Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokan mondják, hogy mielőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan mondják, hogy mielőtt lenne egy hosszú, tartós kapcsolatuk vagy akár összeházasodnának, hogy szeretnék kiélni magukat. Ezt valós igénynek vagy kifogásnak tartjátok?

Figyelt kérdés
Illetve egy jól működő, hosszú kapcsolatban okozhat-e ez problémát, hogy "elsők" vagyunk egymásnak? 19L

2014. febr. 19. 00:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"neha bizony elgondolkodom rajta, hogy milyen lehet mással"

Na látod, itt a gond!

10 év múlva ez valószínűleg szét fogja dúlni a házasságotokat.


Nem kell mindenkinek kiélnie magát - de aki az első szerelmével házasodik össze, azzal bizony nagyon könnyen előfordulhat, hogy 5, 7, 10 vagy 20 év múlva már olyan erős ez az érzés, hogy nem bírják ki egymás mellett.

Tudod: hogy milyen lehet a másik... soha nem érezted még, és mindenképpen ki akarod majd próbálni.

2014. febr. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznám meg hogy ne kelljen állandóan kompromisszumokat kötnöm. Lássuk be, a legtöbb kapcsolat elég sok lemondással jár együtt.

36 f

2014. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ki mit ért kiélés alatt.?

Szerintem szükséges.

Nekem a kiélés nem az, hogy szexelek x emberrel, és szétiszom magam stb..

Nekem az, hogy hagyok magamnak teret megismerni mások.

Többféle embertípust nyitottan arra, hogy partnerként nezzek rá.

Erre azért van szükség szerintem, mert amikor kapcsolatban van az emebr egészen más szemmel nézi a másikat. Legalábbis én azt vettem észre.

Több párkapcsolatot tartok ideálisnak, hogy legyen összehasonlítási alap, hogy ksőbb emiatt fel se merüljön az elbozonytalanodás.


Természetesen semmi bajom azzal, aki elsőre megtalálta a párját, magyon jó nekik, és kívánom, hogy serüljön.

N magamról iszont tudom,nhogy az első komoly kapcsolatomat tökéletesnek gondoltam, nagyon szerelmesek voltunk, a szex is nagyon jó volt.

Szétmentünk, mert nem votunk elég kitartóak, vagyis én, nem akartam megmenteni a kapcsoatot az első komolyabb problémánál.

Azóta megtaláltam a páromat, aki a férjem is már.

Tudom, hogy az akkor tökéletesnek gondolt kapcsolatom csak halvány árnyéka volt a mostaninak, és a szex sem volt az igazi, pedig akkor azt hittem, hogy igen.

Tehát összehasonlítás nélkül, ha akkor megoldjuk a problémánkat, akkor talán ma is együtt lennénk, és én azt hinném az a jó szex, és az a tökléletes kapcsolat, mert nem veszekedtünk nem vitáztunk, csak jóléreztük magunkat.

Most vitázunk, néha veszekszünk, de ezzel együtt is sokkal pezsdítőbb a kapcsolatunk.


Tehát nekem a "kiélés" klasszikus értelemben kifogás, de mint a tapasztalatok megszerzése szerintem jó dolog.

Viszont ha valaki a kapcsolatban ezt felozza, az a kapcsolat kuka...

Mert nekem aki úgy éreztem szuper a kapcsatom eszembe sem jutott soha, hogy én még ki akarom élni magam, és tapasztalatt akarok, mert elégedett voltam. Csak az hoz fel ilyet, ak nem elégedett a kapcsolatával.

Viszont kívülállók általában tapasztalatból mondják, hogynemmjó az elsővel maradni, a "kiélés" kifejezést pedig egyszer valaki kitalálta, azőta azt használják

2014. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez egy "jó" kifogás arra, ha valaki ki akar lépni a kapcsolatból, mert ha jól érzi magát benne akkor miért izgatja milyen lehetne mással? Szerintem legalábbis. Nekünk a mentorunk mindig azt mondta, hogy most éljétek ki magatokat ne 40 évesen! Hát ez kinek hogy sikerül... Úgy értem van aki sok emberrel összeismerkedik és szerez tapasztalatot, párkapcsolat terén is. Van aki viszont nem. Én - aki nem - verziót éltem meg. Nem volt sok kapcsolatom, pontosan egy a mostani előtt, amiből okultam is. Az exem a kapcsolat alatt sokat hangoztatta nekem ezt (mint aki nagy vén tapasztalt róka, holott csak szájhős volt), hogy mennyire kiélte magát, ő már milyen öreg (mondta ezt 23 évesen). Annyit hangoztatta, hogy úgy éreztem én meg még nem éltem ki magam ezért lépnem kell az amúgy már rossz kapcsolatból. Persze ez már csak az utolsó kedves megjegyzései közé tartozott, ami teljesen kiirtott minden szeretetet iránta.


Erre különben nem is tudok konkrétumot mondani, hogy később baj lehet e belőle. Baj akkor is lehet, ha már volt pár tapasztalat szerintem, mert ez egyén függő. Ha olyannal hoz össze a sors akivel kiderül, hogy nagyon nem passzoltok akkor lehetett előtte 2,3,4 akármennyi...


Én amíg szeretem a párom, amíg jó vele, nem érzek igényt az ismeretlenre.

2014. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

mert ha összejönnél egy nőcsábásszal biztos életed végéig veled maradna :D hiszen ő már kiélte magát, te vagy az utolsó :D


ha nem vonzódsz hozzá hagyd ott, ha igen akkor ne.

2014. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A kiélést én is úgy értettem, mint az a hozzászóló, aki a tapasztalatszerzésről, mások megismeréséről ír. Egyébként erre sem vágyom, csak pl annyi, hogy mivel a párom és én egyi ideje már barátok voltunk, mielőtt összejöttünk, néha kíváncsiságból megfordul a fejemben, hogy milyen lehet egy "első randi" meg, hogy a másik teljesen idegen.

Remélem, hogyha együtt maradunk nem fog gondot okozni nála ez a "hiány".

Én úgy gindolom azért, hogy normális kereteken belül a tapasztalatszerzés hasznos, de ha megtaláltad elsőre a tökéletest, akkor nincs mit tenni.

2014. febr. 19. 14:26
 17/17 A kérdező kommentje:
:) ja és remélem nálam sem fog! A hibákért bocsánat, telefonról írok.
2014. febr. 19. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!