Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az miért van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az miért van, hogy engem a nők mindig a "kétes" szakításuk után találnak be?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy szeretek ismerkedni és jó benyomást kelteni az új ismerőseimnek, pl. egy hete új munkahelyen dolgozom és időközben az iskolában - ahová járok - is új kurzusokba kerültem, ahol rengeteg új arccal ülünk egy padban.


Elkerülhetetlen, hogy ne akadjon egy-egy olyan szépséges lány közöttük, aki beindítja a fantáziámat, és kicsit többet tudnék vele elképzelni, mint holmi haveri vagy évfolyamtársbéli ismertség. Ráadásul ezek között akad elég sok számmal olyan nő, akik véletlenül pont egyedülállóak. Amikor megtudom róluk ezt a nagyon lényeges információt, olyankor sem változom meg, és azt szoktam tapasztalni, hogy a szimpátia kivétel nélkül minden esetben kölcsönös, mert pozitív visszajelzéseket kapok tőlük, tehát érdeklem őket.


1-2 hétig mindennap reggeltől estig élvezzük egymás társaságát, és ha nem tudunk egymás közelében lenni, akkor is tartjuk a kapcsolatot Viberen, SMS-ben.


Ami ezek után megváltozik, az az, hogy hirtelen a kiszemelt hölgy el kezd beszélni a legutóbbi volt kapcsolatáról, hogy ő milyen durván át lett vágva, meg lett vezetve, és hogy a volt exbarát egy utolsó féreg, aljas gazember stb. Szívesen végighallgatom, és a pártjára állok, hiszen ez teljesen természetes. Biztatom őt, hogy el kell felejtenie a volt párját, mert így sosem fog tudni új kapcsolatba lépni. Napokon keresztül hallgatom a fikázást, én pedig jó kutyus módjára bólogatok, támogatom, vigasztalom.


Viszont most következik az újabb csavar, a megismerkedésünk kezdetétől számítva durván a 4-5. héten egyszer csak kapok egy üzenetet, úgymint derült égből a villámcsapás, hogy "Szia! Újra összejöttem vele, ne haragudj, ha többet képzeltél bele az elmúlt hetekben történtekbe, minden jót!"


Úgy érzem, hogy amikor egy egyedülálló lánnyal szeretnék komolyabban megismerkedni, folyamatosan a nő állít akadályokat közénk, és valójában mindegyikről kiderül, hogy a megismerkedésünk előtt maximum 2-3 héttel azelőtt szakított a volt párjával.


Én egy dolgot furcsállok, mégpedig azt, hogy február elején életemben - nem vicc! - a NYOLCADIK ilyen nővel hozott össze a sors. Itt van február vége, és gyakorlatilag ugyanaz a forgatókönyv játszódik le, mint az előző hét esetben.


Pedig nem nagyképűségből, beképzeltségből írom, de adok magamra, jól nézek ki (meg vagyok elégedve az alakommal, nincsenek ragyáim, szeretek kicsit macsósabban öltözködni, gyúrni ugyan nem gyúrok, de sokat mozgok, focizok, edzek, hosszútávon futok és kerékpározok), vannak céljaim, terveim, a főiskolán jó eredményekkel teljesítem a tantárgyakat, próbálom építeni a jövőmet, és amúgy én magam is élvezem, ha magabiztosságot, bizalmat tudok sugározni magamból, mert szeretem azt látni, ha megbíznak bennem az emberek, tehát mindent egybevéve tisztában vagyok a képességeimmel, leszámítva a nők körüli hercehurcát.


24 éves vagyok, és kezdem azt érezni az eddig tapasztaltak alapján, hogy:

-1, egyre kevesebb a "rendelkezésre álló" egyedülálló nő,

-2, az egyedülálló nők igen nagy része éppen egy nagy szerelmen van túl, és ezeket nem zárták még le,

-3, sőt, nemhogy nem zárták le, hanem kivétel nélkül mindegyiket folytatták végül,

-4, ezt csakis azzal tudnám megmagyarázni, hogy az új kiszemeltjükben (az ominózus esetekben bennem) a volt párjukat keresik (vagy egy, a férfiakról kialakult tökéletes kép megtestesítőjét), és ha valami csupán egyetlen százalékban is eltér ettől az ideális képtől, akkor visszatérnek az A tervhez (exbarát),

-5, a nőknél csak nagyon rövid ideig áll fenn az egyedülálló állapot, mert ők szinte mindig párkapcsolatban állnak valakivel, így nekünk, szingli férfiaknak alig van esélyünk találni egy olyat, akivel megléphetnénk a "második lépcsőfokot", de ha akad is, abban nagy eséllyel megbotlunk,

-6, a nőket riasztja a túlzott céltudatosság, talán amiatt, mert félnek a felelősségvállalástól, a döntéshozatalok következményeitől,

-7, a nők borzasztóan kínosnak tartják, ha csupán néhány hétig is szingliként kell élniük, rendkívüli mértékben társfüggők.


