vagy anyák napját, azok között van-e olyan, aki Valentin-napot nem tart, ,és ha van, miért?

2014. febr. 18. 15:47
 10/33 A kérdező kommentje:

Akinek egy szál virág, vagy az említett bonbon megterhelő, azt tényleg tudom sajnálni. Bocs, de nálam nem ez az ajándék kategória. Ez csupán egy GESZTUS.


Továbbá azt is tudom sajnálni, aki azzal "vág vissza", hogy náluk minden este finom vacsora van a terítéken. Nem, én sem tudom, hogy azt hogy csináljátok. De azt sem tudom, hogy a szüleid hogy hoztak téged össze.

2014. febr. 18. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!