Jó hosszúra sikerült, így visszatérek az alapproblémához. Szóval úgy látom, hogy a nőknek kell egy lelki szemetesláda a szakítás után, akinek jól lehordhatják az exbarátjukat, aztán végül mégiscsak visszaröppennek a szemét, hazudozó, bunkó férfi karjaiba, és a megértő, empatikus, türelmes, racionálisan gondolkodó férfiak meg hoppon maradnak.


Kérdezném, hogy más GYK olvasó, önmagukkal nagyjából elégedett férfival is történtek már hasonló eseménysorozatok?


2014. febr. 22. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt olvassa végig az akinek a halál kaszája van a nyakán...
2014. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvassa.
2014. febr. 22. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan lány vagyok, de egy örök érvényű szabályt mindig megtartok. az exhez soha nem szabad visszamenni, mert megvolt az oka, hogy miért lett vége.


másrészt mindenkinek kell egy lelki szemetesláda(egy jó barát vagy barátnő személyében pl)


harmadrészt pedig azt tudom tanácsolni, hogy keresd meg az egyensúlyt a kapcsolat és a barátság közt. Ezt úgy értem, hogy a lány ne érezze meg, hogy te komolyan gondolod vele, mert elijesztheted viszont ha sokat töketlenkedsz akkor meg maradsz a barátzónában.

2014. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Végig olvastam... peches vagy... nem tudok erre mit írni. Nem feltétlenül a te hibád, hogy mind a 8(!) hölgyemény visszatért az exéhez... de lehet, hogy te is részese voltál annak, hogy rájöjjenek az ex még is csak jobb ... Nem voltam még ilyen helyzetben, szóval nem tudom megmondani mi játszódik le ilyenkor a csajokban.

N

2014. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igazából azon vagyok teljesen ledöbbenve, hogy a nők képmutatóan viselkednek, s az ismerkedésünk elején megjátsszák, hogy ők függetlenek, lezárták a múltat, és valami újat szeretnének, s én abszolút esélyes vagyok náluk. Na most ha valami újat akarnak, az azt jelenti, hogy egy olyan valakivel akarnak kapcsolatot kezdeményezni, akinek a tulajdonságai eltérnek az előző párjuk tulajdonságaitól, aztán végül mégis az derül ki, hogy ők megrögzötten a volt párjukat keresik bennem.
2014. febr. 22. 12:39
 6/9 anonim válasza:
3. válaszolóval egyetértek. Én is nő vagyok, és hasonlóan szoktam járni bár nem 8x. :O És...kérdem Én, miért nem botlok ilyen férfiakba mint Te kedves Kérdező? :)
2014. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Belém botlasz, aztán majd visszakerülsz az exbarátodhoz. Ilyen egyszerű a forgatókönyv.
2014. ápr. 22. 00:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a magas labdát még ennyi idővel a kérdés feltevése után is. Tényleg. Jólesik. De nem tudok élni a lehetőséggel..
2014. ápr. 22. 00:40
 9/9 anonim válasza:

Ex barát? Gondolod? :) Egy normális kapcsolatom nem volt még, 23 éves létemre, mert addig jutnak el, hogy megnéznek kivűlről a többi már nem érdekes. Szépnek tartom magam, még csak nem is öltözködök úgy, hogy könnyűvérűnek látszódnék. Szóval igencsak szeretnék egy olyan valakit akit a személyem is érdekel, ja és azt sem csak megjátszásból mert előfordult. Az volt az igazi koppanás. Szerintem elég sok ilyen és hasonló eset van mindkét nem részéről. Az ember nem is gondolná, hogy a pl a mellette elsétáló ember az utcán milyen életet élhet, a másik meg irigykedik a látszat alapján, hogy jaj de jó lehet neki.

Nincs veszve itt semmi, lehet csak peches sorozat..bár nem vigasztal tudom. :)

(utolsó kommentelő)

2014. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!